Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik még mindig...

Miért vakarózik még mindig olyan durván? Lehet, hogy nrm bolha?

Figyelt kérdés

A kutyám hetek óta feltűnőrn vakarózik. Eddig azt hittem, hogy a szalma amiben fekszik irritálja a bőrét. Szóval kivettem alóla, de még egy hétre rá se hagyta abba. Fekete kutya ugyan, de bolhát azért észre lehet venni a fekete kutyában is, de benne nem találtam. Még csak ürüléket se a bőrén. Ellenben voltak sebek rajta, több gennyesre száradt is, és egykupacban szintés gennyes göbörcök.


3 napja azonban találtam benne fél óra bolhászás után 2 azaz kettő darab kicsi bolhát. Gondoltam magamban, hogy láttam már bolhás kutyát többed ennyi bolhával alig vakarózni benne meg ez a kettő úgy tűnt, inkább erre tévedt, mint élősködik benne. Na, mindegy. Szóval még aznap vettem bolhanyakörvet és cseppet ( frontline ) és szépen lekezeltem vele. Azonban, 3 nap után is még ugyanúgy vakarózik, mint előtte semmi változás. Egész este hallani, ahogy szenved, meg nyög amikor vakarózik.


Szerintetek ez normális? Biztos, hogy bolha ez? Várjak még vele?



2016. jún. 2. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hetek óta szenved a kutya, már rég el kellett volna vinni orvoshoz, akármilyen bőrbetegség, allergia is lehet, biztosat csak ő tud mondani.
2016. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Lehet allergia is tapra vagy barmire.

A kornyeken ugy 200km korzetben minden allatorvos kihalt? Vagy szabadsagon vannak?

Ha neked jottek volna ki gennyes valamik a testeden es folyton vakaroznod kellene akkor is hetekig turned aztan itt kerdezoskodnel?

2016. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A Frontline cart sem ér...ha BIZTOS bolha akkor vegyél bolha elleni sampont, fürdesd meg, aztan a csepp és a nyakörv. Arról nem is beszélve,hogy a fekhelyét is be kell fújnod,mert sokáig elélnek a bolhák. De ahogy előttem is írták: orvos! Lehet tápallergia, bolhaallergia, bármi!
2016. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A sebei le vannak kezelve? Nem lehetséges, hogy a sebeket vakarja, amik varasodnak, netán fájnak?

Ha nem kezeled le a kutya házát, helyét , akkor mindig akad bolha, ami rámegy. A bolha elleni szerek csak ölnek, ha a bolha vért akar szívni. Távol nemigen tart egyik sem.

2016. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Allergia lehet bármire! Tápra, bolhaürülékre egyaránt.
2016. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Nem is gondoltam rá, hogy a házát is körbefújkáljam, pedig igazatok van, főleg, hogy náddal van körbevéve és szalmás homok van bent. Ezt megfogadom, még ma vagy holnap veszek ilyen kis barna fiolás rovarirtót, em jut eszembe a neve.

Azt olvastam 48 órán beül kiöli az összes bolhát. Nos, ha a helyzet csütörtökig max semmit nem javul, elviszem állatorvoshoz, mert nem akarok több ezret kifizetni azért, hogy elküldjön azzal, hogy "hát bolhás, minek hozta ide...".


Amúgy az az érdekes, hogy ketten vannak, együtt alszanak egy házban. A másik pedig nem bolhás, pedig non-stop össze vannak kötve.

2016. jún. 2. 16:08
 7/21 anonim ***** válasza:

ma van csütörtök. még egy hetet akarsz várni az orvossal? főleg, hogy egyáltalán nem biztos, hogy bolha, különben a másik kutya is az lenne.

gennyes és fájdalmas sebekkel már az orvosnál kéne lennetek, miért sajnálod a pénzt a vizsgálatra?

2016. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem az az érdekes, hogy a különböző rovarölő szerekre nem sajnálod a pénzt, az orvosra pedig igen, holott azt sem tudod mi okozza gondot, és lehet, hogy teljesen más kezelés kéne.

Ezért kéne hozzáértőnek megmutatni a kutyát.

2016. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Pénteket akartam írni.


Arra sajnálom, hogy megállapít egy olyat, amit én is meg tudok állapítani, csak neki a megállapításért is fizetni kell, ezen felül a rovarirtóra pluszba ráfizetni. Nem mindegy. :) Mit javasoltok esetleg ma elkezdjem lekezelni a sebeket? Betadine?

2016. jún. 2. 17:32
 10/21 anonim ***** válasza:

Csütörtök van, b+, irány az orvoshoz! Ne menjetek neki úgy a hétvégének, hogy a kutyának fájdalmai vannak! A bolhacsípés az nem ilyen: nem sebesedik, nem gyennyesedik, tehát nem fogsz több ezret feleslegesen kib#szni orvosra.


Ha nem allergia, akkor azzal, hogy várakozol, még rosszabb állapotba kerül a kutyád (azaz még többe fog kerülni a kezelése).

Ha allergia, akkor az allergén kiiktatása után még HETEKIG eltart, hogy feltisztuljon a szervezete. Most akkor nézed még hetekig vagy kérsz valamit a dokitól, ami enyhíti a viszketését, megelőzi a sebei elfertőződését? Ráadásul, ha allergia, akkor lesz egy szép, hosszú beszélgetésed a dokival a kutyád tartási körülményeiről, étrendjéről, hogy kiderüljön, mi okozhatja a viszketést. (Allergiát tényleg bármi okozhat: étel, pollen, gombák, por, vegyszer stb.)

2016. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!