Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes-e megvárni az első...

Érdemes-e megvárni az első tüzelést az ivartalanításhoz?

Figyelt kérdés

Természetesen 10-ből 9 ember azonnal rávágja, hogy már az anyaméhben ivartalanítani kell, mégis érdekelne az élettani folyamat, amiért úgy hiszik az orvosok(és ezáltal az emberek) ezzel nem okoznak kárt egy fejlődő szervezetnek. A hormonok rengeteg folyamatot beindítanak egy fiatal szervezetben (akárcsak az embernél), gyakorlatilag fizikailag és szellemileg is "megdolgozza" azt. Esetleg az ember nem juthatna el az ivarérettségig, nem indulnának be a hormonok milyen "károkat" okozna az egy fiatal személy esetében? Persze tudom egy kutya nem ember, de nem véletlenül találta ki ezt a természet szerintem. + az emberi tévedés, 10 éve a tojás még maga volt a méreg (koleszterin miatt), ma meg a tudomány ott tart, nem hogy rossz, hanem tele van úgynevezett jó koleszterinnel. Mi van akkor, ha a kutyának is jót tesz az, ha az ember megvárja az ivarérettséget, amíg végleg kialakul a kutya és csak utána ivartalanítja?


Én mindenesetre megvárom az első tüzelést és csak utána rakom kés alá, nem vagyok orvos, a lelkem nekem ezt diktálja.



2016. jún. 1. 16:35
1 2 3 4 5 6
 31/60 bollocks ***** válasza:
71%
Nem veszed észre, hogy te vagy az, aki az ötszáz évvel ezelőtti mantrád fújod, és elutasítod a tudomány jelenlegi állását? Te szerinted lapos a Föld, mert képtelen vagy belátni, hogy más is lehet. Igen, a tudomány sokszor téved, de általában az újabb tanok korrigálják a régiek hibáját.
2016. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
100%

Szelektíven olvasol:

(nem vagyok egyik pártján sem, de ha már vita, kérdés feltevés, akkor járjuk már körbe normálisan..)


100-ával találni, mégse sikerült még egyet sem idelinkelned. És éppúgy 100-ával találni mellette szólót...


Hülyeségeket meg nem kell beszélni, mármint ami foghúzásos abszúrd teóriádat illeti. Azt hittem valakivel lehet normálisan eszmét cserélni, de láthatóan mégsem. Bocs.

2016. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

31#: Hallod, ennyire ne lojel mar bakot, pont en irom, ami ma teljesen elfogadott es trivialis lehet 5 even belul kiderul megsem annyira jo dolog mint pl. az, hogy mar az anyamehben ivartalanits, erre megragalmazol azzal, hogy maradi vagyok (mindezt ugy, hogy az elmult evtizedben mennyit fejlodott mar kutyakkal valo banasmod is...10 eve meg nyomd a kutya orrat a sajat piszkaba, ma meg mar eleg megvetendo cselekedet, de pont a hozzad hasonlok tutira azt allitottak akkor is, hogy bizony ez a tuti modszer)?XD Te se alltal 2x sorba mikor a szovegertelmezesi kepesseget osztogattak. Ha nem tudsz erdemben hozzaszolni inkabb ne, mert ez nekem ciki.


32#: En egy felvetest egy tezist, egy elkepzelest vetettem fel nem tenyeket ( a teny, hogy a hormonok igenis nagyon fontosak az eloleny egyedenek kialakulasa szempontjabol...vagy mar ezt is cafolod? Innen nezve akkor ha tul koran szabsz gatat a hormonok "munkajanak" sok szempontbol egy kifejletlen egyedet kapsz egy nem 100%-ost.), hogy bizonyosan jo-e ez a nagyon korai ivartalanitas? Ezen megis mit kene bizonyitanom ez egy kerdes nem allitas.


Roviden a tenyek: A hormon minden elo egyedben egy nagyon fontos kemiai vegyulet, ami segit a szervezeten beluli mukodest osszehangolni (bovebben: [link] ha ez hianyzik bizonyos dolgok elmaradnak, kifejletlenek maradnak, ergo a "kesz termek" nem lesz 100%-os (amilyennek a anyatermeszet megalmodta). Ez teves felvetes?


Es a vegere tessek, ez egy allatorvosi rendelo akik 9-12 honapos kor koze teszik az ivartalanitas idejet (itt azert a tuzeles mar be szokott kovetkezni 1x):

[link]


De kiemelem a lenyeget: "The best age to castrate depends on the reason for doing so. If it is a planned procedure, it might well be carried out at 9-12 months of age, if your vet is happy that your dog is physically mature enough" -- PHYSICALLY MATURE ENOUGH...egy 4 honapos kiskutyara mindent lehet mondani csak ezt nem...Hozzateszem az amerikaiaknal pont most tor be ez a trend, h ivartalanits miutan felnott, de ez meg hozzank nem ert el.

2016. jún. 3. 16:01
 34/60 A kérdező kommentje:
32#: Miert abszurd a teoriam, hol hibadzik?
2016. jún. 3. 16:01
 35/60 bollocks ***** válasza:
71%

A fiatalkori és az ivarérés előtti ivartalanítás az ivarérés utáni


ivartalanítást szorította ki az állatorvosok körében. Vagyis te a


régebbi módszerhez ragaszkodsz, azaz maradi vagy. Pont mint azon


idióták egyike, akik, miután bebizonyították, hogy a Föld nem lapos,


felvetik, hogy mi van, ha 5 év múlva rájönnek, hogy mégis az.


A tényeid: igen, a hormonok szükségesek a szervezet kifejlődéséhez. A


nemi hormonok például a nemiszervekéhez. Amiktől megszabadítod a


kutyádat. Akkor mégis miért nem mindegy, hogy kifejlődik vagy sem?


