Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet legjobban nevelni egy ideges, ugatós kutyát kutyaiskolában?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy van egyéni foglalkozás, akár háznál is, vagy bentlakásos suli is.Másik problémája, hogy nem bír egyedül lenni, nagyon ugat ilyenkor.tud ilyen dolgokban egy kutyaiskola segíteni?
2010. ápr. 10. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
persze hogy tud azért van.
2010. ápr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a kutyasuliban nem a kutyát tanítják ,te lüke :)

téged tanítanak a kutya tanítására.

ideges-ugatós a kutyád ,akkor nem a kutyasuliban találod a megoldást, igaz ,hogy segít, de valószínűleg a te --kutyáddal szembeni viselkedésed az oka .

nagyon úgy tűnik, hogy stresszel a kutyád .

javaslom : jan fennel könyvét elolvasni ( sokat segíthet )

illetve nézd a NGS- tv csatornán a jövő héten kezdődő kutyák neveléséről szóló műsort ( cessar millan a csodálatos kutyadoki ).


kutyasuli a legtöbb helyen heti 1-2-3 alkalommal van, neked pedig minden nap 1-2 órát rá kell szánnod ennek a problémának a megoldására.

- foglalkozni kell a kutyával-sokat sétálni vele-

lefárasztani fizikailag ( futás,úszás,stb )

-képezni, feladatokat tanítani vele, mert addig is ott vagy vele.

-és persze falkavezérré válni .

talán ez a három a legfontosabb .

a bentlakásos suliban megtanítják az alap engedelmességre, de nem nevelik ki belőle az idegességet-ugatást, mert azt a te vele szembeni viselkedésed váltja ki belőle ( sok a kutyán a felelőség , és stresszel tőle )

szerintem.

2010. ápr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
fennel könyvét olvastam, és a póráz két végén-t is néztem, a falkavezér én vagyok, semmi mással nincs problémám csak az ugatással, mindenkit ugat, akár ember, akár állat. az egyedüllétet sehogy sem tudom elfogadtattni vele...Azt hogy kellene csinálnom? csak ezért kérdeztem, hogy a kutyasuli segíthet-e, akár egyénileg.
2010. ápr. 10. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyéni képzés háznál segítene, de csak akkor, ha te is betartod a kiképző utasításait. Amikor az én kutyámhoz hívtam kiképzőt akkor nem úgy volt, hogy rendszeresen jött, hanem kétszer eljött, megnézte a kutyámat, megmutatta, mit kell csinálni és aztán már egyedül is tudtam vele fogalkozni.
2010. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!