Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes-e megvárni az első...

Érdemes-e megvárni az első tüzelést az ivartalanításhoz?

Figyelt kérdés

Természetesen 10-ből 9 ember azonnal rávágja, hogy már az anyaméhben ivartalanítani kell, mégis érdekelne az élettani folyamat, amiért úgy hiszik az orvosok(és ezáltal az emberek) ezzel nem okoznak kárt egy fejlődő szervezetnek. A hormonok rengeteg folyamatot beindítanak egy fiatal szervezetben (akárcsak az embernél), gyakorlatilag fizikailag és szellemileg is "megdolgozza" azt. Esetleg az ember nem juthatna el az ivarérettségig, nem indulnának be a hormonok milyen "károkat" okozna az egy fiatal személy esetében? Persze tudom egy kutya nem ember, de nem véletlenül találta ki ezt a természet szerintem. + az emberi tévedés, 10 éve a tojás még maga volt a méreg (koleszterin miatt), ma meg a tudomány ott tart, nem hogy rossz, hanem tele van úgynevezett jó koleszterinnel. Mi van akkor, ha a kutyának is jót tesz az, ha az ember megvárja az ivarérettséget, amíg végleg kialakul a kutya és csak utána ivartalanítja?


Én mindenesetre megvárom az első tüzelést és csak utána rakom kés alá, nem vagyok orvos, a lelkem nekem ezt diktálja.



2016. jún. 1. 16:35
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Az orvosunk nekünk is azt ajánlotta :)

Én megvártam a 1,5 éves kort, de addig nagyon kell figyelni :/

2016. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
79%

Állatorvosok között sem lesz sose konszenzus.

[link]

2016. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
28%

Nem, abszolút nem érdemes megvárni. Mert hogy mire is lenne érdemes?

Felesleges szenvedésnek kitenni a kutyát. Én amikor még nem voltam annyira tájékozott a témában megvártam az első tüzelést. Bár ne tettem volna! A kutya álvemhes lett, szenvedett, plusz költségekkel járt.

Nem mellesleg, ha még az első tüzelés előtt ivartalanítva a van, jelentősen csökken az esélye az olyan betegségek kialakulásának , mint az emlődaganat, vagy a gennyes méhgyulladás, ami halálos kimenetelű is lehet.

2016. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

#3: Szepen felmondtad a lecket, de a kutya hiaba domesztikalt a termeszet teremtmenye. Ennek megfeleloen a termeszet nem tesz olyat ami felesleges, megha elsore nem is ertjuk mi az ertelme. Ott az alvemhesseg, szamomra tok tivialis azert kell, mert ha pl. a kolykedzo szuka meghal (szules, baleset, akarmi) akkor egy falkan belul atveheti a kicsinyekkel valo foglalkozast egy masik nosteny es igy biztositva van a falka jovoje.


Bocs, de te csak a szokasos zsolomat hajtogatod, mivel meg az allatorovosok kozott sincs egyetertes ebben elkepzelesem nincs, hogy tudsz ilyen magabiztossaggal voksolni egy mellett es nem megkerdojelezni a masikat, vagy talan te is allatorvos lennel?

2016. jún. 1. 17:14
 5/60 anonim ***** válasza:
8%
Ezért jól le fogtok osztani de 20éve azt mondta az orvos hogy egy almot érdemes megvàrni. Nekem az ivartalanìtàs 2kutyàt tett tönkre pedig egyik legmenőbb orvos csinàlta.
2016. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

5#: Epp ezt irtam, 20 eve meg elletni kellett mert a tudmany azt diktalta, most ennyi ev tavlatabol mar szinte kopkodunk ra, h micsoda barbarsag. Mi lesz mondjuk megint 20 ev mulva. Az meginkabb elszomorit, h vannak emberek akik kepesek emoge teljes valszelesseggel beallni (mint a fenti link eseteben 16 korban ivartalanitsunk...elmegy ez a pics@ba, egy kolyok kutya egy fejlodesben levo szervezet amiba nagyon durvan belenyulnak, es szamomra az a dobbenet ez most a "divat").


Tovabbra is ugy gondolom, hogy az ember akkor tudja a legkisebb "kart" okozni hamar egy kifejlett eleteros szervezetet tesz ki ennek. Termeszetesen varom a cafolatokat.

2016. jún. 1. 17:25
 7/60 anonim ***** válasza:
68%

Úgy, hogy én láttam álvemhes szukát szenvedni. Mondd meg nekem, mi értelme ennek kitenni? Te állatorvos vagy, és tudod, hogy jobb ha megvárod a tüzelést?

Ekkora baromságot, amit leírtál, még filmekben sem láttam. Mi az, hogy amit a természet ad, az szükséges, és nem véletlen? Banyek, a rákos betegségeket is a természet adta, és jó valamire? Azért ezzel indokolni, hogy nem ivartalanítasz időben, hát, nem is mondok inkább semmit.

Megint egy olyannak adtam tanácsot, aki kérdez, de úgyis leszarja a véleményeket, mert már a kis fejében eldöntötte, hogy amit gondol, az tök jó. Akkor minek jössz ide kérdezősködni? Hogy bele tudj kötni azokba, akik nem értenek veled egyet?

2016. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
72%

Te nem kíváncsi vagy rá, hanem vitát akarsz generálni, úgy hogy Te már letetted a voksodat.

Ismerek olyan kutyát akit 4 hónaposan ivartalanítottak, elég jól, mert a barátnőmé. Most 6 éves a kutya. Semmi baja nincs, olyan mint a többi. Vagy az enyém akit 2 évesen a menhelyen ivartalanítottak. Csinálja mindenki azt, amiben hisz. Ennyi. Nem kell egymást meggyőzni, meg horrorstorykkal jönni - azt mindenről lehet mondani, pláne az interneten.

2016. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

#7: Akkor te ugy gondolod a termeszet egy szar rendszer, de hala az emberi beavatkozasnak majd mi emberek megjavitjuk? Tehat akkor te azt allitod, a hormonok nem kellenek, szabaditsuk meg minel hamarabb a kutyat, mert az neki ugyiscsak szenvedes? En meg azt sajnalom, hogy a hozzad hasolo ember keptelen a kerdesre valaszolni a sajat gondolataival, inkabb szajkozza valaki maset, mert most az a trendi...Amugy ledobbent a termeszet tiszteletenek teljes hianya ami beloled arad.


Elmondom neked a hirtelen megnovekedett rakmegbetegedes annak is koszonheto, hogy az etelek 99% tele van nyomva mesterseges izfokozokkal/szinezekekkel/tartositoszerrel. Emellett szivod a szmogot, egesznap ulsz a gep elott es hizol (nem pont te hanem altalanossagban).

2016. jún. 1. 17:37
 10/60 A kérdező kommentje:
#8: Persze, h letettem irtam is fentebb ("Én mindenesetre megvárom az első tüzelést és csak utána rakom kés alá, nem vagyok orvos, a lelkem nekem ezt diktálja"), nem is ez volt a kerdes, hanem biztosan jo-e ez, nem ment-e ez felre valahol? Esetleg jobban at kene gondolni leven meg az orvosok sem ertenek egyet benne. Vagy ugy gondolod ilyen kerdesnek nincs letjogosultsaga es kimeriti a trollkodas fogalmat csak azert, mert nem az a kerdes hogy: "2 honapos a kiskutyam es bepisil mit tegyek?" vagy "beteg a kutyam, most mit csinaljak?" stb.
2016. jún. 1. 17:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!