Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyában?

Kullancs a kutyában?

Figyelt kérdés
Találtam 1 jó nagy döglött kullancsot a szőnyegemen. Átvizsgálva a kutyát megtaláltam a helyét is. Van rajta killtix nyakörv. Vajon attól döglött meg? Îgy, hogy napokig a kutyámban volt megfertőzhette? Egyenlőre nem látok rajta semmit szerencsére, de ha mégis fertőzött, akkor hány napig jöhet ki rajta?
2016. máj. 22. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg 2-3 nap amíg jelentkeznek a tünetek.
2016. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha nagy volt a kullancs, akkor bizony a kutyán szívta meg magát. Figyeld őt. 2 hét után is jelentkezhetnek tünetek, ha fertőzést kapott.
2016. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2016. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2-3 hetet mondott a doki, hogy addig mindenképp figyeljük.
2016. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Tiszta ideg vagyok, 3 hétik stresszben leszek :(
2016. máj. 22. 19:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Az normális ha fáj neki a helye? Ha megérintem elhúzza a fejét.
2016. máj. 22. 20:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezeknek a nyakörveknek nem az a feladata, hogy ha befúrodik a kullancs , akkor kiessen döglötten, nem pedig napokat tölt el vérszívással mire hat a nyakörv?
2016. máj. 22. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:

A kullancs elleni szereknek az a mechanizmusa, ha a kullancs úgy dönt, kajál egyet, befúródáskor kipurcan.

Nincs ideje vért szívni, amikor is valóban fertőzne.

Minden szernél ott a megjegyzés---nem 100 % a védelem.

A kullancscsípés helyén előforduló gyulladás az allergiás reakció a kullancs által érzéstelenítőnek befecskendezett anyagra.

2016. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!