Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a 4 hetes kiskutya...

Lehet a 4 hetes kiskutya szobatiszta?

Figyelt kérdés
Holnap lesznek 4 hetesek a kiskutyáim. Tegnap azt vettem észre, h ha kint van az anyjuk (tehát nincs bent az alomban) akkor a kicsik is kimásznak pisilni, kakilni! Persze ha bent van a szuka, akkor ők sem jönnek ki. Ez minden kiskutyánál így van? Vagy nekik könnyebb lesz a szobatisztaság??
2010. ápr. 9. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de lehet, hogy megtanulták az anyjultól:Đ
2010. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
3 hetesen ki szoktam tenni a kölyköket nyáron. Onnan kezdve már ritkán van baleset. Meg is fogadtam, hogy soha többé nem lesz téli alom nálunk. Amennyi kakát pucoltam utánuk!
2010. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a kutyák a saját almukba ahol fekszenek sosem piszkítanak ( talán az anyjuktól tanulják, nem tudom ), de ettől még nem lesz szobatiszta.

Ezért szokták javasolni, hogy ha elmégy otthonról, zárd be egy kis helyre ahol feküdni szokott, mert oda nem piszkít.

Az egész szobát nem tekinti a vackának, óhatatlanul bepisil.

A mi kutyánk most 3,5 fél hónapos, 1 hete került hozzánk panellakásba, addig egész életében kertes házban volt.

Én azt hittem, hónapokig minden tele lesz pisivel+ürülékkel, de nem.

Az első pár napban több volt a "baleset", ha épp a folyamat közben elkaptuk, erélyesen rászóltunk, hogy "nem szabad", az utcán pedig dicséretet kapott.

Az utóbbi napokban szinte alig van pisi a szobában, az egész éjszakát átaludja velünk és akár 3-4 órát kibír ha dolgozunk, majd mikor levisszük az az első, hogy pisil egyet.

A kutyák alapvetően tiszta állatok és ha megmutatod neki mi a helyes és helytelen, hamar felfogja hogy viselkedjen úgy, hogy örömet szerezzen neked.

Egy kis dicséretért mindenre képesek :))

2010. ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mikor hazahoztuk a kiskutyámat, és mondták h nem vihetem ki, míg az oltásai meg nincsenek, akkor neki először azt kellett megtanítani, h ne akarjon kimenni.

szegénykém úgy kaparta az ajtót, sírt, főleg ha nagy dolga lett volna. aztán rájött h nem mehet ki, de ő nagyon hamar szobatiszta is lett mikor már kivihettem.

látják szerintem a mamájuktól és eltanulják h hol van a helye a dolgoknak:)

2010. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor az én kutyám fura szerzet, mert mikor kisebb volt és bekakilt a lakásba, arra mentem haza, hogy a kakáját bepakolta a fekhelyére :O Ezt 6-7 hónapos koráig csinálta. Pedig láttam, hova kakilt eredetileg, mert ott volt a nyoma a fehér csempén. A fekhelyén meg néha bele is feküdt és ott volt az összenyomott kaki. :S :D
2010. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen tudom, h hogyan állnak a szobatisztasággal, de ők nem csak az alomból másznak ki, hanem kimennek a fűbe, ha nyitva van az ajtó!!! Olyan édesek!!!
2010. ápr. 10. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokat segítek be egy menhelyen, és számtalan kidobott kiskutya almot láttam és figyeltem meg ott. A legtöbb csapatra jellemző, hogy a kennel egyik sarkába ürítenek csak, vagy pl. nyáron a kennel végébe, hátra mennek, mivel egész nap az ajtóban fekszenek, télen, amikor hideg van, és az ólban kuksiznak, akkor pedig fordítva, előre járnak kakilni, vagyis sosem arra a környékre, ahol általában fekszenek meg esznek.

Okosak ám a kiskutyák is, ha van rá lehetőségük, nem piszkítanak maguk alá. Szerintem ez ösztönös, hogy kimennek a fűre.

2010. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!