Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás, de mikor?

Ivartalanítás, de mikor?

Figyelt kérdés

Mindenképp ivartalanítva lesz a szuka kutyusunk. Eddig azon az állásponton voltam, mint az itt lévők nagy rész vagyis ivarérés előtt jó túlesni rajta. Azért értettem egyet ezzel az elvvel, mert jó dolog, hogy több betegségtől megóvhatom.


DE van a másik tábor akik azt javasolják, hogy had tüzeljen néhányszor a kutya. Na most a tenyésztő, akitől veszem ő azt javasolja, hogy várjunk az ivartalanítással 2-3 éves koráig, mert egy kutya akkorra érik be és így nem fog felvenni rosz szokásokat (túlzottan véd 1-1 tárgyat) és stabilabb lesz az idegrendszere.


Igazából mind a két lehetőség esetén értem az érveket, de nem tudok dűlőre jutni. Ti mit gondoltok erről?

(természetesen az állatorvosunkkal is fogok beszélni, de szeretnék minél több ember álláspontjával/tapasztalataival megismerkedni)


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. jún. 3. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
A tüzelés csak szenvedés a kutyának. Előfordulhat álvemhesség is, illetve gennyes méhgyulladás. Szerintem felesleges kitenni ennek, én a korábbi ivartalanítás mellett vagyok.
2016. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Várjátok meg azt az időt amíg ivarérett lesz,a csontozata a másodlagos nemi jellegek nem fejlődnek ki nála ha korán van ivartalanítva.Macskáknál is ez a helyzet,1 éves kor előtt ne.
2016. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tipikusan olyan téma, amiben mindenki mást mondd, mindenkinek más jött be. Én max az első tüzelés utánig várnék, de sok állatorvos azt mondja hogy még azt sem kell megvárni. Az viszont biztos, hogy én 3 évig nem tolnám el, nem az ivarosságtól függ az idegrendszer meg a fenotípus, hanem a genetikai kódtól (amit a felmenőktől örököl).
2016. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az idegrendszer annyiban függ az ivartalanítástól, hogy a hormonok is hatnak valamilyen szinten rá. A 2-3 éves kor azért ajánlotta, mert akkorra fejlődik ki teljesen a kutya külleme (ahogy a 2. válaszoló is írta)+akkorra komolyodik meg, alakul ki a végleges jelleme.

Köszönöm az eddigi válaszokat, még vannak bizonytalanságok, úgyhogy várom a további válaszokat.

2016. jún. 3. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Elso es a masodik tuzeles kozott. Ebben meg allatorvosok kozott sincs egyetertes, de most a minel korabbi ivartalanitas a "trendi".


1#: Mondta? A mi kutyank siman lerazata magarol, meg kant se probalt felvenni, ezt azert nagyon kutyaja valogatja ahogy nem minden nonel ugyanugy tortenik a peteres sem (valaki hetig agonizal, megint mas eszre sem veszi csak onnan, hogy "pottyozik).

2016. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a saját állatorvosunkra hallgatok, akiben megbízok, lassan 20 éve ismerem. Ő azt javasolta, az első tüzelést várjuk meg, és után kb. 2 hónappal.
2016. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem hallgatsz a tenyésztőre, ha megbíztál benne annyira, hogy tőle vegyél kutyát. Biztos ismeri az általa tenyésztett fajtát, van tapasztalata. Az állatorvosoknak anyagi érdekük fűződik a műtéthez, minél előbb, nehogy meggondold magad, vagy tapasztalt gazdává válj, esetleg másik orvoshoz menj, elköltözz, bármi. A tenyésztődnek nincs ilyen érdeke, a tapasztalatai alapján a kutyának legjobbat javasolja.
2016. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, az állatorvos ismerősünk már évek óta hozzá járunk mindig felvázolja a lehetőségeket, de mi döntünk, elfogadja és nem tukmál, szóval benne is 100%-ban megbízom (ha nem egy kicsit jobban), most pénteken fogok vele beszélni, hogy ő mit javasol. Csak azért tettem fel a kérdést, mert annyira eltérőek a neten ezzel kapcsolatban a nézetek, gondoltam itt hátha vannak olyanok akik le tudják írni a saját tapasztalataikat.
2016. jún. 13. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!