Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyust, de...

Szeretnék egy kutyust, de anyukám nem engedi, hogy legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már mindent felvázoltam anyunak.Mondtam hogy fogadjunk örökbe egy kutyust ideiglenesen,hogy megtapasztaljuk a jó dolgokat és a hátrányait.De nem akarja még igyse.Már van egy ötletem,de nem biztos,hogy beválik.

Valakinek van valami jó ötlete,hogy hogyan vegyem rá anyukámat?

Olyan válaszokat nem szeretnék amibe az lesz leírva,hogy milyen nagy felelősség egy kutya, stb.Nem ez a kérdésem.Legyetek szívesek olyan választ írni ami erre a kérdésre megfelel.

Előre is köszönöm a kérdéseket:Fanni



2016. máj. 19. 16:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon okos hozzászolok is vannak .. feltételezem nekik vagy nincs kutyájuk vagy ugyan igy jártak és már elidegenült tölük a gondolat .. én személy szerint 3 éven keresztül könyöröögtem egy szoba kutyáért . Természetesen menhelyröl hoztam . Aa szüleim eleinte ellenezték . ( konkrétan az agyukra mentem mig nem egyszer megtörtek :D ) Azota édesanyám is két kutyát fogadott örökbe :)
2016. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan az lehet amit te mondasz kedves 21-es. Nem am az, hogy az ember probalja meggyozni a masikat, hogy hozzon feleloseg teljes dontest (persze egy 13 eves gyerekrol beszelunk jobbara azt sem tudja mi az) es legyen turelemmel, amig o maga is meg tudja teremteni az allat jo eletehez szukseges felteteleket. Az en gyerekem odallitana a kutya aranak a felevel, lenne diakmunkaja tobb kerdesem nem is lenne a kutyatartassal kapcsolatban (amugy van) mennenk es elhoznank amelyiket szeretne, mert latnam mogotte az igazi "akarast" nem pedig csak valami futo hobortot.


Ezek a kutyak lesznek azok akikkel nem fognak foglalkozni es raunnak, elhidegulnek, mert a disco az uj cipo vagy a csajozas/pasizas sokkal fontosabba valik tulajdonkeppen ertheto okok miatt. A hozzad hasonlok meg batoritjak latatlanba, aztan mit erdekel teged, hogy mennyire nyomoritjak meg a kutyat a fentebb taglalt okok miatt.

2016. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
82%
Szia! Én is 13 éves vagyok, annyi különbséggel, hogy nekem már van egy kutyusom, aki 2 éves, és 2 hónapos korától nálunk van. Nem, nem a szüleim gondozzák, hanem teljesen egyedül, én. Hatalmas felelősséget akarsz magadra rakni. Nekem sikerült "rávennem" a szüleimet, hogy legyen, úgy hogy önállóan kezdtem gyűjteni rá, kenneleket néztem (remélem, ha egyszer lesz kutyád, nem fogod rá sajnálni a pénzt, ill. szaporítótól venni.) szóval mindent megtettem. Anyáék kikötöttek egy dátumot, és (ez 2014 májusa volt) pont akkor, hónap közepén születtek kiskutyák. Nem mondom, hogy nem volt benne az elején szülői segítség, mert elkellet, és az elején a pénztől kezdve nagyon sok mindenben szükséged van a szüleidre. Nekem valószínűleg azért sikerült, mert mindkét felnőtt a környezetemben gyerekkorában tartott kutyát. Ehhez meg kell érni egy picit (itt most nem leminősítelek, hanem csak arra akarok kilyukadni, hogy viszonylag önállóan kell ezt csinálni.) Ez alatt pedig azt értem, hogy a kutya érdekeit is nézd. Mindegy milyet akarsz, ne haragudj de lakásba nem illik kutya. Nem csak ti "szenvednétek" egy idő után, hanem ő is. Tudom, hogy most jönne az, hogy mert te mindig levinnéd sétálni, és így meg úgy. Hidd el, hogy télen, nekem is van, hogy kimenni nincs kedvem a hidegbe, nem hogy sétálni menni. De mennem kell, mert én akartam kutyát, és ez nem rólam szól. Neked is meg kell ezt értened, hogy a kutyát valamilyen szempontból magad elé kell tenned (főleg ha lakásban akarsz vele élni). A lényeg az lenne, hogy várj még vele. Nem tudom mennyit, talán míg el tudsz költözni, talán egy pár évet.
2016. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos ha anyukád úgy gondolja, hogy nem akar lakásban kutyát tartani, azt nemigen fogod tudni megváltoztatni.

