Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáim megöltek egy...

Ha a kutyáim megöltek egy másik kutyát az udvaromon, feljelenthet a másik kutya tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Jöttem hazafelé munkából és az elektromos kapunknak kell egy kis idő hogy kinyíljon, kb 2 perc, ezért az utca elején már szoktam nyitni (kb 2 perc mire odaérek), 2 malim van, vizsgásak, a kapu egész nap nyitva is lehet, sétáltathatnak kutyát, jöhet postás, hiába erős védő van bennük, a kapu vonalán nem mennek ki, fogni is csak a vonalon belül fognak (házi training volt rá), ki se törnek, semmi. Amikor befordultam az utcába láttam hogy jön egy pali egy stafival póráz nélül (én feltételeztem hogy behívható a kutya, elvégre póráz nem volt rajta), kicsit gyorsítottam és ahogy elkezdtem beállni, a stafi berohant az udvarra, neki a fiatalabbik kutyámnak (1,5 éves, még kajla, ráadásul vele komolyabban tréningezek mert versenyezni szeretnék vele, eddig csak BH-ja van).

A két mali mire kiszálltam a kocsiból elintézte a stafit, tényleg egy pillanat alatt történt az egész, annyi volt hogy kiszálltam a kocsiból és már ordítottam is rá a kutyáimra hogy "ereszd" és nyilván nem is tartották ki a fogást, de akkorra már mindegy volt.

A pali őrjöngött mint az állat, perrel fenyegetőzik mert elvileg valami nagyon durva kiállítási kutyát sikerült kipurcantani, követeli rajtam a kutya árát meg perelni akar. Létezik hogy ebből lehet valami baj? Mármint értitek, ha milliókat ér a kutyád, legalább neveld meg, vagy tegyél rá pórázt...az meg a másik, hogy magánterületre jött be, nyilván sajnálom a kutyát hogy elpusztult, de nem az én hibámból.



#kutya #perelés #magánterület #kutyagyilkosság
2016. jún. 22. 15:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a hülyeségemből (idegen parkban engedtem el a kutyákat vidéken), bementek a kutyáim egy telekre, ott nem volt kerítés mondjuk. Odamentek barátkozni a kikötött labihoz, az meg ráfogott a sharpei hátára, nem eresztette. Gazda semmit nem tudott a saját kutyájával csinálni, azt mondta ő nem mer a közelébe menni, a sharp nem érte mert a hátát fogta. Na nagy nehezen engedte, 30 ezer volt ha jól emlékszem, de eszembe nem jutott okoskodni, mondtam is a férjemnek ha lelő minket a tulaj akkor se csodálkozom, mert "betörtünk" hozzá. Egy életre tanultam az esetből, ha egy kuvasz van ott már nincs kutyám. Szerintem nem követelhet semmit, ha bement a kutyája a területedre.
2016. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen igazad van sok a fogyatékos is meg sok a fogyi gazdi is .. Én kulfodlrol hozztam oket tenyésztötöl .Alapbol ugy h tudtam munka kutya nem az kell nekik hogy napi egyszer elviszem őket sétálni meg ladbázok veluk meg csokolgattom őket.. Hanem szigoru nevelés kell hogy tudják ki a falka vezér . Néha láttom hogy miket csinálnak dobikkal sok gazda sirni tudnek
2016. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Szilvi & Argos ***** válasza:
96%

Ha van kamera felvétel, nyert ügyed van!!! :)

Ha tudsz kapcsolatba lépni a gazdával, mondd meg neki, hogy van felvétel, s ha pert szeretne, állsz elébe...csak ő jöhet ki belőle szarul :D

2016. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Ő még véletlenül sem perelhet, max te!

Nálunk olyan volt hogy a szembeszomszédba új kutyák érkeztek, két pitbull jelegű kutya a pontos fajtájukat nem tudom. Ott az új tulaj állt kifele és a kapun az utolsó pillanatban kiszaladt a két kutya. Nálunk elzárt udvaron volt egy Kaukázusi és egy puli együtt. A két idegen kutya megkezdte bontani a kerítést kívülről, a mieink meg belülről ugatták őket. A "gazda" nem mert hozzányúlni a két kutyához, csak gyorsan telefonon hívni édesapámat, mert ismerte. Szépen végignézte ahogy a két kutya szétszedi a kerítést, és bemegy. Mire édesapám kiért a két kutya már kivégezte a pulit, és a kaukázusit rángatták kifele a kennelből a nyakánál fogva. Szerencsétlen kutyában pont előző nap találtunk kullancsot, ami megbetegítette, kapott oltásokat, már kezdett jobban lenni, de azért még levert volt és feküdt egész nap, tehát nem volt épp a toppon, próbált elmenekülni a másik két kutya elöl. Mikor édesapám kiért neki sem kellett több, megfogott egy lapátot és indult hátra, a szomszéd még mondta is neki hogy ne menjen, erre apukám csak annyit mondott, hogy persze majd végignézi ahogy a másik kutyát is szétszedik. Ahogy lement a kertbe az egyik kutya rögtön rontott is neki, azt fejbe vágta a lapáttal mire az seggre ült, és jött a másik, kapott az is. Annyit tudott elérni apukám hogy rázárta a kaukázusira a kennelajtót, aztán jött is vissza a felső udvarra. Ezután kihívták a kutyák előző tulaját, aki végre megmerte fogni a kutyákat és hazavitték őket. Még apukámnak olyat is mondott a mostani gazdija a két kutyának mikor az elsőt fejbe verte a lapáttal és megszédült hogy most már ne üssön rá még egyet. erre mondta rá apám hogy örülhetne hogy nem jelenti fel amiért megölte a pulit, és hogy csak akkorát vágott rá a kutyára.


