Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ivartalanítsuk...

Szerintetek ivartalanítsuk vagy sem?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy a szukámat ivartalanítsuk vagy ne. Még kicsi szóval egyenlőre nincs tervezve. Itt ahol lakok nincs kóbor kutya. Szabadon engedni nem fogjuk, kert még nincs, és kutyafuttatóba sem visszük (erre felé nincs). Mi úgy tervezzük hogy nem ivartalanítjuk. Nem tudom már mi legyen. Kiskutyákat nem akarunk semmiféleképpen. A kutyánk fajtatiszta a jövőben szeretnénk kiállításokra vinni és e miatt sem tudom mi legyen. (A betegségek miatt amit itt terjesztenek nem aggódom több ivaros szukám is volt már és soha nem volt bajuk)


Szerintetek mi legyen? Érveket is kérek.



#ivartalanítás #kutya.kiállítás
2016. jún. 20. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

ha semmiképpen sem akarsz kiskutyákat,akkor egyértelmű,hogy ivartalanítsd! a tüzelés egy felesleges szenvedés a szukának,ráadásul könnyen lehetnek betegségei emiatt.. érdemes ivartalanítani. semmi hátrányod nem származik belőle.

ha telt fajtatiszta kutyára 100-300 ezer forint,akkor ez a 10 ezer forint nem hiszem,hogy annyira a földhöz vágna. nektek is jobb lesz,hogy nem kell annyira vigyázni,hogy ne menjen más kutya közelébe. és neki is jobb lesz, megkímélitek a tüzeléstől.és az életét is meghosszabbítjátok.

és érdemes már kis korában is készülni erre. már egy 9-10 hónapos kutya is vemhes lehet.. nyilván nem egészséges,de ez van.. nem érdemes sokáig halogatni,hogy még úgy is kicsi.

2016. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ivartalanítsd. Ha pároztatva nem lesz, előbb-utóbb jönnek az álvemhességek, a hormonális problémák, és hajlamossá teszi a petefészek- méh- és emlődaganatra. Az hogy más kutyáidnál nem jöttek ezek elő, az nem jelenti hogy most sem.
2016. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A bátyám tenyésztett régebben (nj-t). Egy szukája sem volt soha beteg. Nekem már 4 szukám volt (ivaros) ne akarjátok már bemesélni hogy pont ez lesz beteg. Egyébként azt a részt nem veszi senki figyelembe hogy kiállításra vinném? Itt már mindenki reflexből ír? És mi van ha azt mondom hogy ha tenyésztésre megfelelő akkor a tenyésztésbe is belevágok?...
2016. jún. 20. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"És mi van ha azt mondom hogy ha tenyésztésre megfelelő akkor a tenyésztésbe is belevágok?.."


Te most komolyan akkor MINEK írtad ki a kérdést???

2016. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondom hogy nem szeretnék kölyköket de kiállításra vinném. Én sem tudom minek írtam ki hisz tudtam hogy csak jönne mindenki hogy ivartalanítsam. Én is az ivarosság mellett vagyok részben csak kíváncsi voltam mások mit mondanak. Reménykedtem hogy nem csak azok jönnek akik rögtön szaporítónak néznek meg hasonlók... (Nem Magyarországon lakok itt máshogy mennek a dolgok ,ahogy leírtam...)
2016. jún. 20. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiállításra szeretnéd vinni, akkor még várj az ivartalanítással. Természetesen ha tüzel, akkor megfelelően el kell zárni, olyan helyre ahol véletlenül sem férhetnek hozzá kan kutyák.

Egészségügyileg viszont azzal teszel jobbat neki, ha ivartalanítod, de ha esélyes, hogy tenyészszuka lesz, akkor nyilván várj vele. Úgyis kell még egy csomó mindent elvégeztetni nála, eü.szűrések, tenyészszemle, stb. Nem biztos, hogy megfelel tenyésztésre. Addig még van időd eldönteni.

Tüzelés után nagyon oda kell figyelni, hogy rendben lezajlott-e, nem lett-e álvemhes, vagy méhgyulladása, bármi rendellenesség.

2016. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Menj egy kiállításra és kérdezd meg őket hogy ivartalanítva van e , hogy számít e valamit stb..
2016. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7#még mennyire hogy számít. Az ivartalanítás egyenlő a kizárással... Egyébként mivel nincs kert nincs az az isten hogy bármilyen kan hozzá férne. Orvoshoz rendszeresen járunk. Köszönöm szépen 6# a te válaszod igazán hasznos. Az hogy tenyészszuka lesz-e nem tudom a tenyésztést annyira nem gondolom komolyan mivel nem szeretném megrövidíteni az életét, de kiállításra vinném. Köszi a válaszokat.
2016. jún. 20. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

de mi a ráknak írod ki,hogyha szerinted mindenki idióta és csak te tudod a választ?

ha nem akarsz kiskutyát akkor logikus ivartalanítani,megkímélni a felesleges tüzeléstől és esetleges balesetektől. és tényleg lehet álvemhesség és mindenféle méhgyulladás. az ivartalanítás ezeket megelőzi. bizonyított,hogy az ivartalanított állatok tovább élnek. ha nem hiszed el,akkor olvass el egy szakkönyvet ezzel kapcsolatban.

nekem nem érne annyit egy hülye kiállítás,hogy miatta baja legyen az állatomnak(az ivartalanítás hiánya miatt)

2016. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a kutya mikor mozog? :000

Miért akarod kiállítani? :D Tudod te milyen mocskos dolog az? :D

2016. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!