Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jöjjön velem a kutya lakásba,...

Jöjjön velem a kutya lakásba, vagy maradjon otthon, ahol van kert?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy közepesen nagy energiaszintű (border keverék, bírja az iramot, tud hiper lenni, de egyébként kiegyensúlyozott, nyugodt, és nem szedi szét a terepet, ha nem foglalkoznak vele minden nap) kutyám. Jelenleg otthon lakok, kertes házban, a heti séták nagyon változók: van amikor heti 4szer is megyünk, van amikor jó ha 1szer kijutun. Ez amiatt van, mert nekem sincs nagyon rendszer az életemben.

Van még egy másik kutya is nálunk, "kölcsönben" (de valószínűleg marad tartósra, a gazdái lemondtak róla).

Én nemsokára költöznék, önállósulnék, viszont nem tudok dűlőre jutni, hogy mi legyen a kutyámmal. Ha otthon marad, haza tudnék hozzá járni, de ismerve magamat, nem fogok minden héten 3szor hazajárni, így max hétvégente tudnék neki egy nagyobb mozgást biztosítani, meg egy hétköznap estét is erre szánnék. Ott van a másik kutya is, viszonylag jól elvannak, talán jó neki, hogy van társaság, és mivel erős benne az őrző-védő ösztön, ez is biztos hiányozna neki.

A másik opció, hogy viszem magammal...A költözésre csak a stabil, rendszeres életvitel kialakítása után tudok gondolni, viszont ez azzal járna, hogy lakásban tartanám, sokszor kéne 8 órákat egyedül lennie. Félek, hogy az a kis "szórakozás", hogy tudniillik őrzi a házat is megszűnne. El tudom képzelni, hogy minden nap háromszor sétáltassam, viszont nem akarok minden nap órákat sétálni vele... (tehát lennének olyan napok, amikor a szokásos kakipisi kör mellett max 45 percet lennénk lent). Ez amiatt is van, mert szeretnék szociális életet élni, sportolni, stb.

A kutyát NEM akarom elajándékozni, továbbadni, mert az én felelősségem, hogy velünk van, neki keresem a legjobb megoldást.

Ti, akik lakásban tartotok kutyát hogyan oldjátok meg, hogy a kutyának is jó legyen, heti 3szor sportolni is tudjatok és legyen szociális életetek?ű

Vagy ez lehetetlen, és inkább maradjon otthon??

Köszi előre is a választ.


2016. máj. 11. 23:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nem tudsz olyan sportot választani, amit a kutyussal is űzhetsz? Gondolok itt a futásra.
2016. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
HETI séták? Kerttel vagy anélkül, de naponta kellene háromszor vinned, te marha.
2016. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tothp ***** válasza:
100%
Ha a kutya gazdája "te" vagy és ezt ő is így érzi, akkor melletted a helye. Neki minden perc egy örökkévalóság, amit nem a közeledben tölt. És így(bár a kutyát lakásban tartani számomra nehezen elfogadható) talán kisebb lesz a trauma. Viszont a heti három séta gondolom, tudod, hogy kevés lesz. Mindent nem akarhatsz egyszerre. A kutya felelősséggel és komoly lemondásokkal jár. Ha már egymáséi vagytok, neked kell azt a tízegynéhány közös évet jól szervezni
2016. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha költözöl, akkor úgyis megszűnik a kis közösség, ahova jársz sportolni (már ha van ilyened jelenleg), szóval nyugodtan sportolhatsz a kutyával is.

Szociális életed meg miért ne lehetne? Hazamész munkából mondjuk 6 körül, sétáltok akár másfél-két órát, elmész, találkozol haverokkal 9 körül és ha képes vagy nem detoxba kerülni, akkor még le tudtok menni utána egy kakipisi körre.


Persze nagyobb szervezés mindezt megoldani ahhoz képest, mintha nem lenne a kutya, de megoldható szerintem.

2016. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Na ezaz, ez egyszerre nagy váltás, magam sem tudom milyen lesz majd a rendszer, ami kialakul, mennyit kell közlekednem, ténylegesen mikor érek haza.

Nektek nincs olyan nap, hogy a hosszabb séta is rövidebb és mondjuk 3/4 x fél órára jut le a kutya?


Azért is fontos ezen gondolkodni, mert akkor eleve úgy keresek albérletet, hogy zöldövezet közel legyen, és háziállatot lehet tartani- ez azonban szűkíti a lehetőségeket.

