Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes-e megvárni az első...

Érdemes-e megvárni az első tüzelést az ivartalanításhoz?

Figyelt kérdés

Természetesen 10-ből 9 ember azonnal rávágja, hogy már az anyaméhben ivartalanítani kell, mégis érdekelne az élettani folyamat, amiért úgy hiszik az orvosok(és ezáltal az emberek) ezzel nem okoznak kárt egy fejlődő szervezetnek. A hormonok rengeteg folyamatot beindítanak egy fiatal szervezetben (akárcsak az embernél), gyakorlatilag fizikailag és szellemileg is "megdolgozza" azt. Esetleg az ember nem juthatna el az ivarérettségig, nem indulnának be a hormonok milyen "károkat" okozna az egy fiatal személy esetében? Persze tudom egy kutya nem ember, de nem véletlenül találta ki ezt a természet szerintem. + az emberi tévedés, 10 éve a tojás még maga volt a méreg (koleszterin miatt), ma meg a tudomány ott tart, nem hogy rossz, hanem tele van úgynevezett jó koleszterinnel. Mi van akkor, ha a kutyának is jót tesz az, ha az ember megvárja az ivarérettséget, amíg végleg kialakul a kutya és csak utána ivartalanítja?


Én mindenesetre megvárom az első tüzelést és csak utána rakom kés alá, nem vagyok orvos, a lelkem nekem ezt diktálja.



2016. jún. 1. 16:35
1 2 3 4 5 6
 51/60 bollocks ***** válasza:
70%
Kérdező, mindenki hülye, csak te vagy helikopter. De jó, tételezzük fel, hogy igazad van, és a tudomány 5 év múlva azt bizonyítja be, hogy a tüzelés utáni ivartalanítás károsabb, mint a tüzelés előtti. Akkor bele tudsz majd nézni a kutyád szemébe, aki épp méhgyulladástól szenved a hibád miatt?
2016. jún. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezt te tenykent kezeled, ha nincs ido elott ivartalanitva akkor 100%, hogy bizony valami hihetetlen kinok kozott hal meg. Ezer es egy peldat lehet hozni, hogy nem (pl. a regebbi kutyaink egyike sem). Es akkor te csak a nosteny egyedekrol beszeltel a himekrol meg nem, de gondolom ott is fenn all a gennyes mehgyulladas.


+ te sem valaszolsz erdemben, kerdessel felesz a kerdesre, akkor meg minek torod itt magad. Es folyamatosan alatamasztasz azzal, hogy azert mert valaki mast gondol az "helikopter". Szegeny Galieli-t is meghurcoltak, mert mindenki "helikopternek" nezte, mert elteroen gondolkodott a vilag nagy dolgairol.Ha rajtad mulna elve egetnel el mindenkit aki maskepp gondolkodik, de az is biztos meg mindig kobaltaval harcolnank. Nagyon egyszeru ember vagy te hallod.

2016. jún. 4. 10:36
 53/60 bollocks ***** válasza:

Még mindig te vagy az, aki a 20 évvel ezelőtti véleményeket szajkózod, és abban bízol, hogy a jövőben ismét teret nyernek azok a nézetek. Te vagy az, aki maradisággal vádolja azokat, akik tartják a lépést a tudománnyal. Na mindegy, te tudod.


"Es akkor te csak a nosteny egyedekrol beszeltel a himekrol meg nem, de gondolom ott is fenn all a gennyes mehgyulladas."


Kezdek kételkedni abban, hogy sikerült-e értelmezned a saját kérdésedet, de ott még a tüzelés előtti/utáni ivartalanításról volt szó. Kanoknál ez igen ritka dolog. Ha a kan kutyádnak elkezd vérezni a nemiszerve, azonnal rohanj állatorvoshoz, mert az nem tüzelés lesz.

2016. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

Alltalanossagban az ivartalaniotasrol beszeltunk mar egy ideje, de abban igazad van a kerdes valoban nosteny kutyara vonatkozott eredetileg.


