Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvetendő ötlet, hogy szeretné...

Elvetendő ötlet, hogy szeretnék kiskutyákat a kutyámtól, mert meg akarok tartani egyet belőle?

Figyelt kérdés
Persze nem úgy, hogy most hopp bele a közepébe. Egy egyszeri alom utána ivartalanítattnám. Mindenképp úgy akarom, hogy vagy a tenyésztőmet vagy egy másikat megkérném nem e zajlódhatna le a dolog a kennel neve alatt. Egyébként a szemszűrésen kívül mindene megvan. 4 éves szuka border collie.
2010. ápr. 9. 07:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rossz ötlet, de alaposn járj utána, kérdez meg több embert is aki ezzel foglalkozik hogy mit szólnának hozzá!

Az első válaszolónak meg elég alaptalan a feltevése mert fajtisztakutyákból nem igen telnek meg a menhelyek, ha meg bekerül oda 1-1 azt azonnal viszik!

2010. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen kikérem mindenképp mások véleményét, tanácsát, mivel én magam a kölyök neveléshez meg ilyenekhez nem értek Szóval mindenképp szeretnék tudásban is és lelkiekben felkészülni, nehogy valami csúnya vége legyen aztán.
2010. ápr. 9. 09:15
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

Azért így egész más a helyzet, hogy tisztességesen szeretnél lehozni tőle egy almot, tk-val és mindennel, ami kell.

Nem ezek a kutyusok és emberek felelősek a szaporításért és a menhelyek túl terheltségéért. A szaporítóknak ritkán jut eszükbe, hogy egyáltalán megkérdőjelezzék a tevékenységüket... :)

Szerintem is mindenképp vágj bele, az nagyon jó ötlet, hogy a kennel neve alatt fusson a babaprojekt.

2010. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha a tenyésztőd kennelneve alatt akarod ezt csinálni, annak az a hivatalos módja, hogy a tenyésztő bérli tőled a szukát, és nála születnek a kicsik, ő neveli fel őket és ő adja el a leendő gazdiknak is. Tehát az úgy nem igazán megy, hogy te csinálsz mindent, ő meg csak a nevét adja hozzá!
2010. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

08:36 Igen így van!

Lassan már a normális tenyésztő is ivartalaníttassa a kutyáit, mert lesz 6-8, majd túlszaporodnak...megy a szorzás, osztás.... Én is szaporításellenes vagyok, de azért a vállalkozó kedvű, normális, lelkiismeretes fiataloknak nem kellene egyből elvenni a kedvét, meg gyanúsítgatni....

Kérdező! Szerintem ha lkészültél, vágj bele, talán úgy megtetszik, hogy Te leszel a jövő border tenyésztője....

Sajnos egyre inkább kezd a border divatkutyává válni, így nagyon kellenek a jó minőségű, rendes kutyák. Inkább azt vegyék az emberek, mit a szaporított génhibás ideggyenge selejteket....

2010. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
39%
Én nem értek hozzá a tenyésztés kapcsolatban.. De nyugodtan tartsd meg kutyád egyik kölykét, miért ne? :) Nekem van 3 keverék kutyám, anya, apa, és lányuk. Boldog családi életet élnek. :) Sok sikert!
2010. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%

Az első válaszolónak:

Nem sok border collit láttam még menhelyen.

2010. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztességesen, szűrésekkel, szemlével, kiállítással, törzskönyvvel csinálod, akkor ez nem szaporítás. Ha a tenyésztőd a kennel nevét adja hozzá, nyilván ő is bele fog szólni, hogy milyen kant válasszatok és segíteni fog jó kant keresni. Én egy dolog miatt tartom megfontolandónak ezt a dolgot. Mégpedig azért, mert iszonyú sok border kezd lenni, iszonyú sokan tenyésztenek már így is és a fajta szaporítása is elkezdődött. Megfogalmazódik a kérdés, kell-e belőlük ennyi? Neves tenyésztők sem tudják mindig a kölyköt eladni, nem is egy jó kennelt tudnék mondani, ahol maradt ott kiskutya, mert nem vette meg senki végül. :( Előjegyzés ellenére sem. Szóval fontold meg jól. Ha belevágsz, akkor tedd a legmagasabb szinten, a tenyésztőd segítségével és csak úgy, ha 200 %-osan meg tudtok arról bizonyosodni, hogy sikerül majd minden kölyöknek jó gazdit találni.
2010. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit, hogy nagyon jó állatorvossal nézessétek meg a szukát. Ismerek egy kutyát, akinek 4 és fél évesen lett az első alma és nagyon megviselte. Szóval nem árt azt is megtudni, hogy mi várható, mennyire mehet majd könnyen az ellés, nem lesz-e késő, ha mondjuk 5 éves lesz a kutyád, mire te is felkészülsz, a kan is meglesz és a jelöltek is stb.
2010. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tanácsokat, főleg az utolsó írt le nagyon hasznos dolgokat :). Tényleg nem akarok fejetlenül belevágni, szigorúan átgondolva, meg lehet meg is gondolom magam, de egyenlőre ez még nem áll fent.

Mégegyszer koszonom a válaszokat!

2010. ápr. 9. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!