Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli kutya megszült de mit...

A puli kutya megszült de mit kene tennem? Többi lent

Figyelt kérdés
A földön a tuja fa alá szült, 2 láttam életben de ketto biztos h meghalt és mintha meg akarna enni vagy nem is tudom... a halott kiskutyakkal mit csináljak? Akik élnek bele raktam egy ládába de az anyjuk nem jott onnan el mert a halottakkal volt elfoglalva és mikor egyet el akartam venni a kutyából lógott valami meg a kiskutyabol is... nem tudom it csináljak félek h a többi is meghal segítsetek 17 l
2016. máj. 27. 13:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

Állatorvosról szó sem lehet???????????? De hát miért?! Akkor se oltva, se chipelve nincs a kutya, semmi?

Javasolnám az ivartalanítást a későbbiekre, most meg az állatorvost ugyebár, de ezek után nem tudok mit mondani. (Illetve tudnék, de kimoderálnak).


A halott kiskutyákat el kellene ásni, minél mélyebbre (60-80 cm legalább). Ne a kukába dobd, mert holnapra olyan büdös lesz, hogy meg fogtok őrülni tőle, plusz tele lesz minden léggyel.


A szukának már rég kellett volna elletőhelyet készíteni, hogy ne a tujafa alá elljen.


Ha nem vagytok hajlandóak állatorvost hívni, akkor nincs más, amit tehetnél. Vagy megmaradnak a kicsik és az anyjuk, vagy nem.

Legalább egy normális, nyugodt helyet csinálj a szukának, ahova be tudod zárni, és tedd mellé az élő kölyköket. Adj neki friss vizet is.

A többit elintézi a természet, bár az is lehet, hogy a szuka sem marad meg.


A továbbiakban javaslom, ne tartsatok több állatot ezzel a mentalitással.

2016. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
A falusiság nem egyenlő a suttyó tudatlan parasztsággal, amit ti képviseltek...
2016. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Az miért kizáró ok az állatorvos felkeresésében,hogy falusiak vagytok?Fel kéne fogni,hogy itt más megoldás nincs.Faluról ki van tiltva az állatorvos,vagy mi?

Mielőbb keressetek minden kutyátoknak normális,felelős gazdit,ne magatokfajtát.És felejtsétek el egy életre a kutyatartást,nektek nem való!!

2016. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
38%
Én is falusi vagyok és az a gond hogy falun tényleg nincs sok munkája az állatorvosnak. A kutyáknak se chip-je se oltása se ivartalanítása nincs. Falun a kutya házőrzésre van a nem kellő almokat vagy kidobják (ilyen alomból származik az én kutyám is) vagy agyonütik bármennyire is fáj. Ha a kutya megbetegedik így járt szegénynek elérkezett a vég ha valami csoda folytán meg nem gyógyul és itt jön az hogy ezért ellenállóbak a falusi kutyák mert az udvari körülmények elég ellenállóvá teszik őket. Falun a kutya csak egy állat ha elpusztul majd lesz másik.
2016. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%
és még hozzá tenném hogy nem fog meghatódni ha megdöglik a kutyája vagy a kölykök. Az írásából látszik is hogy nem érdekli annyira mert nem azt mondja hogy a "kutyám" hanem a "puli" szóval az csak egy puli lesz másik. (a falusi kutyák elég masszívak nem pusztulnak el egy elléstől) (utolsó voltam)
2016. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Tudjatok nem mindenkinek van penze, es eselye az alatnak orvost hívni! De fogadok h ti se viszitek orvoshoz csak itt irkaltok.
2016. máj. 27. 17:55
 17/24 anonim ***** válasza:
71%
De azért ha kihívod az orvost vagy felhívod és megkérdezed mit tudsz tenni nem fog egy vagyonba kerülni.
2016. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd békén a kutyát. Majd hazajönnek a szüleid és ők elintézik a halottakat is.
2016. máj. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

Nincs pénz? Nem kell szaporítani!!!!

A kutya pénzbe kerül. Ha nem akarod orvoshoz vinni áss még gödröket!

2016. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%

Elviszed orvoshoz.

Nem egy vagyon. Pár ezer forint.

Egyébként sem kellett volna pároztatni (mégha nem is ivartalanítod), DE aki megvesz egy kutyát erre számoljon.

Akinek nincs ennyi pénze a kutyára, NE VEGYEN KUTYÁT!!! És ne is tartson. Jobban jár szerencsétlen állat.

2016. máj. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!