Latod megint nem figyelsz es ezert nem vagy tul kompetens valaszado (marha epp valaszolsz es nem kerdezel es nem valami oltari baromsagot). En nem az ivartalnitas ellen vagyok, hanem a tul korai ivartalanitas ellen. Amit te mondasz 20 evvel ezelott meg nem ivartalanitottak sot azt tartottak, hogy egyszer minimum elletni kel a kutyat.

2016. jún. 4. 11:01
 55/60 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha nem okoskodnál ennyit, és nem hinnéd magad helikopternek, picit kevésbé magas lóról beszélnél akkor lehet még lenne is kedvem veled vitatkozni. Így csak szimplán iszonyat irritáló vagy, látszik hogy elhiszed magadról hogy szellemi fölényben vagy és megmondtad a tutit. Töröltesd nyugodtan.
2016. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Kérdező, te ismersz korai ivartalanításon átesett felnőtt, beteg kutyát? Én ismerek 2 hetesen kipakolt szuka vizslát, akinek semmi baja. Várom a kontrát, mert amíg én saját szememmel tapasztalok valamit addig igenis azt mondom TAPASZTALATBÓL hogy amit látok és jó (legalábbis nem káros) azt elhiszem.
2016. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:

55#: Hozzadkepest ezek szerint igen, mert meg mindig keptelen vagy megerteni, hogy en megkerdojelezek, nem pedig kijelentek (maximum olyanokrol mint, hogy kerek (tojas) alaku a fold, szerinted nem?). Vitatkozni nem tudsz mert, ahhoz szelesebb vilagnezed dukal.


56#: Hogyne ismernek, hogy a korai ivartalanitassal fugg ossze? Nem tudom, lehet. A tavoli szomszedunknak (ertsd ossze szoktunk jonni kutyasetaltatasnal), pl. megvaltozott a kutya jelleme igaz nem 2 hetesen lett ivartalanitva (ehhez kulon gratualok), de a kutya erdektelenne valt, hogy kotheto-e az ivartalanitashoz, lehet nem lehet igen, ami teny, hogy a kutya azota nem azelotti onmaga. Lehet 100bol 1nek van ilyenje, de ugyanez a % all fenn a altalatok felsorolt betegsegekre is.


Es egy kis bonusz: " Az álvemhesség léte, a távoli ősére (vagyis a farkasra) visszaütő viselkedési mód, amelynek az volt a szerepe, hogy a vadászat alkalmával távol lévő vezérnőstény kölykeit a rangsorban alul álló egyedek is tudják szoptatni. Tehát az álvemhesség egy normális, élettani állapot", ezt egy orvos irta, aki ezek szerint eretnek!


Na sarcok szerintem tultoltuk a temat, ti nyugodtan usszatok az arral, kanonban hangoztassatok (es ne legyenek soha ketelyeitek) amit a nagy tomeg jonak tart. En viszont szeretem korbejarni a temat, de a gyakorikerdes erre ugy latom alkalmatlan. Persze ertem en nem allatorvosok vannak itt, de remeny halt meg utoljara. Mindeneserte abszolute jo tanacskent szeretnelek titeket onallo gondolkodasra, velemenyformalasra, es informalodasra buzditani nem fogjatok megbanni, szinte kinyilik a vilag.

2016. jún. 4. 11:55
 58/60 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem vitatkozol hanem OKOSKODSZ és folyamatosan személyeskedsz, mindenkit alattad állónak tekintesz. A vita nem = okoskodással, nőj fel mert egyszer valaki nagyon meg fog agyalni ha ilyen fölényeskedve pöffeszkedsz neki.
2016. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:
Igy van ezt irtom, nem vitatkozom kerdeseket teszek fel, amire egy gyakorikeresek.hu oldalon (mert hat miert is gondolnam) igazabol nem kapok normalis vagy elgondolkodtato valaszt, csak a szokasost. Ha en nem tudok valamire valaszolni nem teszem.
2016. jún. 4. 12:49
 60/60 anonim ***** válasza:
2016. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!