Kérlek linkelj be bármilyen oldalt, ahol a nemi hormonok hiányának


káros következményeit részletezi - kutyák esetében.


Az is sokat elárul az értelmi képességeidről, hogy a tüzelés előtt-után


kérdéshez a kan kutyák ivartalanításáról szóló cikket linkelsz be.

De segítek, itt a nőstény kutyák ivartalanításáról szóló cikk:


[link]


a-step-by-step-guide/

De kiemelem a lényeget: "For all of these reasons, the time chosen to


spay is usually either before the first season occurs, or 3-4 months


after a season. A physical examination by the vet will determine


whether a 5-6 month old bitch puppy is mature enough to spay before her


first season."

Vagyis első tüzelés előtt minden gond nélkül lehet ivartalanítani.

2016. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 bollocks ***** válasza:
57%

A fiatalkori és az ivarérés előtti ivartalanítás az ivarérés utáni ivartalanítást szorította ki az állatorvosok körében. Vagyis te a régebbi módszerhez ragaszkodsz, azaz maradi vagy. Pont mint azon idióták egyike, akik, miután bebizonyították, hogy a Föld nem lapos, felvetik, hogy mi van, ha 5 év múlva rájönnek, hogy mégis az.

A tényeid: igen, a hormonok szükségesek a szervezet kifejlődéséhez. A nemi hormonok például a nemiszervekéhez. Amiktől megszabadítod a kutyádat. Akkor mégis miért nem mindegy, hogy kifejlődik vagy sem? Kérlek linkelj be bármilyen oldalt, ahol a nemi hormonok hiányának káros következményeit részletezi - kutyák esetében.

Az is sokat elárul az értelmi képességeidről, hogy a tüzelés előtt-után kérdéshez a kan kutyák ivartalanításáról szóló cikket linkelsz be. De segítek, itt a nőstény kutyák ivartalanításáról szóló cikk: [link]

De kiemelem a lényeget: "For all of these reasons, the time chosen to spay is usually either before the first season occurs, or 3-4 months after a season. A physical examination by the vet will determine whether a 5-6 month old bitch puppy is mature enough to spay before her first season."

Vagyis első tüzelés előtt minden gond nélkül lehet ivartalanítani.

2016. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:
"A tényeid: igen, a hormonok szükségesek a szervezet kifejlődéséhez." Ennyi nekem tobb nem is kell, ha elveszed nem fejlodik ki rendesen. Kell meg vitatkozunk? Ezek utan irhatod te nekem, hogy semmi hatranya nem szarmazik belole, csak annyi nem fejlodik ki rendesen.
2016. jún. 3. 17:17
 38/60 A kérdező kommentje:

Amugy ott linkeltem fentebb es ki is emeltem, ennel tobbet en tenyleg nem tudok tenni.


Tudod mirol tudok meg linket, ahol egyertelmuen bizonyitjak, hogy a piramisokat UFONAUTAK epitettek, arra talalok linket a neten amire akarod. Nem kezdemenyeznek linkelesi bajnoksagot ha nem gond.

2016. jún. 3. 17:20
 39/60 anonim ***** válasza:

Menj politikusnak vagy bulvárújságírónak....

De meséld el előbb, hogy az (emelt szintű) ösztrogénnek milyen hatása van pl. a csontok növekedésére?

A nemi hormonok nem olyan dolgok, mint pl a kenyér összetevői. Ha kimarad a liszt, nem lesz kenyér. Mivel nincsenek is jelen úgy. A ivaréréskor ez a szint megemelkedik, hogy a szervezetet késszé tegye a szaporodásra. Ennyi. Ezen kívül szerinted még milyen szerepe van?

És ha ennyire káros szerinted, akkor mi történt eddig azokkal a kutyákkal akiket ivarérés előtt ivartalanítottak? Milyen hátrányuk származott belőle? Ne felejtsd a hiteles tényeket.

2016. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:

#39: Elmeselem. Eloszor is, ugy latom mindenki figyelmen kivul hagyja, hogy ez mindossze feltetelezes, nem emeltem meg ki 100x... Egy alapveto dologbol indul ki, miszerint a hormonok fontosak az egysegesen es jol mukodo szervezethez legyen az barmelyik.


Bizonyos hormonzavarok elosegitik a cukorbetegseg kialakulasat, ez a hormonzavar(inzulin) kesobb is kialakulhat pont azert mert mas hormonok nem mukodnek rendesen a szervezetedben. Magyarul egy, amugy nem feltetlen kapcsolodo hormonzavar miatt kialakul egy masik, ami kezeles nelkul sulyos karokat tud okozni a szervezetben. A hormonzavarnak ezer szovodmenye lehet es lehet elsore nem is kapcsolnad ossze. Pl. ilyen a liszterzekenyseg aminek kezeletlensege eseten pl. cukorbetegseg is kialakulhat. Honnan lehet az tudni, hogy a kutya szervezetebol jelentosen csokkeno nemi hormon milyen szovodmenyeket okozhat a jovoben? Ha "szerencsed" van nem eri meg, h kideruljon.


Mivel nalunk sokkal okosabb hozzaerto emberek sem teszik le a voksukat egysegesen egyik vagy masik mellett, szerintem jogosan el bennem a kivancsisag, hogy biztos olyan jo otlet-e az ami most jelenleg "divatosnak" mondhato.


Akkor valaszolj te a kerdesemre, mivan akkor ha 5 ev mulva kiderul megsem volt ez olyan jo otlet (marmint a korai ivartalanitas), mert a tudomany uj dolgokat fedez fel? Ott van a 5 es fel eves kutyad aki mondjuk emiatt nem elhet teljes eletet. EN nem tudnam magamnak megbocsajtani TE?

2016. jún. 3. 18:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!