Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz és a komondor mennyire...

Kuvasz és a komondor mennyire jó házőrzők?

Figyelt kérdés

Felveszik a versenyt az orosz kutyákkal gondolok itt a kaukázusi juhászkutya-ra és a közép ázsiai juhászkutya-ra.


https://www.youtube.com/watch?v=7NvmjhXmwyY&list=RDG-1XTZsrD..


https://www.youtube.com/watch?v=QrgJ0I5l8yA&list=RDG-1XTZsrD..


https://www.youtube.com/watch?v=SQO02M6ZjFE&list=RDG-1XTZsrD..


megállnák a helyüket ilyen terepen is?


[link]


Kuvasznak ez a kan milyennek minősülne?



2016. máj. 26. 04:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Utolso nem igazan ertem mit akartal ezzel mondani....

Egy KAJ vagy egy KANGAL nem is lehet 80-100 kg,

2016. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Es meg mielott valaki felreertene hozzatennem,hogy olyan kutyakrol beszelunk akik a nyaj mellett vegzik a dolgukat. Azok ugyanis 70 kg alatt vannak. Es amirol te beszelsz ottan igenis olyan kutyak voltak amelyek a nyajat orzik.
2016. máj. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Én ezt tudom, az okostojás nem tudja, aki ezt állítja. :)


A nyáj melletti kutyák inkább 35-50kg között vannak. A viador kutyák és a kultúrkörnyezetben tartott kutyák érthetik el ezeket a 60-70kg-os súlyokat, extrém esetekben picit fölé tudnak menni, de ahogy a statisztikából is kiderül, nagyon-nagyon ritka.

2016. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

19-es, te tényleg akkora ökör vagy, mint ahogyan mondod, sőt még nagyobb.

Reménykedtem abban, hogy nem kell minden egyes írásomnál feltüntetni azt, hogy kinek a hozzászólásához gondolom, de mondjuk azt, hogy ebben igazad van. Sajnos túlértékeltem néhányótokat, tisztelet a kivételnek. Innentől gondosan szépen mindent kiírok, hogy mindenki megfelelően tudja értelmezni.


Ja, és még valami. Én még életemben Barthával nem beszéltem és szeretném tőled azt kérni (konkrétan a 19-től), hogy fejezd be a mesemondást, a dolgok kitalálását, mert erre itt nincs szükség.


Bezonnal kapcsolatban a videót a 9-es válaszolótól kölcsönöztem (kungától). Többes számban azért beszéltem, hogy kutyákat, mivel az alsó videóban több kutya szerepelt. A két videót azért tettem egymás mellé, hogy senkinek ne kelljen keresgélnie a videókat és szépen, kényelmesen össze tudja hasonlítani a kutyákat. Csak hogy tudtodra adjam, 19-es, mert neked egy kicsivel másabb a felfogásod, szándékosan tettem be Bezon videóját és igen, tisztában voltam vele, hogy az a kutya Bezon és nem arra kértem a népet, hogy Bezont hasonlítsák Bezonhoz. De megmondom a frankót, örülök, hogy csak te voltál az értetlen ezzel kapcsolatban.


20-nak: már korábban is kértelek titeket, hogy az autentikus vagy hasonló körülmények között táplált kutyák súlyát és paramétereit ne hozzátok fel és már én szégyellem magamat, hogy ebben a topikban egy olyan ember nincs, aki sajnálja azokat a kutyákat. Gondoljunk csak bele, ti miről is beszéltek. Egy agár súlyával-doberman súlyával rendelkező pásztorkutyákról írogattok. Én kötelezném az összes kutyatartót, hogy minden kutyájukat félévente egy kontroll vizsgálatra bevigyenek egy állatorvoshoz, aki kivizsgálja azt, hogy a kutya alultáplált-e. Ha alultáplált, akkor 2 millió forint büntetés, továbbá 5 évig nem tarthat kutyát. Azt hiszem, ezzel gátat lehetne szabni az állatok éheztetésének.


21-nek: Káj-ról nem tudok teljes mértékben nyilatkozni, de a kangalról ismerek egy pár kennelt, akik hosszú idő óta arra vannak ráállva, hogy minél nagyobb kutyákat tenyésszenek, de ott is a legnagyobb kangalok 90-95 cm és 80 kg körüliek.


Súllyal kapcsolatos témával rengeteg fajta kutyából vannak iszonyatosan nagy példányok és vannak kennelek, akik az ilyen példányokra vannak ráállva, de ne azt higgye mindenki, hogy odaballag 200 ezer forinttal és majd ő elhozza a legjobb kutyát, mert ennyi pénzből még szóba se állnak vele. Más szóval lehet bernáthegyi méretű kaut is venni, csak megnézem hányan áldoznátok rá 1-2 milliót.


