Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jöjjön velem a kutya lakásba,...

Jöjjön velem a kutya lakásba, vagy maradjon otthon, ahol van kert?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy közepesen nagy energiaszintű (border keverék, bírja az iramot, tud hiper lenni, de egyébként kiegyensúlyozott, nyugodt, és nem szedi szét a terepet, ha nem foglalkoznak vele minden nap) kutyám. Jelenleg otthon lakok, kertes házban, a heti séták nagyon változók: van amikor heti 4szer is megyünk, van amikor jó ha 1szer kijutun. Ez amiatt van, mert nekem sincs nagyon rendszer az életemben.

Van még egy másik kutya is nálunk, "kölcsönben" (de valószínűleg marad tartósra, a gazdái lemondtak róla).

Én nemsokára költöznék, önállósulnék, viszont nem tudok dűlőre jutni, hogy mi legyen a kutyámmal. Ha otthon marad, haza tudnék hozzá járni, de ismerve magamat, nem fogok minden héten 3szor hazajárni, így max hétvégente tudnék neki egy nagyobb mozgást biztosítani, meg egy hétköznap estét is erre szánnék. Ott van a másik kutya is, viszonylag jól elvannak, talán jó neki, hogy van társaság, és mivel erős benne az őrző-védő ösztön, ez is biztos hiányozna neki.

A másik opció, hogy viszem magammal...A költözésre csak a stabil, rendszeres életvitel kialakítása után tudok gondolni, viszont ez azzal járna, hogy lakásban tartanám, sokszor kéne 8 órákat egyedül lennie. Félek, hogy az a kis "szórakozás", hogy tudniillik őrzi a házat is megszűnne. El tudom képzelni, hogy minden nap háromszor sétáltassam, viszont nem akarok minden nap órákat sétálni vele... (tehát lennének olyan napok, amikor a szokásos kakipisi kör mellett max 45 percet lennénk lent). Ez amiatt is van, mert szeretnék szociális életet élni, sportolni, stb.

A kutyát NEM akarom elajándékozni, továbbadni, mert az én felelősségem, hogy velünk van, neki keresem a legjobb megoldást.

Ti, akik lakásban tartotok kutyát hogyan oldjátok meg, hogy a kutyának is jó legyen, heti 3szor sportolni is tudjatok és legyen szociális életetek?ű

Vagy ez lehetetlen, és inkább maradjon otthon??

Köszi előre is a választ.


2016. máj. 11. 23:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem vagyok nagybetűs kutyás, ezt én is tudom. Minden tiszteletem azé, akinek ez az élete, én nem ilyen vagyok. Szeretem, és tényleg sok energiát fektettem eddig a nevelésébe, de nem akarok állandó bűntudatot érezni, amiért nem töltök vele elég időt. De az én felelősségem, és a legjobbat akarom neki. Ha lenne, aki besegítene a minimális mozgásszintet biztosítani, én is kevesebbet görcsölnék rajta és jobban élvezném.
2016. máj. 12. 10:22
 12/15 anonim ***** válasza:
Végigolvasva az egészet én a helyedben otthon hagynám és mennék hozzá, foglalkoznék vele, amennyit csak tudok. Sokat! Amennyiben a szülők rendszeresen foglalkoznak a kutyákkal és szeretik őket amúgy is. Ha csak megtűrik, akkor ne hagyd rájuk.
2016. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Jól elvannak vele a szüleim, elvileg viszik is őt sétálni, bár amennyire őket ismerem, az inkább csak egy ilyen laza szabadon szaglászós fél óra, nem a mi másfél órás, úszós sétánk.

Inkább csak nem akarok lenni az a kellemetlen gyerek, aki "kellett neki a kutya, aztán rásózta a szülei nyakára" benyomást tesz.

Otthon beszéltem már erről, anyukám hallani se akar róla, hogy lakásba vigyem a kutyát, mondta, hogy csak kertbe engedi. Én persze tudom, hogy mások is tartanak lakásban kutyát, és nem gondolom hogy rosszabb életük lenne, a kertieknél, ha eleget van velük foglalkozva, úgyhogy ezt csak anyukám gondolja így.

Mégis folyamatosan bűntudatom van, hogy valamilyen módon rosszat teszek vele azzal, hogy otthagyom, és csak látogatom. (Attól is félek, hogy elkanászodik, a szülők ilyen szempontból gyenge kezűek, velük sok olyat megcsinál, amit velem nem merne.)

Köszönöm az eddigi válaszokat, örülök neki, ha még jönnek.

2016. máj. 12. 15:06
 14/15 anonim ***** válasza:

Anyaként is azt mondom, nem kívánnám a fiamnak, hogy egy ekkora mozgásigényű kutyával bajlódjon lakásban, az önállósodásával törődjön inkább, a kutyának jó helye lesz otthon. Német juhászunk van. Előszobai/kerti. Nem vinném lakásba, kizárólag igazi vészhelyzetben, mert meg nem válnék tőle, az is biztos. Barátnőm kipróbálta az albit az ő németével, nem ment. A kutya nem bírta, nem ő. Ment vissza a kertbe a szülőkhöz. De kutya nélkül sem bírta, 2 pumija is lett a lakásban (na meg gyerek is).

És ha túlóráznod kell majd sokat? És ha lenne ottalvós buli stb..? Nagy felelősség. Én nem vinném, ha otthon jó dolga van.

2016. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is ettől félek, hogy annyi minden jár majd a különköltözéssel, hogy nem tudom hogy előre hogyan fog kinézni az időbeosztásom.

Megpróbálok egyelőre olyan lakást keresni, ahol nincs kizárva a háziállat tartása (nem tudom ez mennyire nehéz, nem kellett még ilyen szempontok alapján lakást keresnem), és ha úgy látom, hogy kialakult egy olyan rendszer, amibe befér az én és a kutyám igényei is, akkor jöhetne.

2016. máj. 12. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!