Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Ti beoltatjátok...

Tenyésztők! Ti beoltatjátok veszettség ellen az összes kutyátokat?

Figyelt kérdés
Olyan drága az oltás hogy borzasztó. Mit kaphatok ha nem oltom be az összes kutyáimat? Nem lehet elsumákolni? Eddig még egy kutyám se volt beoltva veszettség ellen. Csak ebben a hónapban fogják ellenőrízni? 2 kutyát beoltok,akik őrző védőznek a kapunál,de többre nincs keret.
2010. ápr. 10. 07:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Kutyát akkor tartson valaki, ha tudja vállalni a vele járó költségeket! Ezek közül a költségek közül az első helyen szerepel a veszettség elleni kötelező oltás!!!! Pontosan egy sorban az etetési költségeivel!

Ha ezt nem tudod vállalni, NE TARTS kutyát!


Hogy a kérdésedre válaszoljak:

Igen, a tenyésztők az ÖSSZES kutyájukat beoltatják, ráadásul egy jó tenyésztő nemcsak a veszettség elleni oltást adatja be, hanem egyéb betegségek ellen is beoltatja a kutyáit! (Az én kutyám is minden évben, a veszettség elleni oltás után két héttel kap egy kombinált oltást)

Ez sok pénz? Igen, sok. De a veszettség elleni oltás a kutya ALAPVETŐ ellátásához tartozik. Ha erre nincs pénzed, ne tarts kutyát!

(És most nyugodtan pontozz le, megmutatod vele, hogy fáj az igazság...)

2010. ápr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a leoltásod. Csak hogy tudd,az én kutyáimnak minden oltásuk megvan,kivéve a veszettség elleni.Rendszeresen féregtelenítve vannak. Acana tápot esznek,egészségesek.Nekem ne mondj olyat hogy ne tartsak kutyát. Inkább annak mond aki beoltja veszettség ellen a kutyáját,de a kutya mégis éhezik,és élete végéig egy láncon van. Én csak fölöslegesnek tartom veszettség elleni oltás beadását egy yorkinak,mops-nak stb. A 2 Dobermann-omat azt beoltom. De a többi kutyát nemszeretném beoltani.
2010. ápr. 10. 07:56
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is ekkora lesz a szád amikor veszettek lesznek és te elkapod tőlük? xD
2010. ápr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az eléggé más kategória, amit Te mondasz, hogy láncon tartják, éhezik, de veszettség ellen oltva van. Az állatkínzás, ami bűncselekmény! Ha ilyennel találkozom a környezetemben, feljelentem. Ha viszont Acana tápra telik, de a kötelező oltásra nem, az meg felelőtlenség. Tudod, az én véleményem az, hogy ha egy fokozattal olcsóbb tápot adsz nekik és a megspórolt pénzen megkapják a kötelező oltást, azzal nem vétesz az egészségük ellen, de betartasz minden szabályt.

A kötelező oltásoknak (akár állatnál, akár embernél) egyébként sem feltétlenül az a lényegük, hogy az adott konkrét egyed elkerülje az illető betegséget, hanem az adott betegség visszaszorítása, adott esetben megszüntetése, vagy akár az újra megjelenésének megakadályozása. Ha nem adatok be egy kötelező oltást, attól az én gyerekemnek/kutyámnak/macskámnak/stb. valószínűleg semmi baja nem lesz. Ellenben azért büntetnek az ilyen viselkedésért, mert ez társadalmi veszélyt rejt magában. Ma Te, holnap a szomszédod, holnapután meg tömegesen és a szépen visszaszorított betegség újra szedni kezdi az áldozatokat. Ez a lényeg a kötelező oltásoknál és ebben az esetben mindegy, hogy veszettségről, vagy kanyaróról beszélünk, az elv ugyanaz.

Ha nem oltatod be a kiskutyákat:

1. Megbüntetnek.

2. Ha egy látogatót VÉLETLENÜL megkap a kutyád (Nem mondom, hogy agresszív, de mondjuk rálépett a farkára és odakapott...), és nincs beoltva, két hetes karantén vár a kutyádra, pénzbírság rád, oltássorozat az emberre, akit a baleset ért, valamit eljárás indul ellened veszélyeztetésért.

3. Ahogy az előbbiekben kifejtettem, felelőtlenség. (Nem az adott konkrét kutyával szemben, hanem társadalmi felelőtlenség.)

De Te tudod.

2010. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ezért is mondtam hogy a 2 kutya az ami szabadon van és harapnak is,azokat beoltom a biztonság kedvéért. De a kiskutyákkal más a helyzet,teljesen feleslegesnek tartom,hisz ugysem harapnak meg senkit. Elzárva vannak,oda kutya nem jöhet ki-be.
2010. ápr. 10. 08:43
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Undorító! Nem gondolod hogy tartozol ennyivel az ÖSSZES kutyádnak? Nem csak 2-nek. És a többi kutya aki a világon él. Azt hiszed csak neked nincs pénzed? Nagyon sok az olyan ember akinek nincs annyi pénze mint a te pénzed felének a fele. Mégis beoltatják a kutyáikat, mert szeretik őket. És tuják hogy így segíthetnek abban hogy a kutyáknak egy kicsit jobb legyen valamilyen téren....Ha te ezt nem érted meg akkor nem való neked állat. Nem érdemled meg hogy szeressenek!
2010. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én az összes kutyámat szeretem. A kiírt kérdésre válaszolj te paraxt.
2010. ápr. 10. 09:06
 8/18 A kérdező kommentje:
Töröljétek a kérdésem.
2010. ápr. 10. 09:07
 9/18 anonim ***** válasza:
5%
Én még 2 kutyát se oltok be,kennelbe vannak eldugva,nem látja őket senki,most minek költsek feleslegesen?
2010. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Legyetek boldogok,eladok 2 kutyát,és az összes többit beoltom.
2010. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!