Arra viszont kíváncsi lennék, hogy miért nem értitek azt meg, hogy ne írogassatok nyáj melletti kutyákról. Azok is jók, amire használják őket, DE NEKEM OLYAN KUTYA MÉG INGYEN SEM KELLENE, MIVEL NEKEM EGY TELJESEN MÁS FELADATRA KELL A KUTYA. És még valami, én a kutyát családtagnak tekintem. A kutya gondolkodás nélkül feláldozza az életét a család érdekében, ha olyan szituáció van, de a kutyától csak akkor lehet ilyet elvárni, ha az ember is kész ugyanezt megtenni a kutyáért.


Többen írogattátok, hogy jó a kuvasz, jó a komondor, akkor egy-két videót mutassatok, ahol tényleg jó kutyák vannak.

2016. jún. 1. 00:18
 25/36 anonim ***** válasza:

Egy dolog miatt vagyok ökör, hogy belementem ebből a meddő vitába egy dilettánssal. :)

Januárban vele vitáztál, csak nem tudsz róla. :)


Persze, előbb leszóltad, hogy nincs elég ösztön a kutyákban és lehetne jobb is, aztán meg beteszed mint etalont (hozzáteszem, az is). Kicsit gyorsan váltogatod a véleményed. :) De oké, vegyük úgy, hogy csak a másik 3 kutyára értetted. Bár akkor nem tudom miért nem emelted ki akkor, hogy ő jó, csak a másik 3 nem tetszik.


Csak én voltam értetlen, mert ha nem vennéd észre már mindenki lelépett innen, mivel nincs kedvük vitázni veled. :)


Szégyelld is magad, mivel oda volt írva a statisztikához, hogy ezek NEM PÁSZTORKUTYÁK adatai, hanem VIADOR kutyáké. :) Csak néha olvass is, ne csak válaszolj. :)


Egy pár kangal kennelt ismersz? Na sorold! :) Kíváncsi vagyok. Nem sok van. Hacsak nem Törökországban élsz. :)

És hozzá teszem, hogy amiket látsz hatalmas méretű kangalként hirdetni, azoknak egy része kamu adat, másrészt nem is kangalok, hanem mix kutyák. Kangalxmasztiff, kangalxleonbergi, kangalxnémet dog. Meg kell nézni ezen kutyák anatomiáját, fejformáját, szájszélét... de ugye te csak egyet nézel. Marmagasság/tömeg.


Lehet bernáthegyi méretű kaut venni, bár tömegben 10-20kg-al elmaradnak tőle. Teljesen más a két fajta felépítése, de ehhez szintén ismerni kellene mindkét fajtát. Az átlagos bernáthegyi 65-80cm és 70-80kg. A standard a tömegre 70-90-kg-ot ír, de ritkák a 90kg-osak, de persze vannak, mint ahogy nagy ritkán vannak ennél nagyobbak is, mint ahogy emberben is. De ezek extrém, ritka, kirívó esetek vagy az ember felelőtlen túletetésének következményei. Az ilyen kutyák átlagéletkora 5-7 év. Pont ebbe a hibába estek bele az extrém nagy méretre növelők a német dog esetében is. És ha lennének ilyen méretű kauk, ők is ilyen sorsra jutottak volna, de hát ugye nincsenek.


Egy 100kg-os kutya nemhogy őrizni nem tudna, de még felállni és menni is nehezen. Az izületei tönkre mennének nagyon hamar, a tüdeje nem bírná a kapacítást, a szíve hamar feladná. Ha léteznének és olyan jók lennének ezek a kutyák, akkor nem a 35-40kg-os németjuhászt vagy a még kisebb malinois-t használnák szinte mindenre.

2016. jún. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%

Tenyleg folosleges ezt a vitat folytatni :)

Annyit azert hozzatennek,hogy az elottem szolonak igaza van ami a Kangalt illeti,soot valodi autentikus Kangalt tudtommal nem is engednek ki Torokorszagbol tehat amit mas orszagokban talalsz az a Kangalnak csak valamilyen kevereke. Lehet hallani olyant,hogy "ez valodi mert Torokorszagbol hoztam" de nem tudom mennyire hiteles. Nem zarom ki a lehetoseget amugy,hogy nagyon sok penzert nem csempeszhetnek ki Kangalt az anyaorszagabol de...

Amugy a kangal meretei ha valaki kivancsi ra:

Other names Sivas Kangal, Turkish Kangal

Common nicknames Kangal

Origin Turkey

Patronage Turkey

Traits

Weight male 50 to 63 kg. female 41 to 54 kg.

Height 65 to 78 cm (26 to 31 in)

Ez a standard, nem "kieheztetett" peldanyok:)

2016. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
2016. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
2016. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
2016. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
Látványnak nem rossz, az a baj , hogy beleragadnak a fogásbaés gyakorlatilag akkor van vége az életüknek.Lehat nagy , lehet kicsi , lehet akármi.A saját vére öli meg.
2016. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!