Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nélkül csak a boldogtala...

Kutya nélkül csak a boldogtalanság vár. Túloznék?

Figyelt kérdés
Tudom, elég gáz, mivel már 23 éves vagyok, de egyszerűen belebetegszem abba, hogy imádom a kutyákat, de nem lehet sajátom. Még tanulok, ki tudja, meddig, két város között ingázom, jól fizető állásra semmi kilátásom(a nagytestű kutyákat kedvelem, és hát az állatorvos, oltáslok chip stb. elég drága ugyebár), így soha nem lesz egy kis kertem, kutyával. És emiatt annyira lehangolt vagyok folyton, mikor sétálok a parkban, és nézem a gazdikat akik boldogan játszanak a kutyájukkal megszakad a szívem. Nagyon gáz, túlzó, ha úgy érzem, az életemben semmi nem ér semmit, ha kutya nélkül kell élnem? Van más is, aki ennyire oda van értük?

2016. máj. 8. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ötletem. Mi lenne, ha elmennél önkénteskedni valamelyik menhelyre, vagy fajtamentéshez?

Ott aztán kikutyázhatnád magad addig is amíg nincs sajátod. Ráadásul egy csomó gazdi nélküli kutyával is jót teszel, ha nekik adod a szeretetedet. :)

2016. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nekem egy saját kelll .... :( Ez olyan, mintha egy gyerekre vágyó nőnek azt moondod, vigyázzon néha a szomszéd gyerekére... :S
2016. máj. 8. 21:36
 3/14 anonim ***** válasza:

Furcsának azért gondolom,mert még sosem volt ebed. Így a hiányukat igazán nem érzed át.

Persze érthető,hogy vágysz rájuk :)


Elég negatívan állsz ahhoz,hogy jó fizetésű állásra nincs kilátás.


Nos ez rajtad is múlik.

Mit tanulsz??

Hány éved van belőle?

Érdekel amit tanulsz?


Mondjuk első körben legalább egy kisebb testű fajtát kellene majd becélozni,mert kevesebb költséggel jár,illetve inkább egy menhelyit,mert egy fajtatiszta kutya 100 ezer ft-nál kezdődik.


Mennyit vagy távol?

8-9 órát egy kutya kibír egyedül.


reggel-délután és este kell elvinni sétálni


Na meg panelban is tarthatóak,nem csak kertes házban :)


Viszont tény és való,hogy kell,hogy rendelkezz vmennyi keresettel,szülőkre ennyi idősen nem szép rá zúdítani a költségeket.



Én is 23 éves vagyok,bár én már 3 éve melózok. A kutyám meg 14 éves.

Viszont van egy álom fajtám ami nagytestű,panelba 4. emelet,lift nélkül nem jöhetne. Mellesleg anyumék sem akarnák. Szóval el kell költöznöm,találnom kell megfelelő lakást vagy kertes házat amit bérelni tudnék. Aztán gyűjthetek az ebre,mert 200 ezer ft.


Nos a szép az egészbe,hogy nem keresek túl sokat,szóval ezeket egyedül alig ha fogom megvalósítani :/

2016. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hidd el, ez abszolút nem olyan. Legalább megpróbálhatnád.

Én bevallom, nem tudnék kutya nélkül élni, van két kutyám is (3 volt, de egy sajnos már nincs velünk). Viszont emellett önkénteskedem is. A gazdátlan kutyáknak nagyon nagy szüksége van az emberek szeretetére, törődésére, és a többszörösét kapod tőlük vissza. Előbb-utóbb elérsz majd egy olyan életszínvonalat, amibe belefér egy kutya is, de addig is ez kitűnő alternatíva lenne szerintem.

Ráadásul rengeteg tanulhatsz, és tapasztalatokat gyűjthetsz, amire nagy szükséged is lesz majd egy saját kutyánál.

2016. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én a halakkal vagyok így.Mondjuk nekem szerencsére sok van.
2016. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2-es:Egy szóval sem mondtam, hogy nem volt még kutyám, volt, kettő is. Az egyiknl még kicsi voltam, a másiknál már tini, de a szüleim eladták. És nagytestű volt, fajtiszta, de ettől függetlenül nem fajtisztát szeretnék, csak annyit, szeretnék, hogy nagy legyen... De ha bármi baja van, orvoshoz kell vinni, műteni, azért súlyos pénzeket kell kifizetni... Ha jól akarja tartani valaki.

Panelben meg n magam sem bírom ki, kertes házban nőttem fel, szenvedek is az albérletben, igazából egy kutyának se kívánok panel-életet.... ÉS természetesen, semmiképp nem zúdítanám a szüleim nyakába a költségeket, nem is tehetném meg, viszont nekem épp annyi bevételem van, hogy nagy nehezen kijövök belőle (isten őrizzen a diákhiteltől...) Az elején még érdekelt, amit tanultam, viszont eléggé elvesztettem a lelkesedésemet, plusz nem is olyan dolog, maivel marhajól el lehetne helyezkedni. De ha már elkezdtem csak be kell fejeznem...

3-asnak: hát majd megpróbálom, bár jelenleg az időmbe se nagyon fér bele sajnos, de majd kipróbálom, megyek szívet fájdítani :)

2016. máj. 8. 21:58
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Némi enyhe szociális fóbia szaga van a dolognak.
2016. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
miért?
2016. máj. 8. 22:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert az jött le, hogy nagyon magányos vagy. Egy kutya nagyon jó társaság, de nem tolja az emberi kapcsolatokat.

Ne érts félre, de ha nincs időd kijárni a menhelyre 1 saját kutyára hogy lenne?

2016. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
"pótolja
2016. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!