Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, A kutyám nem szobati...

Segítség, A kutyám nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Van egy 6 honapos csivava, 8 hetes kora óta van nalam. Sajnos vannak gondok a szobatisztasagGál kapcsolatban. Panelban lakunk. Van neki kutya pelenkaja, néha rá pisil, de amúgy többet csinál minden hova, mint arra. Van hogy le viszem, olyankor csinál pisil néha kakit. Anyám tiszta ideg, mert fotón minden hova csinál. . Van egy baba is a lakásba, tudom tudom n túl higiénikus. Velem alszik és nagyon sokat puszilgatom és babusgatom. Mivel rontóm el ? Segítsetek! Anyám elakarja adni.

12/L

(Bocsi s hibákért )


2016. jún. 14. 21:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
53%

Ezt én nem értem komolyan....

12 évesen a mai világban, főleg, aki gyakorizni is tud, annak az embernek ideje is lehet neten körbenézni mit kell egyáltalán csinálni. Reggel iskola előtt minimum le kell vinni ez alap, a reggeli dolgok elvégzése. A pelus felejtős, persze ha most kezded nem fog egyből menni.. Belenyomod az orrát, ha fent végzi el a dolgát és, ahogy írtad lent nem " jól megütöm" ... belenyomod az orrát, és leszidod. Viszont, reggel mikor leviszed legyen a zsebedbe jutalomfalat.. ez lehet normális jutalomfalat, de lehet párizsi darabka (pici!!) vagy bár, amit szeret. Mikor lent elvégzi a dolgát szépen leülteted és odaadod neki. A kutya érezni fogja, hogy jól csinált valamit, hisz dicséretet és finom falatot is kapott! Iskola után, ahogy hazaérsz megint le kell vinned! A szitu ugyanaz, ha lent pisilt kakilt azonnal boldogság dicséret és egy falatka! És este fürdés előtt is vidd le..

Sajnos ez nehéz lesz így fél évesen már, ha eddig szabad volt összevissza csinálnia, és nem tudtad megtanítani.. kevés lesz a 3 séta egy nem szobatiszta kutyának.. de kezdésnek minimum a 3 séta. Amikor látod, hogy nyüszít az ajtóba azonnal szaladj, mert jelez, hogy dolog van, hiába 20-30-40 perce volt lent! Na ez már a haladás színt!

A másik fele. Mi az, hogy nem eszik kutya kaját? Kezdjük azzal a kutya NEM ehet panírt! Azért van a kutya kaja. AZ enyémek is kapnak házikosztot,de mivel mi emberek vagyunk hagymával, és zsírosan főzünk néhány ételt. Ezt a kutya nem eheti egyáltalán!

Figyelj oda a kutyádra, felelős vagy érte!!

Ha nem megy, akkor inkább adjátok oda valakinek, aki képes megadni neki mind ezt.. ami az alap.. és itt még nem is regéltem a futtatóról, a játékokról, minden amitől a kutya boldog lesz. Sajnos a sok puszitól, és ölelgetéstől a kutya még nem boldog!

Neki is vannak igényei, szaladni lent, labdázni a gazdival, más kutyákkal ismerkedni, szagmintát venni.


Szóval gondolkozz el tudod e vállalni, és a kutyára gondolj ne magadra, hisz Ő egy élet!

2016. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem kell belenyomkodni az orrát, azzal csak azt éri el, hogy lesz egy idegbeteg kutyája, akit rettegni fog az ürítéstől. Ahogy már írták, gyakran kell levinni, ha kint végzi a dolgát megdicsérni, ha bent, akkor sem megbüntetni.

Kérdező, el van kényeztetve és neveletlen a kutyád. A tápot lerakod elé etetésidőben, ha nem eszi meg, elveszed. Következőleg ugyanebben az időpontban ugyanez. Közben nem kap semmi mást. Ha éhes lesz, meg fogja enni a tápot is. Nem tesz valami jót neki, hogy az általatok fogyasztott zsíros, fűszeres ételeket eszi ő is.

Neveléshez pedig kutyaiskolában kaphatsz segítséget.

2016. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hát aranyom ezt tényleg elszurtaad .. nem kicsit nagyon ... nekünk ugyan kertes házunk van .. de egy honapon keresztül minden áldott este még hajnalban is ! ( nem sokat aludtam akkoriban de kivittem a kutyát kicsi korátol kezdve ! És láss csodát annyii idösen mint most a tiéd már javában szoba tiszta volt . Egyedül akkor kell többször kihordanom mikor idegen helyen vagyunk ..jobb ha eladjátok!
2016. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy lusta vagyok le vinni, mondta apa hogy ő le viszi reggel helyettem de én azt se akarom. Nekem így jó. De apaek méf tényleg el adják ha nem lesz szoba tiszta :(
2016. jún. 15. 12:29
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy lusta vagy???

Akkor nem kell a kutya. Jól is teszik, ha eladják, ennél jobb gazdája lesz.

És az mi, hogy apukád levinné, de neked az sem jó???

Plüsskutya. az a jó neked...

2016. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Te jó ég... Elárulnád,minek kellett akkor neked kutya? Ja mert cuki, de amikor le kéne vinni sétálni, azt már nem, mert lusta vagy... Képzelem, mennyire fáradt lehetsz 12 évesen, hogy még erre sem vagy képes. A gyerekedet is majd lusta leszel tisztába tenni? Tényleg adjátok másnak a kutyát, csak jobb dolga lehet mint nálatok.
2016. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom csak idegesít ez a kérdés, és a kiscsaj kommentje.... szerencsétlen kutya... lusta vagy levinni? be kellene téged zárni egésznap egy kisszobába, ahol kínodba összepisiled magad... és lusta lennék kiengedni téged.. oké hogy gyerek vagy, de lusta felelőtlen vagy, és ez szánalmas... adjátok oda valakinek a kutyát, aki felelősségteljes gazdája lenne szegénykének, ez állatkínzás, amiért fel is jelenthetnénk mi válaszolók IP címed alapján... jól gondold meg mit csinálsz
2016. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Csak annyit kertrdeztem hogy hogy szoktassam rá a szobatisztaság? Ez most miért bonyolult, ? Idióták
2016. jún. 15. 22:53
 19/27 anonim ***** válasza:

Mi pedig elmondtuk.

Most minél gyakrabban le kell vinni, mondjuk 2 óránként még meg nem tanulja.

Utána egy nap 3x.

Másképp nem lesz szobatiszta. És a szüleid (jogosan) elviszik és odaadják másnak, aki tud vele törődni.

2016. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
De hogy a francba vigyem le, ha itthon se vagyok?
2016. jún. 15. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!