Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak miért nincs normális...

Kutyáknak miért nincs normális fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megoldható a hormonális fogamzásgátlás náluk is, csak nagyon veszélyes. Nem értem... Ha nekünk, embereknek már annyi féle fogamzásgátló áll rendelkezésünkre, nekik miért nem dolgoztak még ki megfelelőt?

A kiskutyám (7 hónapos, szuka) tegnap esett át az ivartalanításon. Ennek az oldalnak nagy szerepe volt benne, hogy így döntöttünk. Rengetetg érv szól mellette: későbbi betegségek elkerülhetők vele, nem kell a tüzeléssel "bajlódni", bármikor mehetünk majd sétálni, stb.

De most, ahogy elnézem a kiskutyámat, hát megkérdőjeleződik bennem a döntésünk helyessége. Ha tudna ilyesmiről gondolkodni, meg beszélni, szerintem nem mondaná, hogy szeretné kivetetni a teste egy részét... Fájdalmasan néz (kapott fájdalomcsillapítókat), tegnap megpróbáltam megetetni, erre amint elétettem a kaját, hányt egy nagyot. Aztán este is hányt még többször, pedig koplaltattuk a műtét előtt. Ki sem mozdul a helyéről, inni is csak úgy volt hajlandó, hogy a feje alá tettem a tányért. Egyszóval, borzalmas az egész, rettenetesen sajnálom szegényt, és hiába tudom, hogy csak pár napig tart ez az állapot, akkor is... Egy egészséges kutyával ilyet kell tenni, mert nincs más mód a fogamzásgátlásra?


2010. ápr. 13. 08:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve,hogy megmarad a méhgyulladás,emlőrák stb.kockázata,ezek esetleg műtéttel gyógyíthatók,de az állat nehezebben gyógyul fel,mint egy ivartalanításból.
2010. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én magamat sem mérgezem hormonális fogamzásgátlóval, pont azért mert káros... A kutyámat meg pláne nem, mivel az övék sokkal több hormont tartalmaz. Nem véletlen, h ezektől a szerektől könnyen méhgyulladást kaphatnak a kutyák. Az én kutyámnak is az esemény utáni injekciótól lett méhgyulladása - és azt már csak utána közölte a doki, h igen igen, gyakori mellékhatása. Hát kösz.

Így inkább ivartalaníttatom őket. Az életükben 1x max 1 hét és nincs vele se probléma se aggódás.

2010. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ostobaság egyszeri pár napos fájdalom miatt lemondani az ivartalanításról és egy mesterséges, kémiai szerrel tömni szerencsétlen állatot egész életében. Minden kutyának más a fájdalom-küszöbe, lehet, hogy az övé egy kicsit alacsonyabb, de egyszer túl lesz rajta, el fogja felejteni a dolgot. Hidd el, tudom miről beszélek, nekem kan kutyám adta elő ivartalanítás után a nagy halált. Két alomtestvér kant fél óra különbséggel ivartalanítottak. Az egyik a 2.-3. nap úgy futott, ugrált az udvaron a lavórral a nyakán, mintha az égvilágon semmi nem történt volna. A másik?? Egy hétig alig evett-ivott, egész nap úgy feküdt, mint egy darab fa és maga alá vizelt.... Már azt hittem valami baj van, a 3 nap (hosszú 4 napos hétvége, szombat) el is vittem az ügyeletre. Ahol közölte az orvos, hogy a sebe gyönyörű, a világon semmi baj nincs vele. Hétfőn azért -biztos, ami biztos- visszavittem a műtétet végző orvoshoz, aki dettó ugyanazt mondta, mint az ügyeletes előtte, majd hozzátette: az emberek között is van olyan, aki 2 nappal a műtét után gyalog kíséri le a 2. emeletről a látogató családot, és van olyan, aki 1 hétig haldoklik. És, hogy fogadjuk el, hogy ő az, aki hétig haldoklik. És tényleg, kb. a 7. nap körül kezdett magához térni, 2-3 hét után pedig már ő is olyan lett, mint előtte. Azóta már több, mint 2 év telt el, és ha tudom, hogy reagál, akkor is megműttetem. Mert bár tudnám, hogy az első pár napban fájni fog neki, azt is, hogy ezt az átmeneti fájdalmat leszámítva csak előnye van, aminek köszönhetően valószínűleg tovább fog élni, tovább lesz velem. Szóval kitartás, hidd el, hogy csak jót tettél vele. Pár nap és túl lesztek rajta mindketten.
2010. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Akiteki ***** válasza:

A fogamzásgátló tabletták az embereknek is sok bajt okoznak. Lényegesen megemelik pl. az emlőrák kockázatát, hogy mást ne is említsek. Miért kéne kitenni ilyesminek a kutyánkat?

Hidd el, más is így van ezzel, én is sajnálom minden egyes kutyámat, lelkiismeretfurdalásom van, hogy fájdalmat okozok nekik. De soha többé nem akarok gennyes méhgyulladást, ha akkor műtik sokkal rosszabb és veszélyesebb is. És főleg nem akarok emlőrákot operáltatni, aztán végignézni, hogy haldoklik a kutyám az áttétek miatt. Egy barátnőm néhány hete halt meg méhnyakrák miatt. Ha őt is időben kipakolták volna, megérte volna a nyugdíjas kort.

Még két nap és a kutyusod vidáman fog szaladgálni a kertben és 15 év múlva is egészséges lesz. Jól döntöttél. Jobbulást neki!

2010. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!