Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okosak a keverék kutyák? Mit...

Okosak a keverék kutyák? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Okosok. Nekem van egy labradorom és egy keverékem, és a keverékem intelligensebb mint a labim. Sokkal jobban lát összefüggéseket, jobban tud általánosítani.


Egyébiránt a kutyák nagyátlagban mind okosok, képezhetők - nagyjából mindegy h fajtatiszta vagy keverék. Egyes fajtáknál a kiképzési idő változhat. Ennyi.

2010. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
szerintem attól is függ, milyen keverék, hozzá nem értő tenyésztők kezei alól kikerült és keveredett kutyusok sokszor kiszámíthatatlanok és nehezen taníthatók.
2010. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nincs köze a kettőnek egyáshoz! A keverék nem egy fajta, így nem is tudunk általánosan érvényes tulajdonságokat felsorolni nálunk, mint bármely fajtánál. Van, ami okosabb, van ami nem, de eleve ott kezdődik, hogy mihez képest?!
2010. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 12. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem biztos hogy okosabb, de lehet egészségesebb,

mivel a standard a szépségre hajt és nem az egészségre.

2010. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem okosabbak,mint a fajtatiszták,és egészségesebbek is!

Ha emberre átvonatkoztatunk,akkor ez olyan,mintha egy faluban csak egymással szaporodnának az emberek 500évig.Beltenyészet.

A hibás géneket nincs ami kijavítsa.

Sógoromnak angol bulldogja van,begyullad a bőre,a szeme,zihál nyáron,ha eszik úgy röfög,mint egy malac.

Nekem meg van 2 keverék németjuhászom,értelmesebbek,és makk egészségesek.

2010. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez általánosítás. Pl. a mudi nyílt törzskönyvvel tenyésztett fajta, náluk nincs akkora beltenyésztettség. Ugyanakkor két diszpláziás kutya utódja is valószínűleg dp-s lesz, függetlenül attól, hogy az anya német juhász, az apa labrador, vagy mindkettő labrador.

Azt sem lehet így kijelenteni, hogy a keverékek okosabbak. Egy fajtatiszta border collie valőszínűleg okosabb lesz, mint egy afgán agár keverék.

2010. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Afgán agár és husky keveréke pl. buta mint a föld, border collie-belgajuhász keverék meg maga a kutyazseni.
2010. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
22%

Minden kutya annyira okos, amennyire a gazdája.

Az előttem szólónak pl. hóthülye kutyája lehet.

Egyébként miben mérjük az okosságot?

Én pl. nagyon butának tartom az olyan kutyát, aki egész nap azt lesi, hogy mit akar tőle a gazdi, és azt szolgamódon végrehajtja. (Direkt nem írok fajtát, megtette néhány túlokos előttem) Okosabbnak tartom az olyan kutyákat, akik önállóan kitalálnak dolgokat.

2010. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Már elnézést de miért buta egy kutya ha azt teszi amire szelektálták? Ez kb olyan mintha azt mondanád, hogy buta a vadászkutya mert vadászik... Ezzel csak a neveletlen, makacs kutyák gazdái nyugtatják magukat... Butaság az amit írsz!

Amúgy kérdező! Egyik sem okosabb, ez sok mindentől függ. Nevelés, genetika stb. Okosak a keverék kutyák de semmivel sem jobbak mint a fajtatiszta.

2010. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!