A heti három sétát persze úgy értem, ami jelenleg van, illetve ha nem jön velem lakásba, hanem otthon marad a szüleimnél. Lakásban tudom, hogy mindennap kell levinni, 3x 4x egy nap.


Nem vele nem sportolok, szeretném bicaj mellett futtatni, régen a kutyasuliban valamennyire lefáradt, egyébként inkább terelni vinném, de az egy fél napos program, csak hétvégén jutunk el.

Futni nem szeretek, kondizni járnék le, ahogy eddig is.

Közösségünk nem nagyon volt, megtűri de nem nagyon bírja a többi kutyát, értve hogy nincs velük problémája, de ha csoportban vannak, nem áll le velük játszani, és látom rajta, hogy kényelmetlenül érzi magát.

2016. máj. 12. 00:35
 6/15 A kérdező kommentje:

2es ez valóban szép és ideális felállás, amikor olyan volt az életem hogy tudtunk ennyiszer menni és még más is belefért az időben napi séta megvolt (másfél-két órák)

Viszont akkor CSAK a kutyaprojekt és a suli körül forogtak a mindennapok, semmi más nem fért bele az életembe (max néha hétvégén valami, de én nem az az ember szeretnék lenni, aki csak a hétvégékért él.)

2016. máj. 12. 00:38
 7/15 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott a kétlaki élet... pl. hogy nálam is lehetne, de amúgy "otthon" is, a hétvégét együtt tudnánk tölteni, és azt csak neki szentelni, míg hétköznap a szüleimnél lenne. Vagy ez nagyon összezavarná?
2016. máj. 12. 00:51
 8/15 anonim ***** válasza:

mintha a saját kutyám lenne. én is kertes házból vittem albiba. A többi kutyával azért nem barátkozik,mert erre van szocializálva. kerti kutya, nem városi. idővel beletanul. Az én kutyám is megtanulta a többi kutyától lassan. meg a sok hülyeséget is. pl hogy ugatni kell, ha a gazdi bemegy a boltba.


én napi négyszer sétáltatom, reggel fél óra, délben fél óra, este egy, és lefekvés elött egy rövid. Az én kutyám elég alacsony energiaszintű, de ez se elég neki. Kétlem, hogy a tiédnek fél óra elég lesz.


az a helyzet, hogy erre nincs jó megoldás. a kutya a tiéd, senki másé. Felelős vagy érte. ez minimm napi 2 óra az életedből. Fogadd el.

2016. máj. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tothp ***** válasza:
100%

A kutya a tiéd, neki te vagy a minden. Csak veled érzi magát jól, még ha rosszul is bánsz vele(ezt ne tedd). Légy vele minél többet. Szervezd köré az életedet, mert igényli és megérdemli. Nincs túl sok időtök együtt. 10-15 év. Egy kutyaélet.



U.I

Bicikli mellet futtatást felejtsd el. ön és közveszélyes művelet. Még akkor is, ha a kutya megfelelő engedelmes képzést kapott. Ráadásul a boxer vér hülyeségre "hajlamosít".

2016. máj. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Te nem vagy a nagybetűs kutyás, látszik hogy az egészet kínszenvedésnek éled meg. Őszintén szólva nekem az a kikapcsolódás, az az öröm, amikor kutyás programra megyek, a nap csúcspontja amikor elmegyünk a parkba sétálni. Nekem ez a szociális élet, amúgy a bulikat is meg tudtam oldani, meg mászkáltam mindenhova, de pl. mikor kimentünk a városba inni, vagy fröccsteraszra mindig vittem a kutyát, imádta mindenki. Ha pedig nem tudtam vinni, akkor eszembe sem jutott hogy most úristen mi lesz a szociális életemmel, meg sem fordult a fejemben soha, hogy ne a kutya legyen az első. Szóval simán meg lehet oldani mindent, nekem egyetem mellett volt panelban nagytestű és iszonyat jól elvoltunk, jártam bulizni nem keveset, mellette sokat tanultam, vizsgáztam, nem olyan Nagy dolog ez. De te nem vagy igazi kutyás, minden szavad ezt tükrözi, szerintem hagyd otthon, mert az lenne a vége, hogy nem vinnéd le rendszeresen a panelban az meg durvább állatkínzás a kerti séta nélküli életnél is.
2016. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!