Én is így éltem gyerekkoromban. Bár nekünk kertes házunk volt, és évek könyörgése után lett kint tartott kutyánk végül.

Sokat nem tehetsz. Ne hisztizz, csak szépen kérd anyukádat, hogy akkor legalább annyit tegyen meg a kedvedért, hogy míg egyedül nem mehetsz, menjen el veled menhelyre sétáltatni kutyusokat. Ez nem kerül pénzbe sem. Ha megismernek jól egy menhelyen, előbb-utóbb mehetsz majd egyedül is.

Jobb ötletem sajnos nincs.

2016. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
52%

Én is ebben a helyzetben voltam, de nekem azért nem engedték, mert társasházban élünk. Aztán lett egy csincsillám meg egy törpe nyulam, és látták hogy milyen jól bánok velük.. És megbeszték a szomszédokkal hogy hoznak ide egy kutyát.

Sok időt töltöttem azzal hogy "tabulmányoztam" a yorkikat, nekem yorkim.lett. ennek már 4 éve :)


Szerintem beszéld meg vele hogy egy hörcsögöd vagy valamilyen rágcsálód legyen, és így bizonyítani is tudsz.

Az a legfontosabb hogy bizonyíts. Tanulj jól, és segíts anyukádnak is :)

Örülni is fog neki, és párszor óvatosan említsd meg a kutya témát. Nálam ezek váltak be :)

2016. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
69%
23: Ha ennyire tanulmányoztad a kutyát tudhatnád hogy lakásban is nagyon boldog tud lenni ha sokat foglalkoznak vele, és kertben is tud szenvedni ha rá se néznek. Nem azon múlik, hány négyzetméteren él.
2016. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

én 10 évesen kaptam az első kutyámat és 13 évesen a másodikat. a szülői segítség nálam kimerült a (nem kis) anyagi támogatásban és a kutyasuliba/versenyekre való fuvarozásban. konkrétan nem engedtem, hogy játszanak a kutyával, nem akartam elmenni sehova az etetés miatt és a mai napig nem vagyok túl boldog ha elviszik őket sétálni. :) szóval én átestem a ló túlsó felére. minden percemet a kutyákkal töltöttem, és délutánonkénk, amikor kimentünk a barátaimmal a térre a kutyák is jöttek. szóval kedves előítéletes válaszolók, egy 10 éves gyerek is képes felelősséget vállalni egy kutyáért.

biztos, hogy nem azért nem akar anyukád kutyát, mert anyagilag nem férne bele? ezenkívül hacsak nem uszkárod vagy bármely más hipoalergén kutyád lesz, minden tele lesz kutyaszórrel és igenis nagyobb kosz lesz a lakásban. a szagról nem tudok nyilatkozni, a kiskutyám szagát kifejezetten szeretem (már gondolkodtam, h hogy lehetne parfümöt készíteni belőle) :)

ja és néha random dolgokat is szét fog szedni, ha épp olyanja van, vagy ha nincs lemozgatva.

szóval összegezve: egy kutya összeszőröz mindent, szétrágja a dolgokat és büdös. /már akinek/ de miért tartunk mégis? mert egy "örök" társ, hűséges barát és van egy saját személyi edzőnk.

akinek ez nem éri meg, meg tudom érteni viszont tényleg szívás, ha a gyerekének pedig megérné.

2016. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!