Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáim megöltek egy...

Ha a kutyáim megöltek egy másik kutyát az udvaromon, feljelenthet a másik kutya tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Jöttem hazafelé munkából és az elektromos kapunknak kell egy kis idő hogy kinyíljon, kb 2 perc, ezért az utca elején már szoktam nyitni (kb 2 perc mire odaérek), 2 malim van, vizsgásak, a kapu egész nap nyitva is lehet, sétáltathatnak kutyát, jöhet postás, hiába erős védő van bennük, a kapu vonalán nem mennek ki, fogni is csak a vonalon belül fognak (házi training volt rá), ki se törnek, semmi. Amikor befordultam az utcába láttam hogy jön egy pali egy stafival póráz nélül (én feltételeztem hogy behívható a kutya, elvégre póráz nem volt rajta), kicsit gyorsítottam és ahogy elkezdtem beállni, a stafi berohant az udvarra, neki a fiatalabbik kutyámnak (1,5 éves, még kajla, ráadásul vele komolyabban tréningezek mert versenyezni szeretnék vele, eddig csak BH-ja van).

A két mali mire kiszálltam a kocsiból elintézte a stafit, tényleg egy pillanat alatt történt az egész, annyi volt hogy kiszálltam a kocsiból és már ordítottam is rá a kutyáimra hogy "ereszd" és nyilván nem is tartották ki a fogást, de akkorra már mindegy volt.

A pali őrjöngött mint az állat, perrel fenyegetőzik mert elvileg valami nagyon durva kiállítási kutyát sikerült kipurcantani, követeli rajtam a kutya árát meg perelni akar. Létezik hogy ebből lehet valami baj? Mármint értitek, ha milliókat ér a kutyád, legalább neveld meg, vagy tegyél rá pórázt...az meg a másik, hogy magánterületre jött be, nyilván sajnálom a kutyát hogy elpusztult, de nem az én hibámból.



#kutya #perelés #magánterület #kutyagyilkosság
2016. jún. 22. 15:38
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

örülök,hogy leírtad a végét a történetnek. sok kérdező elfelejti tájékoztatni a népet,hogy mi lett végül.


én a biztonság kedvéért tényleg bezárnám a kutyákat legalább olyan részre, ami nem látszik ha elsétál a ház előtt. és nem amiatt, mert feleszik majd ha bedob valamit, hanem hogy nehogy tényleg bántsa őket valamilyen fiziai módon.

sajnálom,hogy ilyen emberek léteznek amúgy.. ennyit az 1 milliós kutyájáról, chip meg oltások,féreghajtás nélkül

2016. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim válasza:
Hát én sem értem mit hőbörög az az alak, meg fenyegetőzik perrel ha az ő kutyája ment be a te magánterületedre. Csak a szája jár szerintem!
2016. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Úgy örülök, hogy vannak ilyen normális gazdik mint Te, kedves kérdező :)


Kutyasuli, engedelmesség, nem vesznek fel semmit a földről - gratulálok, büszke vagyok, bárcsak mindenki így tartana kutyát.


(Gyakori kérdések 80%-a: "Vérzik/hányik/fuldoklik/haldoklik a kutyám, nem tudom orvoshoz vinni, mit csináljak???")


Akik meg a Kérdezőt támadták, mert a kutyái megölték a stafit: Képzeljétek el, hogy otthon üldögéltek a fotelban, söröztök, tévéztek, elvagytok. Hazajön a haverotok, kinyitja az ajtót, de közben szól neki a szomszéd és visszafordul hozzá, és úgy hagyja az ajtót. Erre berohan valaki, és szó nélkül rátok támad.

(pontosan így néz ki a sztori emberi változatban)


Lehet bármilyen jól nevelt kutya, de NEM gép, NEM tárgy, vannak életösztönei és érzései. Ha a SAJÁT területére betör egy másik kutya, és még neki is támad (ölési szándékkal akár) akkor még szép hogy védekeznek.

2017. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!