Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fárasszam le a border...

Hogy fárasszam le a border collimat?

Figyelt kérdés
Suliba járok, most vagyok hetedikes, és tavaj nyáron kaptam egy border colliet. tudom, hogy sok a mozgásigénye. A nagymamáméknál van, jó nagy kertesházban. Eddig azt gondoltam, hogy elég ha heti ötször hatszor játszunk tanítgatom, de sajnos nem fárasztom le eléggé.. Most lesz 2 éves. Segítséget kérnék. Nem tudjátok véletlenül, hogy hova lehet járni agilytizni, vagy terelni komárom-esztergom megyében? Mennyit foglalkozzak vele? Mire tanítsam?

2014. febr. 5. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

hát...ezen sokkal korábban kellett volna gondolkodni.

Ne azt kérdezd, hogy mire tanítsd, hanem, hogy mire ne.

Mennyit foglalkozz vele? Amennyi időd van.

az egyik legmozgásigényesebb fajtát vettél.

Nem elég neki a séta,meg napi 1 óra.

Aktívan kell vele foglalkozni, naponta több órát.

Ne mamádnál legyen, hanem nálad, és irány egy olyan sport, amiben kiélheti magát.

Agilityben nem tudok segíteni mivel én BAZ megyében vagyok

2014. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos,kutyavásárlás előtt meg szoktuk nézni,hogy melyik kutya passzol hozzánk.Ez a fajta nyilván nem jó választás,mert nem tudod kielégíteni a szükségleteit.


Egy bordernek napi több óra aktív futás,labdázás,játék és póráz nélküli séta,kutyapark,erdő az igénye.Emellett az agyát rendszeresen trenírozni kell,tanítani neki új dolgokat,amiket folyamatosan gyakorolsz vele.

Ha heti 5-6x játszogattok,akkor egy másik fajtát kell választani,vagy egy keveréket a menhelyről,amelyiknek negyed ennyi mozgásigénye sincs.

A bordernek ez így nem élet,ez így kész szenvedés.

2014. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!