Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitségeteket kérem! 2009...

Segitségeteket kérem! 2009 junius 20 án született egy mini máltai selyemkutya megvettem még nem tüzelt gondolom most fog a következö hetekbe pároztatni szeretném az elsö tüzelést kikell hagyni vagy nem?

Figyelt kérdés
Mert sokan azt mondják akor még nem szabad sokan pedig az elenkezöjék szeretném véleményeteket
2010. ápr. 8. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

a kutyád nincs még egy éves. nem ivarérett és főleg nem tenyészérett!!!! de nyugodtan kínozd szegény állatot...

még ő maga is fejlődésben van...

áhh... nem hiszem el...

2010. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Van tenyészszemléje? Törzskönyve? Szűrései? Ha nincsen, akkor ivartalanítsd. Ha lenne, nem itt kérdeznél, hanem már tudnád a választ, vagy beszélnél a tenyésztőddel.

Tényleg nem kötekedni akarok, de már annyiszor leírtuk, hogy mit kell tenyésztésbe vonni, és mit nem, és miért nem.

2010. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Inkább ivartalanítsa a kutyáját !

És legelőszőr a 3. tülezéskor lehet fedeztetni , tehát még messze van a szaporítása!

Fogadok hogy sem törzskönyve, sem tenyészszemléje, sem szűrései nincsennek ! Így azt sem tudja majd hogy nem e éppen a testvérével , vagy az apjával fedezteti!

Okos ember.....

2010. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen nem szabad -.-" Olyan meg, hogy "mini"... na azt felejtsd el! A legtöbbjük örül, hogy van, nem még elletni- császározni is :((
2010. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy okos... Gyönyörűen megfogalmazott egy mondatot. Még írni sem tud, meglepő lenne, ha ilyen dolgokat tisztán látna! Még kölyök az a kutya, ha nem szűrt, törzskönyves, stb, akkor te is csak a többi szaporító közé fogsz tartozni, aki a kutyáján akar meggazdagodni. Ha meg törzskönyves, kérdezd a tenyésztőt!!!
2010. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem kár volt itt megkérdezned,itt túl sok a ,,nagyon okos" ember.
2010. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Valóban kár volt. Inkább kérdezz meg egy állatorvost vagy tenyésztőt.:))) Az én dokim ilyen esetben úgy el küldene a fenébe, hogy alig várnád, hogy indulhass. Ahhoz képest az itt szólók finomak voltak és nőiesek -.-"
2010. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy tűzel tehát ivaréretté válik még nincs készen arra, hogy kihordjaés felnevelje a kölyköket. A túl korai ilyen ellésbe ha jól tudom bele is pusztulhat, akkor meg leshetsz ott leszel egy elpusztult fiatal anya kutyával és kitudja hány kölyökkel (abból hány életképessel, ha lesz olyan).

Szóval az első tűzeléskor még semmiképpen ne pároztasd, sőt én a helyedben még a másodiknál se tenném!

2010. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
Én olyan állatorvoshoz sem járnék,aki kioktat a segítség helyett( főleg,hogy nyilván azért kérem az ő segítségét,mert bevallottan és igazoltan jobban ért a dologhoz nálam).Mondjuk,akik egy szintén vannak vele,azoknak megfelelő.Remélem,azért szegény Kérdezőnek még nem kell rögtön főbe is lőnie magát,mert itt egyesek úgy gondolják...
2010. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!