Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog, torzskonyveze...

Francia bulldog, torzskonyvezett kutyat venni vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Parommal ugy dontottunk,hogy vennenk egy francia bulldog kiskutyat. Mivel nem Magyarorszagon lelunk (de kozel) ,megneztuk,hogy ez az ebfajta merre milyen arban kaphato (Szerbia,Boszni,Horvatorszag es Magyarorszag).. Horvatorszagban iszonyat dragak (akar az 1200 eurot is eleri) es mivel beszeltunk masokkal is,megtudtuk,hogy fajkutyaert nem kell ennyit fizetni,hogy "minosegeset" kapjunk.. Megtudtam,hogy egyik ismerosom Magyarorszagon talalt 80 ezer forintert utlevellel egyutt,de papirok nelkul,tehat nem torzskonyvezett,d e fajtiszta franchie. Elmeselte,hogy kutyajuk egy boldog es egeszseges kutyuli es nincs semmi baj vele.. Sokat olvastam errol a dologrol es nem tudom vegyunk e kutyat,ami nem torzskonyvezett vagy nem.. Pl. nekem volt fajtiszta,de nem torzskonyvezett pincsim es tenyleg sosem volt beteg,3szor lettek picinyei,amelyek mind egeszsegesek voltak es vegul tizen valamennyi ev utan elhunyt szegeny.. Tehat az a papir nekunk nem volt lenyeges.. Tenyleg nem tudom hogyan dontsunk.. Tapasztalatok?

#vásárlás #francia bulldog #franchie #törzskönyvezett kutyák
2016. jún. 2. 00:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
27%

Le leszek pontozva mint az állat, de 1200-1500 eurot én irreálisan soknak érzek egy kutyáért. Tisztában vagyok a tenyésztők költségeivel és tudom hogy itthon ennyi pénzért már kb világgyőztes szülőpártól lehetne venni kiskutyát... Nem érzem korrektnek hogy bizonyos fajtákat csak a népszerűségük miatt árulnak ennyiért.


Én azt mondom hogy ha teheted akkor gyűjts egy tk-s kutyusra, hobbira talán találsz olcsóbban is. Bárhogy döntesz, legyél nagyon körültekintő mert sok a csaló...

2016. jún. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
En is sokallom es meg ha a 80 ezer ft is sok,megsem annyi,mint az 1200 euro.. eloszor boxert szerettunk volna (lakason vagyunk),de sok ember tapasztalatabol azt vettem le,hogy tulsagosan hiperaktivak.. hiaba is a vagyam meg mindig olyan kutyat venni,de orulok,hogy a franchiet dontotruk megvenni.. es mint ahogy mondtam,egy ismerosom vett franchiet Magyrorszagon papirok nelkul es a kutyanak semmi baja,sot nagyon boldog kutyuli. Igy ugy dontottem,hogy ugyanazoknal vennem meg,ahol ok is.. Csak megis erdekeltek tapasztalatok
2016. jún. 2. 02:22
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Sokszor le lett írva már az oldalon, hogy mi a tenyésztő és szaporító közötti különbség, és hogy miért ne támogassuk a szaporítókat.

Ha fajtAtiszta kutyát szeretnél, annak meg kell fizetni az árát. Ha nem szánsz rá ennyit, ott vannak a menhelyek, meg a fajtamentők. De ne egy olyan embertől vegyél kutyát, aki 80 ezerért árulja a fajtajellegű keverékeit (ugyanis tk nélkül nem fajtatiszta a kutya.) De mindegy, mit írunk mert te már eldöntötted, hogy szaporítól vásárolsz.

Ui.: Remélem amit veszel majd kutyát, nem fogod elletni, mint a "fajtiszta" pincsiteket...

2016. jún. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Szia

Versenyeztetni szeretnétek?

Csak mert ha nem akkor sokkal jobb lenne egy menhelyről hozni kutyust és meglehet beszélni a menhelyekkel hogy ha jön egy francia bulldog akkor azt automatikusan ti kapjátok:)

2016. jún. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
91%

Igen menhelyi,- vagy gyűjts törzskönyvesre.

A papírok nélküli kölyök csupán keverék kutya! -értsétek már meg.

Ezért virágzik a szaporítás az országban.

Boxereim vannak,- nem tenyésztek,de törzskönyves gyönyörű,okos kutyáim vannak, nem egy fajta jelleggel bíró,görbe vékony lábú,idegbeteg korcs....

