Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáim megöltek egy...

Ha a kutyáim megöltek egy másik kutyát az udvaromon, feljelenthet a másik kutya tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Jöttem hazafelé munkából és az elektromos kapunknak kell egy kis idő hogy kinyíljon, kb 2 perc, ezért az utca elején már szoktam nyitni (kb 2 perc mire odaérek), 2 malim van, vizsgásak, a kapu egész nap nyitva is lehet, sétáltathatnak kutyát, jöhet postás, hiába erős védő van bennük, a kapu vonalán nem mennek ki, fogni is csak a vonalon belül fognak (házi training volt rá), ki se törnek, semmi. Amikor befordultam az utcába láttam hogy jön egy pali egy stafival póráz nélül (én feltételeztem hogy behívható a kutya, elvégre póráz nem volt rajta), kicsit gyorsítottam és ahogy elkezdtem beállni, a stafi berohant az udvarra, neki a fiatalabbik kutyámnak (1,5 éves, még kajla, ráadásul vele komolyabban tréningezek mert versenyezni szeretnék vele, eddig csak BH-ja van).

A két mali mire kiszálltam a kocsiból elintézte a stafit, tényleg egy pillanat alatt történt az egész, annyi volt hogy kiszálltam a kocsiból és már ordítottam is rá a kutyáimra hogy "ereszd" és nyilván nem is tartották ki a fogást, de akkorra már mindegy volt.

A pali őrjöngött mint az állat, perrel fenyegetőzik mert elvileg valami nagyon durva kiállítási kutyát sikerült kipurcantani, követeli rajtam a kutya árát meg perelni akar. Létezik hogy ebből lehet valami baj? Mármint értitek, ha milliókat ér a kutyád, legalább neveld meg, vagy tegyél rá pórázt...az meg a másik, hogy magánterületre jött be, nyilván sajnálom a kutyát hogy elpusztult, de nem az én hibámból.



#kutya #perelés #magánterület #kutyagyilkosság
2016. jún. 22. 15:38
1 2 3 4 5
 31/43 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mire gondolsz kedves utolsó?

Jogilag szerintem nem felelős a kérdező, mert a staff rohant betámadni a két malit. Saját területre ment be a póráz és kontroll nélküli kutya!

Az más és nekem se tetszik, hogy a két mali megölte a kutyát...főleg hogy ott volt a gazdi...

És utcasarokról nem nyitnék kaput pont ezért, mert BÁRMIKOR megtörténhet ez a balfék gazdák miatt...

Egy jól nevelt, szocializált kutya szerintem SEM ölhet meg más kutyát, főleg ha a gazdi egy percen belül ott van...

A kamerás felvétel pedig bizonyító erejű lehet, ha a meghalt kutya gazdija perelne...ez TÉNY...

Én mindig úgy próbálok kutyázni, hogy mást OKKAL ne zavarjak...de elvárom, hogy engem se zavarjanak, ne veszélyeztessenek...szép napot

2016. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyan (HA valóban ÍGY történt, ahogy le lett írva!) mint a borosgazda esete... nehogy már én legyek a hibás, ha bejön egy idegen kutya az udvaromra, és az enyéim megmutatják neki, hogy rossz döntés volt. HA az én kutyáim szaladnak KI az utcára ott széttépni valakit, na akkor teljes mértékben az én hibám.
2016. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk az igaz, hogy kaput ne nyissunk már úgy, hogy még ott sem vagyunk... ennyiben a kérdező is hibás. Nem lett volna semmi baj, ha azután nyitsz kaput, hogy ott vagy magad is, megvárod míg elsétál a másik eb, aztán nincs semmi probléma... eképpen pedig az, hogy minél jobban strófolod az állatorvosi költségeket meg nem éppen emberi dolog. Elvesztette a kutyáját a másik gazda, akármilyen is volt, azért biztos szerette. TE nyitottál kaput úgy, hogy ott sem voltál, legalább egy kis bűntudatod neked is lehetne!
2016. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Az vagyok akinek a dobijai vannak én se értek egyett azzal hogy felstrofolja az állat orvosnál az árat igy emberileg nulla lettel a szemembe .. a másik ha ővs kutyáim vannak akkor nem a sarkon nyitom ki a kaput mert lehetet volna az is hogy egy kobor kutya szalad be és komolsabb betegsegeket kap el a kutyád.. Meg egy jó nem ideg gyene kutyák addig támadnak kutyára is csak amig be nem hódol de véletlenul se ölik meg . SZoval a kerdezo hibája is hogy ami tortent mert lehet hogy ha nem vagyok olyan lusta hogy az utca vegen mar nyitom a kaput hanem meg varom meg oda erek.. Meg milett volna ha egy kisgyerek szalad be kivancsisagbolakkot azt is szettepik..
2016. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos, hogy a kérdező perel. Nem értenék egyet vele, ha a staffis gazdi nem kezdett volna el perrel fenyegetőzni, de így. Ő a hibás, de még ő ugat, megáll az ész.
2016. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

