Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi fontos heti egy napot...

Mennyi fontos heti egy napot nem enni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kutyám ő magának tart egy héten egyszer legalább koplalós napot, mert olyan finnyás, hogy a szín húson kívül más nem jöhet szóba! Viszont a kicsi 3 hónapos múlt, nála nincs koplaló nap, még az ágyat is megeszi, ha nem figyelek. Neki is kell majd tartani ilyet? Mennyire fontos ez? Ha kell, akkor mennyi idősen kell elkezdeni? Egyenlőre képes lenne ölni a kajáért, vagy csak falatkáért. Nyilván nevelés alatt áll, hogy ne viselkedjen így, de nem ez a kérdés most :)
2016. jún. 21. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs koplalós nap.
2016. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A koplaló nap nem létszükséglet, nem kötelező, azonban bizonyos esetekben, ritkán előnyére válhat a kutyának (túlsúly kiküszöbölése, emésztés helyreállítása). Ez csupán indokolt esetekben helyes, az orvos tanácsát is meghallgatva.

Egyébként nem tartom megfelelőnek, hogy a kutyád kizárólag szín húst eszik! Számos fontos tápanyagot nem kap meg a szervezete, ami hiánybetegségek kialakulásához vezethet, súlyos következmények árán! Fontos a rostok, szénhidrátok bevitele a megfelelő emésztés működéséhez, próbálkozz rizzsel, párolt zöldségekkel, keverd a husihoz, vagy öntsd le a rizset szafttal, keverd el konzervvel! Sok sikert! :)

2016. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi tartunk heti 1 koplalót az orvos javaslatára. Bár az enyém nem hajlamos a hízásra, de BARF étrend mellett javasolt.

Olyan nincs, hogy a kutya válogat, mert ahogy előttem is ìrták, sok fontos tápanyagot nem kap meg ìgy.

Az enyém nyersen kapja a nyulat, lovat, marhát, szarvast és mellé kap zöldségeket, gyümölcsöket meg egyéb kiegészítőket. Pröbáld ki a BARF-ot, olvass utána mert ez így nagyon nem egészséges.

A picinek nem kell még koplaló nap,ha szükséges akkor konzultálj a dokival, 1 éves kora után ráér ha kell neki

2016. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

A nagy kutyusomnál meg kipróbálok még több praktikát, pedig már jó páron túl vagyunk :S Ha éhes ráfanyarodik és megeszi. Ezt kb 2 nap semmi evés után szokta. De akkor bekeményítünk :)

2016. jún. 21. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem ettem meg a spenótot ameddig nem voltam elég éhes... Éhen nem fog halni, az ösztönei annál erősebbek.
2016. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!