2016. jún. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
a francia bulldog ugyanolyan aktiv mint a boxer. Onnan veszel ahonnan akarsz, nyugodtan vegyél szaporitótól 80 ezerért, mi meg majd mentjük az agyonelletett anyját a disznóólból!!!
2016. jún. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
13%

Le leszek pontozva kemenyen de nem erdekel.

Kimeljetek meg nagyokosok a komentektol,a kerdezonek valaszolok es nem fogok vitaba szallni veletek.

Igenis kaphatsz fajtatiszta kutyat torzskonyv nelkul is! Ha nem kiallitasra akarod akkor folosleges a torzskonyv szerintem. Sok kutyat lattam torzskonyv nelkul ami szebb volt mint torzskonyves tarsai. Miert ne lenne fajtatiszta?! Ez csak mese,hogy megindokoljak vele egyesek,hogy miert fizettek ok tizszeres arat a kutyajukert.... Persze,hogy azt mondjak nem fajtatiszta az amit joval olcsobban vettel mint ok:)))

es nem "fajtajellegu keverek" az a kutya melyiknek a felmenoi (nagyszulok,ukszulok) mind torzskonyvesek voltak es nincs mas fajta belekeverve!?

2016. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ajánlom olvasásra: [link]
2016. jún. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

Nem értelek titeket. Azt mondjátok hogy a törzskönyv nélküli kutyák mind keverékek betegek korcsok,de azért előszeretettel zavartok mindenkit a menhelyre ugyan olyan beteg keverék korcsokért. Hol itt a logika? Valóban nem jó a szaporítókat támokatni de azért ne szóljátok már le a keverékeket csak mert nincs törzskönyvük. Nekem is keverékeim voltak és mindig meg voltam velük elégedve. Betegek nem voltak és merem állitani hogy néhány keverék néha okosabb tud lenni mint a tk-s kutyák.


Kérdező szerintem nézz szét fajtamentőknél ha papirok nem kellenek. A szaporítót nem ajánlom nem azért mert beteg lehet a kutya (benne van a pakliban ahogy tk-s kutyáknál is) inkább a szaporítóval gyűlik majd meg a bajotok főkeg ha külföldre viszitek. Ha kell a kutyához rk is akkor keress tenyésztőt ne sajnáld annyira a pénzt mivel sok kellemetlenséget kerülhetsz el ha megbízható emberektől van a kutya.

2016. jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

Azt nem értik meg azok az emberek, hogy a fajtának ártanak, akik támogatják (megveszik) a papír nélküli kutyákat. Meg azt a lehetőséget, hogy rengeteg helyen ki vannak szipolyozva a szukák. Persze ez rájuk nincs közvetlen hatással, csak azt nézi, hogy nem kellett egyszerre kiadnia 200 ezer forintot. Megúszta csak 50-80ból. Hogy a többivel mi van az lényegtelen. A kollektív, globális gondolkodás hiányzik az emberekből. Mindenki csak azt mondogatja, hogy de az nem ér semmit, ha csak ő nem vesz mert megveszi más... Lehet. Még. De egy folyamatot el kell kezdeni. Persze utópisztikus... De nehezen hiszem el, hogy ne lehetne magunkon kívül másra is gondolni, hogy a tetteinknek milyen közvetett hatásai vannak.

Az meg már csak hab a tortán, hogy lehet hogy az ismerősödnek szerencséje volt, de lehet hogy Te kifogsz egy örökletes betegségektől terhelt kutyát, mert Mr. 80ezerért adom "ugyanazt"-nak gőze sem volt vagy szart az egészségügyi szűrésekre.

Azon kívül a papír nélküli kutyáknak sokkal nagyobb esélyük van olyan helyre kerülni, ahol kizsákmányolják őket. Szerinted ezeket a kutyaákat valamikor valaki úgy adta el, hogy azt szerette volna hogy így éljenek?

[link]

És utána aki ilyenektől vesz kölyköt olcsóért, az ezt támogatja. Nem, nem itt fogod megvenni a kutyát. Senki nem venne innen kutyát. Az eladó kutyákat máshol adják el, máshol fotózzák le. Naivitás azt hinni, hogy nincs ehhez közöd ha 80 ezres papír nélküli kutyát veszel. És félreértések elkerülése végett, azt se gondolom, hogy Te ilyennek tennéd ki a kutyádat. De ez az eredménye annak, hogy mindenki csak azt nézi, hogy megkapja a divatos kutyáját olcsóért... Ezen (is) gondolkozzál.


(Mi az a fajkutya? A kutya maga a faj, azon belül vannak fajták, akiket fajtatisztának hívunk. A keverék is fajtiszta, ha érted mire gondolok)

2016. jún. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!