Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mit jelent, hogy mikor...

Az mit jelent, hogy mikor megsímogatom a kutyámat az egyik lábát mindig rámrakja vagy néha mind kettőt? (ha jelent valamit berni pásztor kutyus)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 19:50
1 2
 11/12 Akiteki ***** válasza:

14:20

Teljesen igazad van!

Mostanában sokaknak ez a rögeszméje.

Na most akkor én is leírom a tutit, mert már előttem is megmondták azt, csak épp ellenkezőleg.

A mancsfeltevés és pacsiadás az újszülöttkorból jön. Amikor a kölykök szopnak, ezzel a mozdulattal dagonyázzák az anyu cicijét, hogy jöjjön a tej. Ez a mozdulat később is megmarad az alárendeltség jeleként.

Pont nem hogy főnök akar lenni, hanem elismer felette állónak. Akinek több kutyája van, megfigyelheti, hogy ott is a rangban lejjebb állók csinálják ezt a főnöknek.

Nálam is csak az a kutya csinálja ezt, aki valahol a rangsor végén kullog. Vagy mikor nagyon hízelegni akarnak, pl. egy kis palacsintáért.

Érdekesség a dologban, hogy fajtafüggő is. Az agaraim pl. sosem csinálnak ilyeneket, a juskyk, az izlandi és a tibeti viszont igen. Érdekes lenne egy felmérés, hogy vajon milyen fajták nem kommunikálnak ilyen módon. Német juhásznál, orosz-fekete terriernél szintén láttam már ilyet. Uszkárnál és vizslánál is.

2010. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

nekem rottweilerem van, és csinálja. a tacskó keverékem pedig nem.

21:34 voltam.

2010. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!