Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnék én a falkavezér?

Hogy lehetnék én a falkavezér?

Figyelt kérdés

Azt érzem nem én vagyok. Kaptunk egy eleg akaratos, domináns magyar vizslát. Itthon jól viselkedik, de ha kimegyünk a kapun nem létezek. Mostanság mar a mezőn is elkóborol, persze vadaszkutya, de ha ordítok többször se jön, pedig tuti hallja mert rám néz.

MIELŐTT BEOLTADZ OLVASD EZT EL:

Nem én rontottam el a nevelést, 5 es fel évesen kaptuk.


2016. jún. 7. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola? Soha nem késő
2016. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola! Ezek szerint te nem tudod hogyan kezdj neki a neveléshez, így kell egy szakértő, aki segíthet. De addig is ne engedd el! Egy kontrollálhatatlan, nem visszahívható kutyát nem engedhetsz szabadon!
2016. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Meg kell értetni vele, hogy kint is az van, amit TE mondasz. Első körben hosszú pórázt tegyél rá (sima heveder vagy zsinórpóráz, 10-15 méteres, ha nyílt területre sétáltok ki). Ezzel megakadályozod, hogy elrohanjon kedve szerint a francba :)


Mindig, minden helyzetben TE irányíts, minden utasítást hajtass végre (ül, marad, gyere ide, hagyd, stb.).

Ha szórakozik veled, légy erélyes. Ha fegyelmezés után megcsinálja amit kérsz tőle, akkor rádicsérsz. Ha hívásra nem jön (ami a legnagyobb baj), akkor hívd egyszer, kétszer, háromszor...Ha odajön, dicséret, ha nem, akkor Te mész hozzá és úgy leszidod, hogy tényleg magába szálljon. Aztán újra ismételtek, ha jön, hatalmas dicséret.


A kutya így megérti, hogy nem választás lehetősége, hogy jön-e és sokkal jobb, ha első szóra visszajön, mint megvárni hogy a gazdi jöjjön érte :)


Ezt hetekig gyakorolni kell, után zártabb területen póráz nélkül is gyakorolhatjátok.


Lényeg, hogy sose hagyd, hogy palira vegyen. Ha kint nagyon nehezen kezelhető, akkor a házon belül kezdjétek a gyakorlást (marad, hagyd, stb).


Az, hogy vadászkutya, nem mentség az önfejűségre, tedd rendbe a kis lelkét :D (Nekem terrierem van, na azok aztán igazi vadászok... De nem szórakozik velem úgy mint veled a vizslád. Az elején megpróbált ugyan hülyére venni, meg elrohangált 1x mókust meg varjat kergetni tiltás ellenére, na akkor úgy leszidtam, hogy azóta érdekes módon bír a vadászösztönével :D)


Gyakorlás, gyakorlás, határozottság, kitartás. És lesz egy jó kutyád.

2016. jún. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as hozzászólónak igaza van a módszerről, ez is egy lehetőség, csak kiegészíteném, mert nem biztos hogy a leírásból átjön: A "hívom-nem jön, hívom-nem jön, hívom-nem jön, utánamegyek verzióból, az utánamegyek csak akkor működik, ha az a bizonyos 10-15 méteres póráz rajta van. Különben még inkább hülyére vesz, mert megy előtted és soha nem éred utol. És a legfontosabb: amikor te mész felé, akkor NEM hívod. Ha nem jön a hívásra, akkor ELHALLGATSZ, közelebb mész, és úgy hívod újra. Az elején érdemes úgy csinálni, hogy eleve nem engeded messzire. Próbálod hívni. Ha nem jön, egész közel mész (1-2m) újra hívod. Ha nem jön, odamész és lebarmolod. Majd arrébb mész picit és hívod. Ha odajön, nagyon megdicséred.

Ami viszont ennél is jobban bejön (nekünk bejött) a kaja. Ha kajás akkor jutalomfalattal lehet hogy gyorsabb az eredmény. Azzal egyszerűen "megtanítod" hogy ha hívod jöjjön oda (mert mondjuk finom kaját kap). Arra gondolok, hogy hívod, és ha ő odajön (és nem te mész utána) adsz neki jutalomfalatot. Egy idő után a hasa odahajtja :-) Érdemes számodra "biztonságos" terepen kezdeni és úgy térni át a bizonytalanabbra (pl. mező)

2016. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon szó fogadó, csak ha szagot fog, akkor nem jön, egyébként hívás nélküli is jon. Csak ugye ott vannak facanok, es azokat üldözi
2016. jún. 8. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzel kicsit ellentmondasz magadnak, de te tudod. Jegyzem meg, ha hívás nélkül jön, az kb. azt jelenti hogy akkor megy oda hozzád amikor NEKI tetszik.
2016. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!