Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárlás előtt állunk....

Kutya vásárlás előtt állunk. Tartsak kutyát panelban úgy hogy napi kétszer 1 órára tudom csak levinni hétköznap?

Figyelt kérdés
2016. máj. 12. 07:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Napi 2x 1 óra séta elég, mint séta és szimatolás. De emelett még legalább 2x vidd le legalább egy gyors 1o perces kaki-pisi szünetre.

Reggel mikor felkelsz vidd le, majd este alvás előtt is, mellette pedig iktasd be az 1 órás sétákat amikor tudod.

2016. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Lebeszeltetek. Nem tudom levinni. Kedves 8 as. Úgy nem fér bele az időbe hogy reggel 7 tol este 7 ig dolgozom mentoorvoskent. A párom reggel 9 tol este 9 ig. Emellett jogi egyetemre járók és 2 gyereket nevelek. Napközben biztosan nem tudnám levinni. A menhelyről néztünk egy közepes méretű keverék kutyust,nem tudom mekkora mozgasigennyel.
2016. máj. 12. 10:06
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Jó döntés, majd lesz kutya ha belefér, most csak szenvedne.
2016. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Jó döntés, ez így nagyon húzós. A kutya mindig csak egy vállalható lehetőség, nem kötelező, felelősen gondolkodva a Ti beosztásotokba ez most marhára nem fér bele. Ha hazaesel a 12 óra kőkemény munkábdól, gondolom azt a minimál időt, ami megmarad Neked az ágybazuhanás előtt, szeretnéd a gyerekeiddel tölteni és nem az esti kutyasétával, mert bizony a blökit esőben/télben/hóviharban/hullafáradtan, mindig vinni kell. Nekem a jelenlegi a harmadik kutyusom, de a második és ő közötte volt jópár év szünet, mert az időbeosztásom egyszerűen nem engedte meg. Mikor ilyenről dönt az ember, sosem az a fő szempont, hogy a kutya mennyire tud alkalmazkodni hozzám, hanem hogy én meg tudom-e neki adni mindazt az időt/türelmet/szeretetet/tanítást/törődést/anyagi ráfordítást, amire szüksége van és amit megérdemel.
2016. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Sajnos mindketten csak hétvégén vagyunk szabadok. Reggel a párom szokott futni menni 1 órára, este én, így gondoltunk a kutyasétáltatás, hétvégén nyilván sokkal több is belefér. Sajnos a gyerkőcök önállóan még nem tudják levinni. Esetleg csak kutyasetaltatoval tudnánk megoldani,de ezt mindenképp atragjuk még. A probléma csak az hogy beleszerettem ebbe az agyon kínzott kidobott kutyusba...
2016. máj. 12. 10:57
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem várjátok meg amég a gyereke kicsit nagyobbak lesznek és akkor a suli után ők is le tudják vinni délben és délután egy körre:) A délelőttöt meg kibírja simány:)
2016. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát igen, nehéz döntés, megértelek, hogy segíteni szeretnél, derék dolog. Amúgy házban éltek vagy lakásban? Én továbbra is azt gondolom, hogy ennek nem most van itt az ideje a Ti életetekben, de azt mindenképp vedd figyelembe, bárhogy is döntesz, hogy eleinte amíg megszokja, semmiképp nem maradhat sok időt egyedül. Reggel/este sétál, ha valaki leviszi napközben (de ezt muszáj, egyszerűen kínzás annyi ideig bezárva tartani, ha jól értem feleség elvinné 7 fele, te meg úgy több mint 12 óra után újból, ennyit egy állat sem bír ki, könyörtelen lenne), ez így rendben lehet akár, egy kisebb mozgásigényű kutyánál, de ki lesz vele otthon az első hetekben? Mert azért az nem úgy van, hogy hazaviszed a menhelyről, aztán az asszony rázárja az ajtót fél 9-kor és legközelebb csak 4-5 óra felé lát embert, ha egyáltalán valaki hazaér addig. A gyerekekre a nagyszülők felügyelnek? Már az is kész csoda, hogy 2 gyereket tudtok ilyen időbeosztás mellett nevelni, hiszen gyakorlatilag nem is látnak Titeket, én azt gondolom ebbe még egy kutyát pluszba nem sűrítenék bele. De mégegyszer mondom, ha a napközbeni séta nem fér bele, felejtsétek el. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb kutyus szeret a falkájával lenni, sosem értettem miért kell kutyát tartania bárkinek azért, hogy legyen, ha az az állat egész álló nap a lakásban csücsül egymagában, mennyi ilyen van pedig...
2016. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Oké, újraolvastam, így a kérdésem nem aktuális, hisz írod is, hogy "panelban". Sorry:) A többit tartom továbbra is.
2016. máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ilyen időbeosztással max. cicát tudok elképzelni. Őket nem kell kivinni, alomra járnak, és jóval kevesebb időt, foglalkozást igényelnek.


Ne vállaljatok így kutyát, nem lesz jó. Szenvedni fog, unatkozni fog, leamortizálja a lakást stb.

2016. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az én tacskómnak egyáltalán nincs nagy mozgásigénye, neki elég volt eddig a reggel-este séta. Mos lett egy új kutyám is, ő még kölyök, őt négyszer viszem le egy nap, meg neki nagyobb is a mozgásigény. A tacsi konkrétan nem is nagyon akart többször, ez kutyánként változó.
2016. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!