Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyám hisztiből...

Mit tegyek? A kutyám hisztiből nem hajlandó enni.

Figyelt kérdés
Már egy hete, mióta nagyszülőktől visszajöttünk, nem hajlandó enni. Ott evett mint a sáska, de mióta itthon vagyunk, csak akkor eszik, ha ráparancsol az ember, de ma már úgy sem. Nem beteg, nem fáj semmije.. eddig. Ugyanis annyira legyengült már, hogy az udvarra alig lehet kivinni vécézni, sétáltatni sem merem elvinni, mert félek, hogy feljelentenek hogy éheztetem.. Már mindent próbáltunk, semmit sem hajlandó megenni, már kézből sem fogadja el.. Azért hisztizik, mert hétköznap reggel fél 8-tól délig egyedül van, viszont muszáj iskolába meg munkába menni.. De ha hazajövök délbe, próbálok játszani vele, de inkább elfordul és alszik. Az állatorvos nem mond semmit.. Mit tegyek hogy végre egyen?

2016. máj. 29. 10:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszönöm :) most elvettem előle az összes tálat, este megpróbálom odaadni neki. Kb mennyi időt hagyjak neki, hogy eygyen, ha nem kap rá azonnal? kb 1 vagy fél őra?
2016. máj. 29. 10:49
 12/20 anonim ***** válasza:
15-20 perc.
2016. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
mégeygszer köszönöm
2016. máj. 29. 10:53
 14/20 anonim ***** válasza:
Majd írj a fejleményekről :D
2016. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha valóban ki van vizsgáltatva alaposan (vérvétel, ultrahang stb.), nem csak ránéznek!, akkor a következőt tedd: veszel egy jó minőségű tápot, azt este etetési időben eléteszed, vársz pár percet, ha nem eszi, elteszed. Másnap este újra megkapja, és így tovább.

Közben ne kapjon semmi mást.

Friss vize legyen mindig.

Kutyaszalámi, virsli, resztelt máj és hasonlók egyébként sem kellenek neki.

De nekem azért ez gyanús, hogy inkább valamiféle betegség okozza ezt nála. Alapos kivizsgálást javasolnék, megnézni a fogait, labort csinálni stb.

2016. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
lehet akármilyen drága a táp, akkor sem eszi meg... először pedigrével kezdtük, aztán a Royal de már a ülön goldikra kiszabott tápot is megvettük neki, ami nem kevesebb mint 60 000 ft volt 10 kiló... úgyhogy szerintem azt csak simán nem szereti, mert van olyan, hogy a kutya nem szereti a tápot... anyumnak egy menhelyi kutyuja van, nem tenyésztői, de annak lehet a világ legolcsóbb vagy legdrágább tápját is megvenni, ránéz és otthagyja.. vizet meg persze fél naponta adok neki tisztát
2016. máj. 29. 11:03
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor meg kell tanulnia hogy nem válogathat. Ha nem lesz más választása úgyis megeszi majd. Reggel-este oda teszed 15-20 percre és meglátod mi lesz(eszik vagy nem). Ha továbbra is koplal kérj komolyabb vizsgálatot ha elkezd enni akkor csak el volt kényeztetve.
2016. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
köszi^^
2016. máj. 29. 11:10
 19/20 anonim ***** válasza:
Vidd el egy alapos kivizsgálásra, a biztonság kedvéért
2016. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hiddjétek el csinálnak ilyet nem pont hisztiböl hanem valami „lelki” okbol . 3 hétre utaztam külfööldre és mivel az auto ut nem lett volnaa jo (se pisi se mozgás se semmi ) inkább a szüleimre hagytam .. elsö pár napban nem volt gond . Utána mikor észre vette nem evett söt .. semmit nem csinált. Kézböl probálkoztak nála . Majd másfél hét mulva egy video beszélgetésnél beszéltem a kutyámnak és ráparancsoltam ,hogy egyen .. igy semmi gond nem volt . Mikor haza felé tartottam már nem tudtam beszélni velük igy édesanyámék májkrémmel probálkoztak ! Én a helyedben az ilyen májas dolgokat megprobáálnám nála . Ha az semm válik be tényleg orvos :)
2016. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!