OFF

És aki azt írja h nem kellett volna kinyitnod a kaput, jah nem kellett volna, lehet hogy lehettél volna figyelmesebb, de most őszintén, nézzen már mélyen mindenki magába, és csak az jelentkezzek aki egész életében a nap 24 órájában mindig toppon volt, mindig figyelt, soha semmit sem csinált volna másképp utólag...persze ezt már megszokhattuk hogy ezen az oldalon mindig van egy két önjelölt igazsághuszár, aki sosem csinált semmit se rosszul (nem mintha jelen esetben nekem megfordult volna a fejemben hogy egy percig is a kérdeződ hibáztassam)

Off vége.

2016. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
ő hibázott,hogy póráz nékül sétáltatta. utálom az ilyeneket.. még ha egy mezőn mondjuk elengedi póráz nélkül,oké. de egy lakóházakkal teli utcán TILOS. főleg,hogy nem is tudja behívni.. a másik gazda hibázott, nem te. kész .pont
2016. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a megerősítést. Egyébként mindkét kutyám biztosítva van, mert ugye ők sem 2 fillért érnek egyrészt, másrészt nekem tényleg van bennük munkám, mondjuk ha már csak a minimum behívhatóságot nézzük és a vizsgákról nem beszélünk. Kutyasulin meglepően sz@rul teljesített mindkettő, irány a doki, az idősebbiknek szalagszakadása van, az műtét lesz mert még simán benne van pár verseny, egyébként meg intenzív mozgatás nélkül annyi van benne hogy egyedül is simán lebontja a házat, nem ítélném unatkozásra csak mert már nem olyan friss. A kicsinek nincs komolyabb baja, egy-két horzsolás meg apróságok, de az a szenny tuti kifizeti az állatorvosomat, ügyvéddel beszéltem, perelek mert mint kiderült akár én is sérülhettem volna, ez majd a kamera felvételek "szakszerű" elemzéséből kiderül. De az állatorvosi költségeket biztos hogy jól felstromfolom, hadd petyegtessen a majom aztán majd meggondolja kétszer hogy a "milliós" kutyájára hogy vigyáz...
2016. jún. 22. 20:37
 27/43 Szilvi & Argos ***** válasza:
0%

Jobbulást a kutyáidnak :(

Majd írd meg itt a fejleményeket, hasznosak lehetnek másoknak is

2016. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
13%

Sokan megírták már a lényeget, vagyis hogy ki az elsődlegesen hibás, ha már tényekre szorítkozunk.


De morálisan te is bűnös vagy. Egy jól kézben tartott, nevelt kutya nem tesz ilyesmit azok a kutyák szoktak így viselkedni akik idegrendszere érzékeny és ráadásul még őrző-védő vizsgára is mennek velük.


Arra kíváncsi lennék, hogy a suliban egyáltalán szemet szúrt-e valakinek, hogy a kutyákban milyen hajlamok lehetnek...


Szerintem ilyen vizsgákra csak mentálisan stabil egyedek mehetnének. Az pedig az oktató felelőssége, hogy észrevegye a kutyán.


A "szuperkutyákat" (értsd. ilyen-olyan vizsga hegyek) eddig is kerültem nagy ívben, ezután kilométerekben fogom. Lehet, hogy nagyszerű őrző-védő,mentő miegyéb kutyák de sajnos sokuknak a hétköznapi együttélés nagyon nem megy!


Nem cserélnék veled, mert mint már írták is előfordulhat, hogy az elpusztult kutya gazdája elégtételt kíván.

2016. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
19%

"De az állatorvosi költségeket biztos hogy jól felstromfolom, hadd petyegtessen a majom aztán majd meggondolja kétszer hogy a "milliós" kutyájára hogy vigyáz..."


Ez a mondatod viszont mindent elmond rólad, mint emberről..

2016. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

Szilvi és Argosz tőled pedig picit nagyobb empátiát vártam volna..


Sajnos a bigottság itt is fölütötte a fejét:(

2016. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!