Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyi kutyák ugynojan...

A menhelyi kutyák ugynojan jók mint a tenyésztőtől való kutyák?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretneek egy kutyát es nem tudom eldönteni hogy menhelyről vegyek e vagy egy tenyésztőtől,mert a szüleik ugy gondoljak hogy a menhelyi kutyák eroszakosak es kicsit vadak...

2016. jún. 5. 09:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kérdező ne légy mérges nem neked írta az agresszióra vonatkozó választ hanem egy korábbi válaszolónak.
2016. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

kérdező előszőr is milyen fajtát szeretnél? mert egyes fajták között is óriási különbség van!

A 100.000 ft meg óriási álltalűnosítás! Én 70ért vettem törzskönyves németjuhászt BEJEGYZETT TENYÉSZTŐTŐL. A tenyésztő nagyon kedves, imádja a kutyáit, az összes kutyája munkavizsgás fejben nagyon erős kutya és küllemre is nagyon rendben vannak. Az ők a tenyésztést egy hobbynak/szerelemnek tekintik, nem pedig pénzforrásnak és szerintem ez nem utolsó szempont. Nem a legnevesebb legnagyobb kennel Magyarországon, de nem is akarom kiállításokra hordani! Ami nekem a legfontosabb, legyen egészséges, stabil idegrendszerű, jó kiállású kutya ezt pedig teljes mértékben teljesítik+ akinek komolyabb célja van kiállításokon is szép eredményeket érnek el a tőlük származó kutyák akár itthon, akár külföldön+ munkakutyának is szoktak tűlük vinni.


Ezzel csak azt akartam szemlélte, hogy nem kell rámondani mindenkire aki nem 100.000-ért adja a kutyát, hogy szaporító, mind emellett nagyon oda kell figyelni, hogy kitől veszel kutyát. Én is sokat keresgéltem, érdeklődtem és a környékünkön egybehangóan ajánlották őket (állatorvos, ismerősök, ill. ezen az oldalon is őket ajánlották)

2016. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem neked írtam basszus! :D
2016. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, ha nekem szólt az utolsó komment, nem azért írtam, csak a kérdezőnek akartam segíteni, hog nem feltétlen kezdődik minden fajtatiszta kutya 100.000-nél:)
2016. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

+igazából nem is a te válaszodra reagáltam, csak úgy gondoltam, hogy

megosztom a tapasztalatom:)

2016. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mindenki félreértett? Nem a kérdezőnek írtam és nem is Neked, hanem annak aki azt írta, hogy vegyen inkább, mert a menhelyi kutyák agresszívak. :D
2016. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
ez nekem is leesett:D
2016. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire akarod használni. Ha kis házi kedvencnek akkor mindegy. Vannak olyan sportok is ahol elfogadják a mentett kutyákat (pl. agility, néhány kivételtől eltekintve).

Attól is függ milyen fajtát szeretnél. De alapvetően sok mindenben vannak olyan jók. Van néhány eset amikor jobb a tenyésztőtől származó kutya. De az esetek nagyon nagy többségében megfelelő a menhelyi is.

2016. jún. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
44%
Nekem 2 menhelyi kutyám volt, de többet nem kell. Zsákbamacska. El kellett altatni őket betegség miatt. Sajnáljuk a menhelyi kutyákat, de neves tenyésztőtől fogunk most vásárolni. Azoknak a kutyáknak legalább tudjuk kik a szülei és szűrve vannak e betegségekre. Van akinek bevált a menhelyi, de sajnos nekünk nem. Ezért mondom, hogy zsákbamacska.
2016. jún. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
25%

Ha tenyésztőtől akarsz vásárolni, olvasd el ezt a könyvet (legalább a tenyésztésre vonatkozó részt)

[link]


A menhelyi kutya valóban zsákbamacska, de egy tenyésztett kutya jó eséllyel DP-s. Igen, neves tenyésztőtől hallottam, hogy Fifike DP-s de olyan szép a pofikája. XXX doktor úr kiadja neki egy kis zsebpénzért a negatív szűrési papírt és lehet tovább tenyészteni...

Vannak fajták, amik majdnem kihaltak. Ezeket néhány egyedből tenyésztették tovább. Szerintem, az hogy a menhelyi (utcai kóbor) kutya zsákbamacska azt is jelentheti, hogy egészséges. Ez egy tenyésztett kutyáról csak a legritkább esetben fordul elő. Sajnos nem egy gyönyörű papírokkal szépen kidekorált fiatal kutyát láttam genetikai betegség miatt elpusztulni (néha olyan betegségben, amire volt negatív szűrési eredménye).

Sokkal praktikusabb érv, hogy egy tenyészett kutyát egészen fiatalon veszel magadhoz. A jelleme még teljesen ismeretlen (a szakemberek is csak durván tudják becsülni), a menhelyen válogathatsz a már ismert jellemű kutyák között

Konkrét példa: Ember vett egy kutyát házi kedvencnek (fajtatiszta, sok papírral, drágán). A kutya elérte az egy éves kort és olyan erősen védte a gazdáját, hogy nem lehetett kivinni az utcára. (végül telephelyi őrkutya lett)


Amit leírtam nem jelenti azt, hogy egy menhelyi kutya nem lehet épp úgy beteg, mint egy tenyésztett, de van rá esély, hogy szerencsés volt a szülők találkozása.


Az a soknak ható különbség, hogy egy menhelynek illik adni 10-50 000 Ft támogatást, egy szépen dekorált törzskönyves kutya pedig 100-150 000 Ft-nál indul egyszerűen minimális. (számold ki a táp, az oltások, egy-két betegség költségét) Ha feltételezzük, hogy egy kutya 10 évig él, a 200 000 Ft "vásárlási költség" máris évi 20 000 ami havi 1000 Ft alatt van. Igen kifizetni sok, de az "összköltségben" elhanyagolható

Ezt mondom úgy, hogy a kutyámat barátnak tartom. (utcáról besétált keverék)

2016. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!