Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fárasszam le a border...

Mivel fárasszam le a border mixem?

Figyelt kérdés
A történet az hogy 4 hónapja találtunk 6 kölyköt (kb 4 hetesek lehettek) kidobva az erdőben, állatorvoshoz vittük etettük stb, aztán sikerült találni 5 kölyöknek gazdát szerencsére úgy volt hogy nem akarunk megtartani egyet se de végül nem jelentkezett senki. Most kb 4-5 hónapos lehet és mintha kicsit border colliera hasonlitana, mind külsőleg mind belsőleg.. 15 éves vagyok és nagyon nem voltam felkészülve a kutyára, úgy látom hogy kicsit sok nekem de már a szívemhez nőtt szóval nem adnám senkinek, tippek hogy hogy lehetne lefárasztani? Úgy látom hogy ő dolgozna, menne menne de én sajnos mintha kevés lennék neki 2x sétálunk 30percet és 1 órát, játszunk tanítgatom stb. Valakinek van ötlete hogy még mit lehetne?

2016. jún. 21. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Border colliekat inkább mentálisan kell lefárasztani.


Raksz fel képet? :)

2016. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2x30 perc nagyon keves. Szinte barmelyik kutyanak az lenne, nemhogy egy collie mixnek. En azt javaslom, ha keves az idod akkor keress egy kutyasetaltato csapatot verodj hozzajuk, mert a kutya a kutyval szorakozik a legjobban es rengeteg birkozas szaladozas egy kiskutyat hamar le tud farasztani. Kesobb nem tudom, tervezz be nagykirandulasokat hetvegere, de ez igy eleg nehez.
2016. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt érdemes lenne más kutyásokkal összejárni bandázni, a kutyákkal való játék elég jól lefárasztja.

Másrészt otthon is nevelgesd, tanítgasd mindenfélére, persze fokozatosan.

Végül javaslom a kutyaovit és sulit is, majd egy kutyás sportot az alap dolgok megtanulása után.

2016. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

taníts neki trükköket, amik fizikailag is lefárasztják pl fakerülés, vagy bármi normál trükk, csak az legyen a lényeg h pl egy szőnyegdarabon kelljen végrehajtania, ami 10-15m -re van tőled és a kajáért mindig hozzád kelljen szaladnia vagy ha labdával tanítod, dobd el jó messzire a labdát, had szaladjon utána.

ha nagyobb lesz megpróbálhattok frizbizni,bicikli mellett futni és agilityzni, vagy ha arra nincs keret akkor csak ahhoz hasonló akadályokat tanítani neki.


Viszont nagyon vigyázz a túlzott irányított lefárasztással, mert még fejlődésbe vannak a csontjai és rossz következménye is lehet. Inkább még csak keress más kutyákat akikkel játszhat.

2016. jún. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyi a Havanese-mnek is kevés :D


Napi 2,5-3 óra fizikai plusz 1 óra mentális lefárasztás,trükk tanítás és nem lesz felesleges energiája,ha ezek után is lesz akkor még több kell neki.


A borderek nagyon munkamániások,ezért sem valóak mindenkinek,inkább akik sportolnak velük vagy nagyon aktív életet élnek,de mivel a tiéd mix így talán a napi 2-3 óra lefárasztás plusz szellemivel megelégszik.


Viszont ha nem tudod ezt vállalni keressetek a kutya és a ti érdeketekben neki egy gazdit!

2016. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, hát igazából 2 hete döntöttünk úgy hogy megtartjuk de eddig reklámoztuk mindenhol... És eléggé "csúnyácska" így már ha valaki el is vinné se vinné :D itt a nyári szünet szóval most tudok vele sokat foglalkozni, és fizikailag hogy fárasszam ami nem terheli annyira az izületeit?
2016. jún. 22. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!