Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani a...

Hogyan kell megtanítani a behívást?

Figyelt kérdés

4 hónapos kutyám van.

A behívás némileg megy de csak akkor jön oda ha kedve van vagy ha kaját lát a kezemben. Hogyan kellene megtanítani hogy muszáj jönnie ha hívom és nem csak ha ő akar. (Kutya ovis/kutyasulis szakértők kíméljenek. Köszi)



2016. jún. 9. 22:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

18 komolyan mondom es kerlek ne vedd sertesnek:

Te meg nem lattal Akitat:)

A modszerek amiket leirtal azok igenis jok de csak egy atlag vagy szolgalelku kutyanal mukodnek(nem szeretnek megserteni senkit de igy van)

Kerdezo abban ,hogy az Akita viszi a primet onfejusegben lehet igazad nem tudom biztosan. En szemely szerint tobb KAJ-t es Kangalt lattam mint Akitat de azok is kemeny dio:)

Akitat harmat ismerek,mindharom orult kis bajkevero :))

Egyikkel szoktunk "bandazni" tobb gazdi es kutya kimegyunk az erdobe es nagyokat setalunk. Hat a 10-15 kutyabol ha valaki verekedest kezdemenyez az vagy az en kutyam vagy az Akita :))) Nagyon resen kell lenni veluk,naluk nincs "pofazas" vagy ok dominaljak a masik kutyat vagy nagyon megleckeztetik ha visszamorog. (Ne gyertek kerlek azzal,hogy "neveletlen" meg "kutyasuli" akik nem ismeritek ezeket a fajtakat)

2016. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Most értem vissza sétáról :( én nem tudom mit csináljak semmi nem hat rá. Elbújtam hátra nézett aztán boldogan szaladt tovább. Próbáltam a háromszor szólást de annak is kergetés és idegeskedés lett a vége. Próbáltam vissza felé menni és hívni de csak nézett azután tovább ment. Aztán felvettem egy kavicsot és nagy nehezen sikerült oda csalni. Nem hat rá semmi :((


Viszont kitaláltam egy technikát szerintetek jó? Szóval pórázra kötöttem (sajna csak 5 méteres flexim van de veszek egy 15 méteres simát amint tudok) mentünk szépen haladt folyamatosan kb.1-2 m távolságra távolodott el de a "lassan" parancsal ez is korrigálható. Egy idő után megálltam és megvártam még végére ér a flexinek, mikor megállt hívtam vissza,ha vissza jött mentünk tovább ha nem akkor álltunk egy helyben. Mikor oda jött (vagy oda vonszoltam) dícsértem és parancsal "tovább" elindultunk. Na most ez a módszer hatásos de huzamosabb idő és gyakorlás után metanulná a behívást.


(Póráz nélkül nem tudom megfékezni vagy ilyesmi de arra gondoltam hogy mikor meg kell állni azt mondom "stopp" és lestoppolom a flexit aztán magamhoz hívom és ha oda jött megyünk tovább. Sok gyakorlás után lenne ennek eredménye? Erre reagált legjonbban de nemtudom hogy hatásos lenne-e. Ha nem értitek elmagyarázom részletesebben :) )

2016. jún. 10. 20:56
 23/37 anonim ***** válasza:

Azért első nagytestű kutyának nem volt a legjobb döntés pont akitát választani...


Mindegy, semmi sem lehetetlen: https://www.youtube.com/watch?v=FIvMfqZuHRQ


Persze, ez a hosszú pórázos dolog is egy jó megoldás egyelőre, de flexi helyett tényleg inkább egy sima (nem húzás elvén működő) hosszú póráz lenne jó..Vagy maxra kiengeded lefixálva a flexit :)

2016. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Tudom egy normál (nem flexi) 15 vagy 20 méterest fogok venni ha van.
2016. jún. 10. 21:02
 25/37 A kérdező kommentje:
Már most bocs de abból a linkből hogy a fenébe tanuljam meg hogyan csináljam? Ezt a láb mellett sétálás módszert már próbáltam de a kutyámnak nagyon nem tetszett. A marad parancsot még nem tudja. Az ül parancsot igen de csak akkor csinálja meg ha olyan kedve van. Tud szépen mellettem sétálni de nem szokott engem figyelni és ha gyorsabban megy vagy eltávolodik a "lassan" vezényszóval megoldható vagy ha megáll szaglászni akkor a "nem" "fuj" vagy "tovább" vezényszót használom. De ennyiből mégis mit kezdjek? Az a legnagyobb gondom hogy nincs hol tanítanom. Kutyafuttató nincs, mező nincs, udvar kicsi, a szántó földek között inkább szaglász.
2016. jún. 10. 21:09
 26/37 A kérdező kommentje:
Még hozzá tenném hogy néztem már sok videót de nem értem hogyan érik el hogy a kutya lesse minden mozdulatukat? (Pl az ide linkelt vidiben) Az én kutyám még a neve hallatán is csak ritkán néz rám. Már nemtudom mit kéne csinálnom ami célt érne még ha hasszú gyakorlás árán is. :(
2016. jún. 10. 21:17
 27/37 anonim ***** válasza:

Az ég szerelmére, 4 hónapos a kutya, ne várd már el hogy katonásan lépkedjen melletted és lesse folyamatosan az arcodat :D


A kölyköknek állandóan elkalandozik a figyelme. Gyakran, de rövid szakaszokban kell tanítani, pl. naponta 3-4x 5percet és nem egyszerre 30 percig, mert egyszerűen NEM tudnak annyi ideig koncentrálni.

2016. jún. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Ha nem mondasz hasznosat ne irogass már. Nem érted hogy nem az a gond hogy nem tudom tanítani hanem hogy nem tudok módszert ami célravezető... na meg aztán mindenki jön hogy korán kell kezdeni a nevelésttanítást te meg okoskodsz. Tudom hogy nem tud sokáig koncentrálni nem is próbáltam órákig tanítani. De azért zavaró hogy még akkor sem figyel mikor nem csinál semmit.
2016. jún. 11. 05:42
 29/37 anonim ***** válasza:

húgy agyúak...4 hónapos kutyától mit vársz? Próbáld a 4 hónapos gyermeket iskolába járatni, és tudjon írni ólvasni.

Le lehet pontozni,vissza térek és mindenkit én is lepontozok!

"okos kérdező" Csak szakértőtől tudod + nem akik cicát tartanak!

2016. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Hát ez az oldal már tényleg használhatatlan. Te nem tudod milyen egy akita. Elárulom neked hogy most kellene tanítanom még kicsi,nem akkor mikor póráz levétel után kifut a világból.
2016. jún. 11. 13:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!