Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ultrahangos készüléket kutyaug...

Ultrahangos készüléket kutyaugatás ellen? Működik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Léteznek olyan távszabályzós kütyük, mint pl. a láthatatlan kerítés (invisible fence). Ilyenkor pl. ultrahanggal (vagy infravörös fénnyel, lézerrel, stb.), kijelölnek egy területet a kutyának, amit ha átlép, áramütés éri. Ezt megfelelő távkapcsoló segítségével is el lehet érni. A kutya megmukkan és máris kap egy frászt. Nagyon kíméletlen eszköz, nem volna szabad használni, szerintem az állatvédelmi törvényt is sérti-
2010. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olvastam egy tesztet az ultrahangos állatriasztókról, amiben a legtöbb szinte semmit sem ér! Talán a macskák ellen volt néhány típus úgy 70-75% hatékonysággal használható.

Nem tudom visszakeresni, pedig 5-6 hete olvastam, így nem írhatok linket az oldalról, pedig bizonyíték arra, hogy kidobott pénz ilyeneket megvenni.

(Ez nem az ú.n. láthatatlan kerítésről vagy a nyakörv impulzus kütyükről szól, ahogy a kérdező sem azt akarta tudni. Az egy hasonló, ám mégis más kategória.)

2011. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!