Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett rosszabb magavisele...

Miért lett rosszabb magaviseletű a kutyám? (séta)

Figyelt kérdés
VAn egy 3 éves keverék kutyám. 3 éve van nálunk. Minden nap viszem sétálni. Kis városban lakunk és tőlünk 10-15 perc amíg kiérünk a gáta gyalog. odáig pórázon hozom aztán pedig elengedem a gáton.Hogy érdekesebb legyen a séta mindig más-más irányba/helyekre megyünk.ha elengedtem nem úgy sétáltam vele h melettem jöjjön hagytam szaladgálni, szaglászni aztán ha messzebb ment vissza hívtam, mindig visszajött meg akkoris ha nyulat kezdett kergetni. De kb. 2-3 hete hiába hívom kb. .-lérésre elindul de 4-5 lépés után megáll szaglászik aztán megy a szag utánn, a nyúl utánn csak fut... nemérdekli ha hívom... mit tehetnék?

2016. máj. 15. 20:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az ilyen kérdésekre sokan irjátok h kutyasuli... csak h itt nincs kutyasuli, a melettünk levő falvakban-városokban talán 1-2 helyen van de oda nem tudnánk minden héten 1x-2x kszállítani a kutyát. mert apukam a munkája miatt alig van itthon... (és 14 éves (lány) vagyok)
2016. máj. 15. 20:31
 2/11 anonim ***** válasza:
ez jo kerdes, ha valaki megvalaszolja, az engem is erdekel!
2016. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Manka68 ***** válasza:
Ivartalanítva van a kutyád? Tüzelési időszak van, ha ivaros, ilyenkor egy ellenkező nemű szintén ivaros kutya szaga mindennél finomabbnak tűnik számára, és nem tud neki ellenállni.
2016. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En jutalomfalattal probalkozom de nem mukodik 100%

Kivancsi vagyok en is a valaszokra mert nalunk is beall neha a szelektiv hallas...

Na es azert nem fogom ivartalanitani a kutyam csak mert nem vagyok kepes behivni...inkabb meg probalok a behivason dolgozni.

2016. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod behívni, fordulj meg és menj haza. Ha útközben csatlakozik hozzád, ne foglalkozz vele, csinálj úgy, mintha észre sem vennéd. Egy kutyának ez a legnagyobb bünti. Hamar észreveszi majd, hogy mi az ára az engedetlenségnek.
2016. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen ivartalanítva van... Mar 2,5 ève...

Jutalom nalam is szokott lenni de caak 50%-ban hasznal... Olyat csinaltam már h otthagytam... De nem haza indultam hanem mentem tovabb előre csak akkor fordulok baza ha mar megvan az oda 30-45 percnyi sèta ès megyünk haza ami megint 30-45 perc... De akkor hazafelw menjek???

2016. máj. 16. 16:56
 7/11 A kérdező kommentje:
Ès egèszen hazáig rase tegyem a pórazt... Csak menjek ès ne szoljak hozzá?? Csak akkor meg attól fèlwk h hogyha macskat alat akkor elfut..eg a nèmetjuhaszokkal nem ton h mi baja de azokhozis folyton odafut (pedig 2x akkorák mint ő) ès ugat, ugral körülöttük...
2016. máj. 16. 16:58
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja ès a kajat sèta utann kapja... Szóval nem telo bendővel sètál...
2016. máj. 16. 17:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívod egyszer. Hívod kétszer. Harmadszorra már erélyesen.


Ha nem jön, utána mész és elkapod, leszidod, de úgy, hogy el is jusson a tudatáig (NEM megverni kell!). Aztán otthagyod és sétálsz tovább, ha nagyon a lelkére vette a szidást és csak lapít, akkor meg behívod hogy csatlakozzon és mentek (de semmi tyutyumutyu meg gyugyubugyu).


A lényeg, hogy megtanulja, hogy ha nem jön hamar magától, akkor annak rossz vége lesz. :)


Ha elindul és közben meggondolja magát és szagot követ akkor rádörrensz (Ej! Hé!) és újra hívod, hogy lábhoz jöjjön.


Ha hívásnál rendesen bejön, akkor dicsérd meg.

2016. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolso ez nem minden kutyanal jon be szerintem.

"Utanamessz es elkapod"

Elkapod ha tudod:))) Altalaban a kutya ha nem jon be hivasra es uldozobe veszed akkor elszalad es nem ered utol.

Ugyhogy szerintem ha ellenkezo iranyba messz vagy elbujsz az hatasosabb.

2016. máj. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!