Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok középtestű kutyákat?

Ajánlanátok középtestű kutyákat?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kutyát. Fontos hogy középtestű legyen. Szeretném ha okos lenne, kedves természetű az sem hátrány ha őrző-védő is. Szeretnék majd vele kutyasuliba is járni. Barátságos természetű kutyát szeretnék, de ha kell azért védjen meg. Napi mozgása simán meglenne. Nem baj ha sok az energiája (én is szeretek mozogni) de nem szeretném ha otthon tombolna. Tehát úgy akarom, hogy ha kellő kép sétáltatom akkor otthon ne ugráljon inkább aludjon.

Köszi a válaszokat.


2010. ápr. 11. 12:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező középtestűt akar!!! Németjuhász, golden azért elég nagy.

Nekem konkrétan nem zsánerem, de esetleg bullterrier? Alkalmasnak tűnhet...

2010. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

szia!

az a helyzet hogy rengeteg fajta között választhatsz de az is benne van a pakliban hogy egy kutya tulajdonságai leginkább azon műlnak hogy a gazdi hogyan neveli tanítja a kutyust.

Na most az okos, kdves jelző minden kuya magán hordja. Buta kutya nincs csak lusta gazda.

Ha az örző védő funkció fontos akkor az eddig beírt fajták nagy része bukik mert a border collie meg a golden retriever minden csak nem őrző védő, maximum összeszőrözik meg nyalogatják a betörőt.

Jönnek tehát az őrző védő fajták. Jó sok van pl. dobbermann, rotweiler, kölünböző terrierek pl. staffordshire különböző dogok illetve bulldogok meg ugye a kuvasz, komondor,puli,pumi...stb.. Ezek a fajták a saját gazdájukkal nagyon barátságosak.

Aztán jön a kérdés hogy mennyiért és honnan akarod beszerezni és hogy fontos e hogy fajtatiszta legyen? Mert pl. tök jó dolog hogy egy keverés eredményeképp vannak ott pl. középtermetű rotweiler kinézetű kutyusok és így tovább.

Menhelyen rengeteg kutya van és a gondozók akik foglalkoznak vele tudnak neked segíteni, hogy az igényeidnek megfelelő kutyát találj. Belinkelek pár dolgot ami ennyi infóból kiindulva jó lenne neked aztán majd véleményezd hogy melyik miért igen , melyik miért nem és akkor a tovvábbiakban is tudok okoskodni. :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2010. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Fajtatiszta kutyust szeretnék tenyésztőtől venni ha arra kerül a sor:)
2010. ápr. 11. 14:45
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
én a boxert tudom ajánlani nagyon okos kutya és ha levan mozgatva egész nap alszik és az őrző-védő téma is megy neki főleg ha suliba is viszed
2010. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

a golden középtestű

és 12:38 te már ilyen kis kutyát sétáltatsz???

2010. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
Mudi, springer spániel, közép uszkár, hannoveri véreb, staffordshire terrier.
2010. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

A juhászkutyákat akik ajánlják: nem jók, hiszen nagyon pörgősek és mindíg pörögnek szinte. Aki meg a goldent írta: az mióta örző-védő fajta?

Ajánlani nem ajánlok, mert a középtestű mindenkinek mást jelent. Nekem 10 kg-os kutyát pl. e kategóriában meg nem igen tudok öv-s kutyát.

2010. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%
Neked milyen közepes testű kutya tetszik? Fölkereshetsz több tenyésztőt, akik elmondják a kutyafajták jellemzőit. őrző -védőnek szerintem bullterrier felelne meg a legjobban, keress egy jó tenyésztőt és mindent elmond a fajtáról. De akár állatorvost is megkereshetsz ez ügyben, nekem pl ő segített kutyát választani. Mondjuk menhelyről hoztam a kutyát, de ő segített eldönteni, milyen fajtájú legyen a kutya. Mondott érveket, ellenérveket és egyszerű volt a döntés. Ismeri a kutyákat, elmondod az elképzelésed és ő tud tanácsot adni. Nyugodtan keress föl egy dokit, biztos segíteni fog neked!
2010. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
35%

Az a kutya pörög akit nem tanítanak rendesen. Nekem mudim van (ajánlom neked is) és teljesen nyugodt amikor nem kell semmit csinálni, olyan mintha egyáltalán nem is szeretne dolgozni, terelni stb. De aztán amikor itt az idő akkor mint a fergeteg és jópárszor meg is védett már.... Beagle, spániel, golden- egyik sem fog megvédeni, sőt még a széfet is szívesen megmutatja a betörőnek... -.-"

Szerintem neked a pásztorkutyák a megfelelő választás. Jó neveléssel nyugodtak és megfelelnek a többi leírásnak. Mudi, pumi, puli, kelpie, aussie, border (bár sokszor láttam hogy még nevelés mellett sem tud lenyugodni), sheltie (igaz kicsit kisebb) stb.

2010. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!