Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat egy kutyára?

Figyelt kérdés

Már vagy 10éve könyörgök egy kutyáért,a húgom is már egy jó pár éve..Apa végre azt mondta hogy kaphatunk egy kutyát,ő nem bánja.Viszont anya egy szót sem akar hallani a kutya témáról..Van 2db törpenyuszink 3 éve én gondozom őket,egy kérés nélkül takarítom a ketrecet,foglalkozok velük .Szorgalmas,segítőkész vagyok,anyának is mindig segítek.De anya nem akar még egy gyereket,pedig én foglalkoznék vele,takarítanék utána ,sétáltatnám aztán mennék fősulira ,egyetemre ott lenne a húgom,az öcsém és apa..Húgom már elég nagy ahhoz hogy 4 év múlva majd ő gondozza.Apa azt mondta finanszírozná a kutya tartását..Szóval anyának nem is lenne gondja. a kutyára,de mégse rngedi meg.

Mit tegyek,hogyan vegyem rá?



2016. máj. 7. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg az apukád hogy esetleg beszélyen vele. És kérdezd meg az anyukád hogy mi aggasztja, miért nem lehet kutyád.
2016. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
ja és ha elmondod hogy miért nem engedi akkor kitalálok valamit :D de az eredmények bármilyen téren felmutatása (általában mondjuk tanulás,iskolai átlag) elég meg győző tud lenni.
2016. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mutogass neki képeket olyan kutyáról amilyet szeretnél hátha megtetszik neki. De hozd elő minél többször ezt a témát. Kitartás a türelem rózsát terem.

Tapasztalatból mondom én is ígyvoltam vele csak nálunk apa nem akart.

2016. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén? Sehogy. Nem te fogod fizetni az etetését, orvosi ellátást, játékait, semmit kb. Lehet kb. 14-15 éves? a kutya alsó hangon is 15-20 év felelősség, ami majd tök jól a szüleid nyakába szakad, ha mondjuk te más városba mész továbbtanulni vagy elköltözöl. 2 törpenyúl meg nagyon nem egy kategória kutyával, azt le kell vinni reggel-este, nevelni, foglalkozni vele és hasonlók. Anyukád nem akarja azt vállalni, hogy ez az ő nyakába szakad egyszer, te meg még gyerek vagy ahhoz, hogy elfogadd ezt a döntését.
2016. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

Kitűnő tanuló vagyok 8 éve..

Minden vágyam egy kutya!Apa is azt mondta neki is jó lenne egy kutya.De anya ameddig nem akarja addig nem lesz..Talán az is a baja,hogy nem annyira van oda az állatokért ,szereti őket meg minden csak nem otthonra,a nyulakért is 1,5 évet könyörögtem.Eleinte nem akarta,de most már ő is nagyon megszerette őket.Tudom,hogy a nyuszi nem egy kutya,tudom hogy óriási felelőség!Hiába könyörgök évek óta,semmi nem válik be,ezért voltam kíváncsi az ötletekre!

Ja és nekem nem kell 100.000+-os kutya.Egy menhelyi keverék nekünk a tesóimmal tökéletes lenne.Az állatorvos is meglenne oldva, van a családba kettő is!

Köszi a válaszokat!!

2016. máj. 7. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Hát van egy olyan megoldás hogy valamilyen ünnepre ajándékba szereztek egy kiskutyát.Vagy megmondod hogy pl. születésnapra vagy valami.Ha már ott van a kutyus mégsem dobhatja ki.És egy kis aranyos kutyusnak nehéz ellen állni :)
2016. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én is már 8. éve várok a saját kutyára... Amikor a szüleimmel éltem, akkor ugyan ez volt, apukám benne lett volna, de anyum ellenezte, mert szőröz és tönkre teszi a kertet. Hiába győzködtem, még az sem lágyította meg, amikor a kutyás ismerőseink átjöttek kutyástul, pedig látszólag anyumnak nagyon tetszettek a kutyusok (nem külsőre értem, hanem tetszett neki a kutya mint háziállat), simogatta, gyömöszölte őket, de így sem akart sajátot.


Már felnőttem, elköltöztem, és most várom hogy megszülessen a lefoglalózott kiskutyánk.

2016. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

"sétáltatnám aztán mennék fősulira ,egyetemre ott lenne a húgom,az öcsém és apa..Húgom már elég nagy ahhoz hogy 4 év múlva majd ő gondozza"


Meg sincs a kutya,de már előre tudod,hogy átpasszolod a felelősséget majd a család többi tagjára.Ilyen felfogással nem ajánlok kutyát.


Egy kutya 10-15 évnyi felelősség.

Mellesleg a húgod is fel fog nőni és az öcséd is. Végül kire marad a kutya? persze,hogy a szüleidre.


Járj ki a menhelyre önkénteskedni,kutyát sétáltatni.

2016. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!