Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos hogyan szoktassak össze...

Sos hogyan szoktassak össze két kant?

Figyelt kérdés

Haza költözünk nagyszüleinkhez ahol van egy antiszoc 15kilós terrier (nem, nem pitbull/staffordshire). Nekünk vizslánk van, ő oké viszont ez a kiskutya 10éves és automatikusan támad. Ivarosak, de nem hiszem hogy 10évesen segítene az ivartalanítás. Sajnos nagyimék nem úgy vannak, hogy valamikor el tudunk költözni tőlük de amíg velünk vannak nem adnánk oda a kutyát senkinek mert ragaszkodnak hozzá. (Amúgy mi is szeretjük csak félelmetes).

Tegnap próbáltuk őket összebarátkoztatni odafigyeltem mindkét kutya lefárasztására, de nagyimék kutyája nem volt szocializálva kutyához..még szukával se találkozott szerintem..

Külső helyen egy réten próbáltuk. Jó lenne ha minél hamarabb sikerülne.

Tippek és ötletek legalább arra hogy ne támadjon automatikusan hanem tűrje meg de mondjuk ne menjenek egymáshoz közel..


2016. máj. 7. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem most C.M. videók jutottak eszembe.

Tegyél rá szájkosarat, és dominálj.

Hallgat az a kutya egyáltalán valakire?

A falkavezér elfogadja a másik kutyát, akkor neki is el kell.

Van számára falkavezér?

Amúgy nem tudom, az ivartalanítás biztos, hogy nyugtatna rajta valamit. Ezt az orvos nem javasolja?

2016. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szájkosárral, póráz nélkül próbáljátok meg a találkozást, ugyanis pórázon teljesen máshogy viselkednek a kutyák (de nagyon legyetek résen)
2016. máj. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért azon is el kellene gondolkodni miért a nagyi kutyáját kell ivartalanìtani. Miért nem a tied? Ha nem végleg maradtok, akkor a zsebpénzedből csinálj kennelt. És ott biztonságban lesz.
2016. máj. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg a kennel épitésére nincs pénz. Azért nem az enyémet akarjuk, mert attól még a 10éves öreg kutya támadni fogja.. mert az enyém teljesen oké, de az a kutya minden kutyát még a szukákat is támadja :( nyakra megy.. próbáltuk póráz nélkül is, az enyém támadáskor nem támadt vissza hanem játékra invitálta.. hasztalan, 10percig pörgött a kutyámon mire meguntuk. Hallgat nagyimékra de kb csak annyit hogy ül/fekszik ott maradsz, kapun nem mehetsz ki...

De ilyenkor nem is lehet ráordítani se, mert nem érdekli. Egyszer lelöktem a kutyámról hátha észhez tér.. nem, nekifutásból jött utána.

Még azt fogjuk hogy együtt vannak pórázon kb 1-2órát közel egymáshoz de ne tudják elérni, és megnézem hátha lenyugszik. Pont a cesar millian videóinál láttam egyet hogy egy támadó kutyát játékra invitált a többi normális kutya és sikerült.. nálunk ez se jött be, pedig az egy pitbull volt ha jól láttam..ez meg csak egy kis vakarék terrier keverék. Az a baj tudjátok a nagyszülők milyenek, van egy kutyájuk de nem tudják használni ezeket a falkavezéres szabályokat. Most a kis görccsel csinálom, ajtón én megyek be, kaját csak ha engedem előtte leültetve van.. de így hogy be van zárva az egyik, nem túl jó mert nagyimék is elfelejtik néha majdnem összeengedik őket.. stb.. azért lenne jó gyorsan.

2016. máj. 8. 07:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyiéknál nincs valami ól? Azt könnyen átalakìthatod. A csodakutya idomárok csak a tv.- ben vannak. Tapasztalt kutyás vok. Ne kìsérletezz, ha nem látsz barátkozást.. Mégis csak terrier.
2016. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!