Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ha a kutyám...

Mit tehetek ha a kutyám szájában fennakadt csontdarab?

Figyelt kérdés
Agresszívan viselkedik ha piszkálni akarom, a szájpadlásánál van megakadva. Hagyjam hadd szedje ki vagy van valami amit tehetek érte?
2016. jún. 8. 23:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Orvos. Ezért nem kell csontot adni.
2016. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hibásan nevelt kutyáról van is szó, nem szabad szenvedni hagyni! Ilyen esetben el kell vinni állatorvoshoz, az leszedálja és máris lehet rajta segíteni. Amúgy normális kutya nem harap. Az enyémmel is előfordult ilyesmi, beletelt vagy 2 percbe mire rájöttem, hogy mitől öklendezik, habzik a szája és kínlódik látványosan. Akkor egyik kézzel megfogtam az orrnyergénél, a másikkal benyúltam a szájába és egy erős mozdulattal kiszedtem a csontot. Nem megharapott, hanem hálás volt, hogy segítettem rajta. Egy jó kutya-gazda kapcsoltaban alapvető, hogy a kutya teljes bizalommal legyen a gazdája felé!
2016. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Folosleges ilyesmivel allatorvoshoz rohanni. Ha kissebb kutya szetfeszited a szajat a felso allkapcsatol fog a es a masik kezeddel kipiszkalod a csontot,terdeddel a foldhoz szoritod,hogy ne kapalozzon es ha jol fogod a szajat nem tud megharapni. En ezt kozeptermetu idegen kutyaval is megcsinaltam(akkor harapott meg mikor elengedtem:)) )

Ha nagytestu kutya akkor ket ember fogja le.

Foloslegesen kar az altatot nyomni bele!

2016. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
RudyV, én gyanítom, hogy te itt egy troll vagy.
2016. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ajaj, ott baj van a neveléssel, ha a kutya nem hagyja, hogy a szájába nyúlj. A kutyának semmi bizalma feléd.

Az én két kutyáim (amstaff keverék, és boxer) bármikor hagyják, hogy a szájába nyúljak, akár a legjobb falatokat is kiszedhetem belőle. Szép is lenne, ha rám merne mordulni bármelyik is. Ráadásul a staffi annyira süsü, hogy mindig valami olyat rág, amit nem kéne. Szedtem már ki én is a szájából megakadt csontot, és ugyanilyen módon megakadt botdarabot is.

Ha te ezt nem tudod megtenni, gyanítom félsz is tőle, akkor nincs mese, ahogy már írták, irány a doki, máshogy az a csont nem fog kijönni onnan.

2016. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Azért azt kikérem magamnak hogy a kutyám nincs rosszul nevelve, mindössze nincs hozzászokva hogy ott nyúlkáljunk, és már egy idős kutyusról van szó. Sosem piszkáltuk kajálás közben se. De a lényeg az, hogy szerencsére sikeresen ki tudtuk végül szedni a szájából a csontot, egy idő után már együttműködött és nem lett semmi baj. És köszönöm szépen a jó tanácsokat :)
2016. jún. 9. 13:40
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

14-es ha ennyire okos vagy megmagyaraznad,hogy lehet kivenni maskepp? Vagy te is annyira szerencserlen vagy,hogy nem mersz benyulni a kutya szajaba ha az radmordul? Ne gyere azzal,hogy a te kutyad jolnevelt es nem morog. Az enyem sem morog ram de itt mas volt a kerdes! Vagy nevelje meg elobb es utana vegye ki a csontot???

Allatorvoshoz meg igenis baromsag ilyen aprosaggal szaladni es ha nem mutetrol van szo en inkabb elkerulnem.

2016. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Elkerulnem a boditast lemaradt az elozo hozzaszolasombol.
2016. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Amugy annyira jellemzo ez ratok magyarorszagiakra:)))

Nem eleg,hogy szerencsetlenek vagytok es csak okoskodni tudtok meg butak is vagytok raadasul. Tisztelet a kivetel mert akad nalatok is normalis ember csak ritkabb.

Es mielott pofaznatok bebizonyitom a lenti peldaval:

Valaszoltam a kerdesre sajat tapasztalatom szerint mert szeretnek segiteni a kerdezonek(azert van ez az oldal nem!?). Az en valaszom 0%-ban hasznos...Normalis korulmenyek kozott elmeletileg azert mert elolvastak paran akik kiprobaltak mar ezt es tudjak,hogy eredmenytelen. Ezek a lepontozok meg is magyarazzak ertelmesen a kerdezonek,hogy az en valaszom miert nem jo.

Szobal ez elmeletileg igy kellene mukodjon gondolom en.

Erre jon egy idiota es azt irja,hogy en itt csak troll vagyok....

Nahat,meglepetes! Az o valasza 100%-ban hasznos :)))))

Szoval akkor ez lenne a helyes valasz szerintetek? Valoszinu mert ha a kutya tudna olvasni magatol kikopne a csontot annak lattan,hogy milyen baromsagokat irtok ide:))

2016. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

RudyV, de ha buták vagyunk, és utálod is a magyarok többségét, akkor miért jársz ide fel?

A trollos válasz 100%-ra értékelése szerintem annak a jele, hogy mennyien kedvelnek itt téged.

2016. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!