Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet a kutya fagyit?

Ehet a kutya fagyit?

Figyelt kérdés

Sokszor hallotam hogy sok ember ad a kutyának fagyit...nem lesz tőle baja?hasfájás stb. Fajta vagy nagyság függö hogy mennyit ehet?vagy hogy miet?

Ha szoktatok a kutyának fagyit adni mien ízbe?(ehet egy egész gombocot? És maga a tölcsért is megeheti?)


Ha számit fajta és stb akkor:

Én kutyám keverék (sajna nem tudom mien keverék)közép-nagy testü (inkább nagy) 9éves..


2016. jún. 11. 15:13
1 2 3 4
 1/33 Andizsuzsi ***** válasza:
43%

Nem ehet. A kutyának nem adunk semmit, amire nincs szüksége. Cukrot még főleg nem.

Milyen.

2016. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem lehet mivel hideg kedvelő kutyák leírásánál szokott szerepelni hogy a fagyit szeretik. A lényeg hogy gyümölcsös legyen és ne tej hanem víz alapú. Azért túlzásba nem kell vinni de pár falatot kaphat. :)
2016. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
23%

Ehet. Naná, hogy ehet. Milyen ízben? Tök mindegy. Mindegyiket meg fogja enni :))) A kutyák nagyon falánkok és szinte mindent elfogadnak, és szeretik amit elé raknak, vagy kikunyiznak :) Naná, hogy ha a fagyit/jégkrémet megeheti, akkor a tölcsért is! Ilyen hülye kérdést :DDD Az csak ostya... Ha ehet kenyeret, márpedig ehet, akkor tölcsért meg főleg :) Nincs benne élesztő..

Nem, nem számít, hogy milyen kutya. Ha elfogadja, vagy akarja, akkor bármelyik kutyafajta megkóstolhatja a fagyit, jégkrémet. Arra vigyázz és ügyelj, hogy NE tonnaszámra egyen, maximum és nagyon ritka esetben fél-1 gombócnál többet ne... Vagy pár nyalatot amit a tölcsér aljában hagysz. Ennyi.


Ami azonban fontos még: csokit, kakapóport, és csokis fagylaltot NE adj neki! Attól lehet baja, igen. Tehát ezt soha. Többi mehet :)

2016. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
54%
Azt döntsd el, hogy ésszel nevelsz, vagy szívvel? Adsz neki cukrot, ami kárt tesz a májában, veséjében, kirohasztja a fogait, de boldogan elfogadja? Megrövidíted az emberi finomságok fogyasztásával az amúgy sem túl hosszú életét?
2016. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
17%
Jajj Istenem sok okos.. ehet. Csokisat ne, ennyi. Mamánál házi keverék kutya van, jó öreg már 10 éves biztos van, és egész életében házi koszton élt. Orvoshoz mindig elviszi, soha semmi baja nem volt még.
2016. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
7%
Minden állat ehet édességet, ugyanazok jellemzőek rájuk, mint ránk. Kb. semmi baja nem lesz a kutyának a fagyitól. Arra figyelj, hogy ne rostos, szőlős dolgokat adj neki, nem emészti meg, illetve ne csokis fagyi legyen, azon kívül olyan fagyit nyal, amilyet akar. Persze keresetedtől függ. Szerintem pocsékolás.
2016. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a "sok ember ad a kutyának fagyit" ne úgy képzeld el hogy az ember megveszi a dobozos Carte d´Or jégkrémet és a kutya elé teszi, vagy hogy kikérnek kompletten 2 gombócot a kutyának... Hanem maximum 1-2 nyalásnyit vagy a tölcsér csücskét oda lehet adni neki. De ha valami finomat akarsz adni a kutyának, ami NEKI VALÓ nasi, akkor vegyél neki egy jó kis cupákot vagy pár csirkelábat, ami 1000x jobb mint a cukros fagyi, és még egészséges is.

Mondjuk én eleve kenyeret sem adnék a kutyámnak, mivel _ragadozó_ és nem mindenevő, mint a disznó.

2016. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%
6-os vagyok, semmi köze a májhoz, veséjét, ehet és kész. Itt a gyomor a lényeg. Megeszi a cukros dolgokat, mert alapjáraton minden élőlény arra van programozva, hogy direkt módon energiát vigyen be kevés kiválasztással. Ha a kutyás valaha nem is evett volna cukrot, már rég halott lenne. Hagyjuk a mellé beszélést. A csokoládé tényleg árt neki és talán édességben ez az egy az, amit nem szabad adni.
2016. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
81%

Minimális adagot én is adnék, a csoki bűnrossz, DE:

a Xilittel (nyírfacukor) készült bármilyen édesség, süti HALÁLOS lehet a kutyának!Egyre többen váltják ki a cukrot vele (diabéteszesek, fogyókúrázók), mert nincs mellékíze, ugyanolyan, mint a cukor. Egy fórumon olvastam. Leejtett a gazdi egy db süteményt, skót juhászkutyája megette, állatorvos sem tudott segíteni rajta. Vigyázat!

2016. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 16-18 évig élnek a kutyáim, a cicáim 18-21.

Kaptak már életükben fagyit, volt, hogy a szülinapjukon egy égész gombócot is.

Sőt! Volt, hogy kikunyiztak 1-1 kocka csokit is, mert imádják, soha semmi bajuk nem lett tőle, mert nem kilószám kapták. (Évente egyszer-kétszer, 1 kockát!)

De kétségtelen, hogy semmilyen állatnak nem egészséges a cukor, ... ahogy nekünk sem.

Ha adsz neki fagyit, arra vigyázz, hogy nehogy mohón egye, mert abból mandulagyulladás lehet és az már komoly.

Amire viszont NAGYON KELL VIGYÁZNI (!!!) soha semmilyen dolgot, amiben mesterséges édesítő van ne adj neki, mert abba valamiért belepusztul!

Tulajdonképpen a kutya sokszor olyan mint a gyerek. Ha te fagyizol, ő meg epekedik utána, adj neki egy gombóc tejszínhabot, neki úgyis az a lényeg, hogy együtt esztek.

Minden kutyusnak ilyen gondos gazdit kívánok, mint amilyen te vagy! :)

2016. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!