jujj mielőttt itt szétszeditek egymást,meg engem, kedves válaszolók: Sajnálom a kutyát, azt elismerem, hogy nem feltétlen kell mindig rutinból csinálni mindent, igen, elszúrtam a kapunyitósdit. Saját védelmemre mondom, hogy nem rendszeres a dolog, éppen rohantam haza átöltözni tárgyalásra, késében. Éppen nem azt figyeltem, hogy a fazonnál van kutya vagy nincs, nem azt sasoltam hogy a bokorban szaglászik a kutyája, már csak akkor mikor már nyílt a kapu, de isten bocsássa meg bűnömet, és bocsánat hogy vulgáris leszek de amúgy ki gondolná hogy az utca közepéről berongyol a dög a nyitott kapun azzal a feltett szándékkal hogy nekik menjen...

Azt sem gondolnám, hogy a kutyáim mentálisan ne lennének ott, ahol kéne nekik, mert rendszeresen járunk kutyázni, volt már balhé, leállnak ha nincs veszély. Gondolom most ezt a helyzetet úgy mérték fel, hogy vagy ő vagy mi...Ez lett a vége. Nem szép és természetesen nem dícsértem meg őket érte. Még azt is simán el tudom képzelni amúgy, hogy mivel mindkettő ráfordult, véletlen sikerült, de ezt ugye sosem fogjuk megtudni.

Közben ami azóta történt: a fazon feljelentett mert szerinte az eset közterületen történt, én ezzel párhuzamosan feljelentettem mivel ugye a kutyám sérült illetve akár én is sérülhettem volna és miegymás. Úgyhogy jó kis ügy lett belőle. Volt itt szó a költségek felstromfolásáról...nem akarok védekezni tényleg, de amikor egy 80kilós pali csápolva fenyeget hogy kibelez meg este baltát állít a kutyáid fejébe mert az ő milliós kutyája árát márpedig kifizeted... hát az én fejemben az fordult meg hogy "fizetsz majd te" miután tönkrevágod a kutyám... nos azóta zajlik az élet, állatorvosi számla ki lett postázva. A ház előtt parkoló autóm kapott kromofágot, a kerékben volt csavarhúzó, találtam a kerítésen belül szöges virslit, tehát a morális korlátoltság nem feltétlen rám jellemző. Menet közben a milliós kutyáról kiderült (ugyanis ma jött a boncolásról a jegyzőkönyv) hogy se chip... és az oltásokat sem tudja igazolni a kedves "gazdi"ugyanis pont elveszett az oltási könyv. A boncolás szerint egyébként nem volt minden rendben a kutya szívével (szívféreg) és régebbi belső sérülései is voltak. Gyakorlatilag valószínűbb, hogy nem is az én kutyáim ölték meg, hanem a kukacok miatt ennyire rotyi volt már hogy a felpörgött szíve gallyra ment. Nem tépték darabokra, parancsra eresztettek, a staffin is egyébként csak az ilyenkor "kötelező" megtépés nyomai voltak, ezért volt nekem fura hogy elpusztult, ezért kértem hogy boncolják. Tehát fura az ügy. De inkább fizetek az ügyvédnek, mint egy ilyennek, aki kb. 3 nap múlva az én pénzemből venne egy staffi vol.2-t és hasonló módon tönkretenné az életét.

2016. jún. 27. 14:42
 37/43 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva. Remélem fizetnie kell majd a pasasnak. Azért vigyázz a kutyáidra, az élelemmegtagadás soha nem 100%-os.
2016. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Ha valóban igaz ez, akkor innentől már nem is védem, kicsit sem a fazont.

Azért a szöges virsli és a kerék kiszurkálás elég gyenge emberre vall.


Hadd kérdezzem meg, hogyan tanítottad meg a kutyáknak, hogy ne egyenek fel se az udvarból, se az utcáról semmit?

2016. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Remélem a szöges virsli, kromofágozás meg kerék szurkálás után ment a feljelentés. Egy ilyen után simán rákenik, mert egyértelmű haragos az ipse.
2016. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Én kicsi koruk óta munkakutyának neveltem őket, az első 3 hónapunkban csak kézből ettek, minden szabadidőm az övék ilyenkor. Egyébként is, ha kézben van tartva egy kutya, nagyon hamar megtanulja h a kaja nem csak úgy jár és nem akkor, amikor ők szeretnék. Így nincs is baj az ételmegtagadással sem, mert tudják, hogy az csak tőlem jöhet, a földről nem, mástól nem. Ez mondjuk néha macerás, mert így csak kutyás nyaralás van, nem tudom őket egyedül hagyni, de megéri, mert így megbízhatóak. A feljelentés természetes, azóta rakattam fel kamerát ami a kiskaput nézi, ki van téve a figyelmeztetés. közben kiderült, hogy a pali még csak nem is a környéken lakik és már volt vele másnak is baja mert nem képes összekapni a kutyáit és van neki még 5, rendszeres az önsétáltatás, az ugatás, a bűz... valószínű valami szerencsétlen szaporító.
2016. júl. 4. 08:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!