Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani a...

Hogyan kell megtanítani a behívást?

Figyelt kérdés

4 hónapos kutyám van.

A behívás némileg megy de csak akkor jön oda ha kedve van vagy ha kaját lát a kezemben. Hogyan kellene megtanítani hogy muszáj jönnie ha hívom és nem csak ha ő akar. (Kutya ovis/kutyasulis szakértők kíméljenek. Köszi)



2016. jún. 9. 22:47
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Kérdező! nem tom kinek szólt ut. hozzászólásod!Én mint kiképző ként tettem, nem okoskodásként!
2016. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Te vagy az értetlen. Most kell tanítani valóban. Csak éppen idő kell, nem is kevés, míg látszatja lesz a tanításodnak. te meg azon rágódsz, hogy egyszer-kétszer mutattál valamit a kutyádnak és az alig reagál rá.Ne gyere, hogy akita. Az alap dolgokat, amit minden kutyánál illik belenevelni, nála is el lehet érni. Csak nem holnap és nem holnaputára.
2016. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Akkor mond már hogy mit csináljak hogy s kutyát ne kelljen kergetnrm és megtanuljon oda jönni. Okos kutya szóval ha valamit nem kapizsgál egy egész napnyi gyakorlás után sem (nem kell töléletesnek lennie) akkor az a módszer szar. Az ül parancshoz kb 5 próbálkozás kellett,a fekszikhez is ugyan annyi. És épp kb 5 perce se tanítottam meg neki az apporírozást. Köszi a hasztalan válaszokat (tisztelet a kivételnek)


Majd tanítom ahogy szerintem jó ha már használhatót nem kaptam.

2016. jún. 11. 15:27
 34/37 anonim ***** válasza:

Magad írtad, a pórázos tanításnál úgy látod, működik. Akkor tessék azt csinálni.

Még mindig nem érted...

A behívás nem egyenlő az ül-fekszik megtanításával. Nem is fog menni akár egyetlen teljes nap gyakorlással sem. 4 hónapos kölyök kutyáról beszélünk.

Még az is előfordulhat bőven, hogy az aznap megtanult ül-fekszik egyszer csak nem fog azonnal működni.

És ez egy kölyökkutyánál elfogadható. Egy kölyökkutya nem a CD lemez, amire ráírsz valamit és azt mindig ugyanúgy előhozhatod.

idő-türelem-kitartás- ez működik egy kölyöknél.

2016. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Hányszor akarod még leírni ugyan azt? Értem miről beszélsz eddig is tudtam,de mi értelme ezeknek a módszereknek? Nem akarom megharaptatni,elveszíteni vagy bármiféle kockázatnak ki tenni csak mert ezek vannak megírva a nagy könyvben. Ez nem egy olyan kutya hogy leguggolsz,gügyögsz,csalogatod akkor oda megy hanem inkább elszalad...Ha elbújsz az sem érdekli... hagyjuk már az okoskodást, nem fogom kockáztatni az egészségét csak mert te kiképző vagy és amit mondasz az szent és sérthetetlen...
2016. jún. 11. 16:15
 36/37 anonim ***** válasza:

"Okos kutya szóval ha valamit nem kapizsgál egy egész napnyi gyakorlás után sem (nem kell töléletesnek lennie) akkor az a módszer szar. "


Nem a módszer sz.a.r hanem te vagy béna :D

Csak hogy idomuljak a stílusodhoz, kedves kérdező.


Ha meg ennyire nem boldogulsz az akitáddal, miért pont egy ilyen nehezebb fajtát választottál? Ha akita kellett, akkor szenveeeedj! :D

2016. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy szenvedek? Csak gondoltam hogy megkérdezem hátha tudtok módszereket ajánlani mert a weboldalakon olvasott módszerek nem működtek. Ez az oldal kérdezésre van vagy tévednék? Nem vagyok köteles minden választ megfogadni. A behívással azóta jól haladunk a saját módszeremmel.
2016. jún. 12. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!