Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet a kutya fagyit?

Ehet a kutya fagyit?

Figyelt kérdés

Sokszor hallotam hogy sok ember ad a kutyának fagyit...nem lesz tőle baja?hasfájás stb. Fajta vagy nagyság függö hogy mennyit ehet?vagy hogy miet?

Ha szoktatok a kutyának fagyit adni mien ízbe?(ehet egy egész gombocot? És maga a tölcsért is megeheti?)


Ha számit fajta és stb akkor:

Én kutyám keverék (sajna nem tudom mien keverék)közép-nagy testü (inkább nagy) 9éves..


2016. jún. 11. 15:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
20%

"Azt döntsd el, hogy ésszel nevelsz, vagy szívvel? Adsz neki cukrot, ami kárt tesz a májában, veséjében, kirohasztja a fogait, de boldogan elfogadja? Megrövidíted az emberi finomságok fogyasztásával az amúgy sem túl hosszú életét?"


Mennyi sok hülye! Azért ne dramatizáld már túl te sgfej! Ilyen őrült ostobaságokat írni és gondolni te fanatikus egészségmániás barom!


Adj nyugodtan neki, nem fog ártani! Kutyák tömkelege nőtt úgy fel és éltek hosszú életet, hogy MINDENT kaptak! Amelyik kutya nem képes megemészteni egy kis cukrot, az meg életképtelen, mert ilyen egyszerűen nincs!!! Az az egészségkárosító, hogy a Földön ilyen lábasjószágok rohangálnak, mint akitől idéztem is!


Na, ők nagyon károsak ezek a Földön, mind!

2016. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
24%

Rohadt érdekes, hogy Andizsuzsi-t felpontoztátok, míg a többi normális hozzászólót aki megmondja a frankót, hogy EHET, de módjával, azt meg le! Rohadt érdekes! El van csesződve ez az oldal is! Most már direkt fogom nézni a százalékokat, mert már abból is eleve meg lehet állapítani, hogy akinek alacsony, az normális!


A többi gondolkozni nem tudó egyed lepontozza azt, aki jót mond és kimondja az igazságokat!

2016. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%

Egy két nyalástól vagy egy gombóctól egy kutyának sem lesz baja. Nem egészséges,nem kell nekik. De évente 1-2 alkalommal semmi bajuk nem lesz. Nyilván naponta ne egyen egy gombócot,de nyaranta 1-2től nem lesz baja. Csoki is ilyen 1x-2x adsz neki egy kockát nem lesz baja. Persze xilittel vigyázni kell abból kis mennyiség okozhat problémát.


Én kutyám 14 éves múlt és minden nyáron kap 1x fagyit,persze csak egy fél gombócot,tölcsér maradékával.


Túlzásba nem szabad esni :)

2016. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
34%

Nem mondanam,hogy mertekkel adva lenne baja tole a kutyanak de most komolyan szerintetek a kutya kivanja a fagyit???

A kutya nem ugy erzi es valasztja ki az izeket mint mi emberek. Neki a bevitt taplalek hasznos vagy nem...ennyi. Ha szerinted a fagyi,suti,torta,csoki stb. hasznos a kutyadnak es azt hiszed,hogy ettol kituno gazdi vagy a szamara akkor adjad nyugodtan,te is es mindenik hozzaszolo aki ilyesmivel "kenyezteti" a kutyajat.

Viszont ha tenyleg kedveskedni akarsz neki akkor adj inkabb egy darab nyers hust,csirkefarhat vagy nyak,vagy akar egy veloscsontot...

2016. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
27%

Jaj hagyjuk már. :) Olvasom itt a sok babonát, hogy "csokisat ne" meg "édesítőszert ne". Baromság. Nekünk pár éve volt egy cukrászdánk és sokszor előfordult, hogy a kajamaradékot (hamburgereket, melegszendvicseket és MINDENFÉLE KRÉMES SÜTEMÉNYT, FAGYLALTOT) a kutyával etettünk fel és az égadta világon semmi baja nem lett tőle. Pedig abban aztán minden volt. Tej és cukor meg tejcukor.


Egy kedves történet ezzel kapcsolatban: Volt, hogy olyan sok süteményt kapott, hogy amikor jóllakott elkezdte elásni őket. Képzelhetitek mi maradt a franciakrémesből mikor később megpróbálta előásni a földből. De mindig volt utánpótlás és szépen meg is nőtt tőle :) Most 13 éves. Kitűnő egészségnek örvend.

2016. jún. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém meg szokta kapni a tölcsér csücskét. Alapból évente 2-3 alkalommal eszem fagyit de ilyenkor ez jár neki. Ha nem rendszeresen adja nekik az ember, csak néha egy picit, attól semmi baja nem lesz (kivéve ugye a csokit).
2016. jún. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%
Több ezer év alatt is megvoltak a kutyák azzal, ami maradt, vagy amit éppen találtak... erről ennyit. Csak sok majom már a kutyákra is ráerőlteti a Norbi Update 1-es kajákat... szerintem sokkal ártalmasabb a Tesco Gazdaságos jutalomfalat, minthogy néhányszor nyaljon egx fél gombócot. De köszönöm, hogy lepontoztatok, az én kutyám is lassan 10 éves lesz, akár, mint mamámnál, és köszöni jól van. Sőt macskám is van. Ő neki például nem kell, a joghurtot szereti.
2016. jún. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Rengeteg kutyát ismerek, aki kap fagyit, sütit és mellette nem tápon él. Semmi bajuk. Mind minimum 12 évig él. A kisebbek 17. Az életképtelen, egyedül szülni sem tudó kutyafajtáknak elhiszem, hogy nem tenne jót.

Az is hülye kifogás, hogy nincs szüksége ilyesmire. Nekünk sincs mégis mindenki eszik tortát, fagyit, stb. Megnézném melyik okoskodó, lepontozó élne élete végéig szívesen tápon és konzerven miközben mellette eszik a finomságokat.

Egyébként én is adtam fagyit a kutyámnak. Minden ízben. Neki sem volt baja tőle. Az állatorvos csak jobban tudja.

2016. jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

"most komolyan szerintetek a kutya kivanja a fagyit??? "

Biztos ok nélkül nézi annyira és nyalja fel sebesen. Nem ízlik neki, ezért várja a következő falatot.

2016. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
49%

15 elkepzelem milyen kover diszno kutyad van:)))

Hizlaljatok el szegenyeket es meg itt dicsekedtek vele bunkok. Es ti pontoztok le engem :)))

Masikfelol meg szajkozzatok a barf etetest:))) vagy abban is van fagy?

Nevetsegesek vagytok...

Fogjatok mar fel a kutyanak NINCS SZUKSEGE,es folosleges edessegekkel hizlalni.

2016. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!