Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egy Őrző-Védő kiskutya?

Milyen egy Őrző-Védő kiskutya?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy amelyik kutyából jó őrző védő lett,milyen tulajdonságai voltak kölyökkorában?Hogy viselkedett idegenekkel,más kutyákkal?
2011. nov. 18. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik fajtára vagy kíváncsi a sportkutyásra , vagy a rendőrségire ?
2011. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

A szomszédban van egy őrült németjuhász, még csak 8 hónapos ,de nagyon vad! 3naposan is már nagyon jó őrző védő volt. És már akkor megharapta a postást, ez télleg igy van! :)

Állitólag az apja ilyen vad, talán tőle örököl.

Persze meg volt benne a kölyökkorban a játékosság, de már akkor is lehett látni rajta, hogy jó örző védő lesz.

Más kutyákkal sem jött ki, ha csak egy is a kerités közelébe megy, szét akarja törni a keritést, szerintem neki menne bármilyen kutyának.

Lehet csak ő ilyen őrült...

2011. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát arra,amelyik nem csak zsákmányösztönből fog rá a karra felnőtt korában.....Van ilyen kutya magánszemélyek kezében is,én is ismerek egyet,egy boxert.
2011. nov. 18. 16:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Magabiztos, vadászós, rongyokat tépkedős, leginkább.
2011. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyákkal nagyon érdeklődő volt, de sosem alázkodott meg a mai napig, emberekkel semleges volt, egyszerűen nem foglalkozott velük, rá is fogták hogy biztos félős, én voltam számára a középpont. Amikor elmentünk megnézni, nem is jött oda hozzám, hanem elrohant játszani, amikor vittük haza, mindenáron ki akart bámulni a kocsiablakon, otthon teljesen nyugodtan viselkedett, nem sírt csak kivételes helyzetben.

Amit a második ír le, az csak egy szerencsétlen, idegbeteg kutya... :( Semmi köze nincs a bátorsághoz.

2011. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van , amit a második írt az csak sima területvédés.Nekem 2 kutyám van , egyikkel IPO-zni szeretnék és a szüleivel is dolgoznak , a másik pedig rendőr szülőktől származik(ő az idősebbik kutya).Hatalmas különbség van a két ktya között , a kisebbik nagyon zsákmányos de elképesztő miket elbír akár öv. akár engedelmes alatt , a nagyobb kutyám pedig inkább civilesnek lenne jó , kicsi a zsákmányösztöne inkább a védőből csinálja ezért gyorsan eldurral az agya ha terhelik , nem éppen sportkutyának való.

Az idősebb kutyám emberekkel jól kijön (bár kicsit erőszakos tud lenni ha azt akarja hogy símogassák :P )de más kutyával szemben barátságtalan.A kicsi pedig kutyákkal és emberekkel is jól kijön , de ha ott vagyok a közelében inkább velem marad és nem megy játszani a fajtársaivel(mondjuk én ennek csak örülök).

2011. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:13

Az a kutya nem "nagyon jó őrző-védő", hanem egy kontrollálatlanul harapó állat.

2011. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2.hozzászóló vagyok!

Igen, én is gyanitottam hogy az a kutya nem teljesen normális, de sose kötötték meg, az apja ilyen agressziv.

És szerintem sem normális szegény állat, mert ugyebár néhány hónaposan engem is majdnem megtámadott, pedig a gazdája mellettem volt. Azóta nem is megyek hozzájuk!Sok helyen olvastam ,hogy egy kutya vásárlásnál, választásnál elég nagy előny, ha ismered a szüleit, mert sok tulajdonságot örököldnek a kölykök, és lásd itt a példa -egy idegbeteg kan kutya kölyke, szintén egy nagyon agressziv kutya. Sajnálom őt, de nekem furcsa volt hogy 3-4 hónaposan már igencsak vad volt, még nem láttam ilyen esetet, főleg hogy tudom hogy jól tartják.

Azért is írtam le a történetet, mert nem tudom ki találkozott már ilyen esettel.

Nekem volt régen egy rotim. Nagyon jó terület védő volt, de ha én beengedtem a házba idegent, már nem ugatta, de bizalmatlan volt vele szemben.

Viszont sose harapott meg senkit sem. Nem tartott rettegésben senkit, de volt erős tekintélye, más kutyával érdeklődő volt sétáltásnál, a ház köré jött egy másik kutya, azt viszont megugatta elég erősen.

3-4 hónapos körül jött elő a területvédő ösztöne, velónk nagyon kedves volt, ha vittem sétálni nagyon figyelt rám.

2011. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kutyákkal már most bátor,sőt olyan domináns jellegű.Játszik velük,de mindenképp le akarja őket győzni.Méret,kor nem számít :) Rongyozni szeret,de nem sokáig.Amikor rongyozunk,próbál minél nagyobbat megfogni a rongyból,nem csak a szemfogaival.Nem síros.Érzéstelen.A szó szoros értelmében.Rálépsz a lábára,farkára,meg se nyekken..DE az idegenekkel barátságos,sőt tépi magát,hogy minden egyes emberhez odamenjen az utcán..
2011. nov. 26. 19:19
 10/11 anonim ***** válasza:
a szomszédban alig fél éves kaokázus (bocs xD nem tudom leírni a kutya fajtát)kutya irtó vad volt és most is az olyan 1,5 éves.. barátnőmnek harci kutyája van még fél éves és igazán cuki(cane corso) és nem harap méééééég :)
2011. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!