Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül élek, de szeretnék...

Egyedül élek, de szeretnék magamhoz egy kiskutyát. Meg lehet oldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


29 éves férfi vagyok, és egyedül élek egy nagy házban. Szeretnék magamhoz venni egy keverék kiskutyát ismerőstől. Nem túl nagy testű, boxer keverék. Amolyan kinti-benti kutyus lenne. Annyit szeretnék elérni, hogy a dolgát kint végezze, és ne a házban, illetve ha már odabent, akkor alomra tegye, ne a szőnyegpadlóra. Viszont dolgozni kell, két műszakban járok, így napi 9 órát távol vagyok. Okozhat gondot a tartásban?



2016. máj. 22. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Egy kutya nagy felelőség, és sok idő kell hozzá, mert egy kutya akár 15-20 évig is él. És minnél többrt kell vele szaladgálni játszani foglalkozni, a 9 órás szabadidőd elmenne. Szerintem szabadidődbe menj bulizni vagy csajozni vagy maszek vagy valami hobbi, mert az állatok nem szeretnek bezárva lenni és a kutyust nagyon megviselné az egyedül lét.


Puszi. Lili :)

2016. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
14%

Ha van kerted akkor nem, ha nincs akkor igen.

Vegyél neki valami játékot, és jól meglesz vele a kertben...elterül a füvön, játszik vele...stb

Amikor hazaérsz akkor engedd be a lakásba és foglalkozz vele, éjszakára had maradjon bent.


Ha össze vissza sz*rik, akkor hívd oda, mutasd meg neki az ürülékét, és kérdezgesd azt, hogy mi ez.

Egy idő után nem fog össze vissza, csak egy helyre. (Házban egyáltalán ne csinálja, csak az udvaron.)


A mi németjuhászunk odajön és elkezd bökködni az orrával ha ki akar menni, vagy nappal kinyitja magának az ajtókat és elvégzi a dolgát. :D

2016. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lili, pont az a cél, hogy a szabadidőm kitöltse, mert így a gép előtt görnyedek, és jobban esne egy élőlénnyel foglalkozni. A bulizás, csajozás ideje már lejárt. :) Semmi kedvem hozzájuk. Csajoznom igazából amúgy sem kellett sose, mondjuk ha az egy éjszakás kaland is annak számít, akkor mégis. Mindig megtaláltak a potenciális jelöltek :)


Nem is keresek most sem barátnőt, háziállatot szeretnék! A barinő majd jön, jól elvagyok egyedül is, a házimunka sem akadály, és még főzni is tudok.


Falun élek, úgyhogy kert is van, a lehetőségek adottak. Csak aggódom, hogy hogy viselné egy kiskutya a több órás egyedüllétet, míg megkeresem a kajájáravalót :) A hétvégém szabad persze, akkor többet tudnék vele foglalkozni.

2016. máj. 22. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a kutya nem szórakoztatja el magát a kertben, kerti kutyát is ugyanúgy kell sétáltatni mint a lakásban tartottat. Tehát nem kert függvénye, hogy legyen-e kutya, vagy ne.

A szobatisztaságra nevelés hosszú folyamat, több hetet, hónapot igénybe vesz. Eleinte 2-3 óránként ki kell vinni, ha kint végzi a dolgát nagyon megdícsérni, ha bent, szó nélkül takarítani. Nem macska, tehát alomra nem fogod tudni szoktatni. Gyakran ki kell vinni, mire szobatiszta lesz, utána valószínűleg majd jelezni is fog, ha kell neki.

Ahogy a szobatisztasághoz, az egyedülléthez is fokozatosan kell szoktatni, nem hagyhatod otthon kapásból 9 órára.

2016. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12:54esnek szántam.
2016. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem fogadsz örökbe egy idősebb kutyust? :) Olyan 3 éveit vagy idősebbet? :)
2016. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, fogadj örökbe egy fiatal felnőtt kutyust. Sokkal jobban illeszkedik a lehetőségeidhez, mint egy kölyök.
2016. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, köszönöm a válaszokat! :)
2016. máj. 22. 14:54
 9/9 anonim ***** válasza:

az egyedül élő emberek is szoktak kutyát tartani és a nyugdíjasokat leszámítva ők is dolgoznak..

Ha foglalkozol vele és nem unod meg 2év után akkor tarts nyugodtan

2016. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!