Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákban valóban nincsen...

A kutyákban valóban nincsen szeretet, csak amolyan falkavezér iránti tisztelet?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nem így van,csak sok helyen olvastam,hogy a kutya falkavezér nélkül nem megy semmire,nem kell itt emberi érzelmekre gondolni stb .. Valóban így van?
2016. máj. 18. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem van bennük szeretet, és ők is külön egyéniségek. Attól, mert számára én vagyok a falkavezér, még boldog, ha hazaérek, és játszunk.
2016. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem igaz. Mert pl. a mi kutyáink nem csak egy embert szerettek a családból, és gondolom, nem tekintettek mindegyikre falkavezérként.
2016. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom amúgy.
2016. máj. 18. 18:57
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nalunk a kutya mindenkinek orvend aki jon haza munkabol iskolabol.
2016. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Sok történet szól amellett, hogy van bennük szeretet.Még amúgy egy macskában is van.Az is annyira vár haza és boldog, ha hazaérek.A kutya képes bele is halni ha elveszti a gazdáját.
2016. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van bennük szeretet, mint a többi állatban. Nekem két kutyám van, ők nemcsak engem szeretnek, hanem egymást is. Egyszer egyikük megbetegedett (még régen), a másik meg aggódott érte. Nem volt hajlandó játszani velem, nem is akart elmozdulni a testvére mellől, amíg erőre nem kapott, miután a doki adott neki gyógyszert. Másnap már jobban érezte magát és elkezdett játszani a társával.
2016. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolso koszi a tortenetet :) nagyon cuki lehet a kutyad/kutyaid
2016. máj. 18. 20:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértettél valamit. A szeretet és a tisztelet két tök külön dolog, egymástól függetlenül is létezhetnek, bár nyilván hatással vannak egymásra.

Ha jó a kapcsolatod a kutyával (tehát tényleg elfogad vezetőnek, és te is jó vezetője vagy), az egy sokkal mélyebb kapcsolatot eredményez, mint amit tutujgatással el lehet érni. Full elrontott neveléssel is valószínűleg szeretni fog téged a kutyád, de ez csak az alap. Sokkal többről is tud szólni a dolog. A valódi mély bizalmat és megértést nem a szeretgetés szüli.

2016. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt Akumi :))) egyetertek veled is.
2016. máj. 18. 21:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A jó kutya-gazda kapcsolat alapja a megfelelő kötődés, vagy szeretet, mindegy minek nevezzük, és a megfelelő mértékű tisztelet a gazda felé.


A kutya akkor is szeretni fog téged, ha nem tisztel. Akkor is örül neked, ha haza mész 3 nap után. Csak esetleg időnként elmorog majd, akár megharap, nem lehet kontrollálni, lehetetlen lesz vele jól együtt élni.

És az ellenpéldát is meg lehet figyelni, mikor kötődés nincs, vagy alig van, de a tekintély igen magas. Főleg kutyasuliban, az oktatók felé látványos ez. A kutya megy puncsolni az oktatónak, bármit megtesz neki, de nyilván nem fog vele hazamenni.


Egy kutyának, ha nincs vezetője, gyakorlatilag át kell vennie az irányítást, hisz az ösztönei azt mondják, hogy vezetőnek lennie kell. És ez neki egy hatalmas stressz: irányítani az embert, döntéseket hozni egy városi közegben, megvédeni a falkát. A kutya vezető nélkül valóban nem megy semmire, mert egy ember lakta közegben csak akkor lehet vele jól együtt élni, ha beáll a gazda mögé, ha a gazdára hagyja a döntéseket. Ha ez nem történik meg, olyankor szokott az előjönni, hogy a kutya letámad más embereket, állatokat a városban, nem lehet visszahívni, nem lehet leállítani egyes viselkedéseket, veszélyes lesz a családra nézve is, vagy épp rettegni fog mindentől, bizonytalan, folyton ideges lesz.

És az egyik fentebbi hozzászólásra is kitérve, egy normális családban a kutya helyezkedik el legalul a rangsorban, vagyis mindenkire hallgatnia kell, nem csak egy emberre.

2016. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!