Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem ki ebböl?

Hogy neveljem ki ebböl?

Figyelt kérdés
a kutyam mikor be akarom terelni valahova pl egy helyisegbe nem akar szot fogadni es ha a kezemmel betuszkolom ram morog.es kirohan.utana meg nem merem megin nehogy megharapjon.hogy tudnam megtanitani neki,meg az a baj hogy tartok is a harapasatol.hogyan tudnam megmutatni neki hogy en vagyok a fonok.

2016. jún. 4. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
ha morog akkor határozottan nyomd a földre és várj amíg lecsillapodik. Ha újra morog megint szorítsd le. Meg kell tanulnia hogy te vagy a főnök és rád nem moroghat + azt kell tegye amit te szeretnél. De ha félsz ezt megcsinálni akkor próbálj kiképzővel beszélni.
2016. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha mégis kipróbálnád akkor hozzá tenném hogy a nyakát nyomd le és ne engedd el akárhogy ficánkol (ha máshol nyomod akkor van esély rá hogy megkap).Ha lent tudod tartani akkor szerintem rá fog jönni mi a helyzet.
2016. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hozzá tenném hogy ha nagyon nagytestű kutyáról van szó akkor hanyagold ezt a módszert :/
2016. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ráírod egy papírra, hogy főnök és megmutatod a kutyádnak. :)

Viccet félretéve nem tereljük a kutyát, hanem küldjük oda, ahova éppen akarod. Semmibe vesz a kutyád. Ráadásul félsz is tőle. A kettő együtt igen rossz felállás.

Mennyi idős a kutyád és te mennyi idős vagy? Van-e a családban olyan, akinek feltétel nélkül engedelmeskedik a kutya?

2016. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
velem van meg a parommal.a paromat csak most ismerte meg.7eves kozepes meretu keverek.uj lakasban is lakunk.probaltam siman behivni mas helyisegbe anelkul hogy betuszkoltam volna,de mintha meg se hallana csak nez.kajaval sem tudom csalogatni.
2016. jún. 4. 17:40
 6/12 anonim válasza:
Szerintem menj be előbb te és utána jutalom falattal csalogasd be. A kezedet ajánlatos feszesen kinyitva tartani, így nehezebben harap meg. Mivel a kutyának a jutalom jó így örömmel megy hozzád és a szobába/ helységbe is. Ezt néhányszor megismétled és kész.
2016. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó! azzal csak annyit ér el hogy a kutya bemegy a szobába ha kajával csalogatja de továbbra is agresszív lesz. Valahogy a tudtára kell adni hogy nem ő a főnök és a tenyér feszesen tartós dolog max lovaknál működik a kutya ha akar ígyis-úgyis megharap. Én az én módszerem ajánlom habár ha nem tudod lenyomni nem jó kockáztatni hogy megharapjon. az is gond hogy félsz tőle.
2016. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hatarozottan szolok ra,probalom leplezni a felelmem.valami konkret tipp meg arra hogy lassa nem o a fonok?
2016. jún. 4. 19:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát az a gond hogy a leplezés embernél működik de a kutya megérzi ha félsz (még ha nem is mutatod) Pl. Ha enni kap akkor le kell ülnie vagy valami komolyabb trükköt csinálnia a kajáért. Ezzel eléred hogy tudni fogja csak akkor ehet ha engeded neki. És ha letetted a tálat csak akkor mehet oda ha engeded. Ha morog akkor csapj az orrára (ne kézzel mert ha harapni próbál az veszélyes) A lényeg hogy legyenek szabályok. Ha vannak még konkrét dolgok írj privátba. :)
2016. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg vidd kutya suliba ha gondolod hogy egyedül nem menne a nevelés.
2016. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!