Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutyával hogyan viselked...

Félős kutyával hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés

Hozzánk került egy felnőtt kutyus, de nagyon félős. Nem mer egyedül maradni. Ha átmegyek a másik szobába akkor csendben van (az ajtó elé fekszik), de ha kimegyek a bejárati ajtón, akkor könyörtelenül vonyít. Egyébként engedelmes, sétánál is mellettem/mögöttem szokott menni, hallgat rám.

A másik meg, hogy nagyon fél a többi kutyától. Még a nála kisebbektől is. Ledermed, összehúzza magát és nyöszörög, hiába vagyok én nyugodt, mögém bújik.

Mit tehetnék, hogy helyrehozzam ezeket a dolgokat?


2016. jún. 23. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Vidd minél több kutya közé és amikor más kutyával találkoztok simogasd hogy érezze nem kell félnie és nincs baj. Az hogy vonyít csak azért van mert nincs hozzá szokva az egyedül léthez. Légy vele türelmes.
2016. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1# vagyok ha kellene még segítség írj itt vagy privátba nyugodtan :)
2016. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Első válaszoló, persze, dicsérgesse csak azt, hogy fél a kutya. Hadd féljen csak még jobban! Azt hittem ez az ostoba felfogás kezd már kikopni, hogy félős/agresszív kutyát becézgetni kell és simogatni. Gyakorlatilag megerősíteni azt, hogy fél.


Kérdező, ha fél a legjobb,ha nem veszel róla tudomást. Továbbra is úgy viselkedsz, mintha mi sem történne. Ha bármilyen módon is reagálsz a rettegésére, megerősíted benne, hogy jogosan fél. Ismeretlen kutyákkal ne engedd össze! Az ilyen típusú kutyáknak a szocializációjához első körben olyan kutyák kellenének, akik passzívak vele szemben, nem közelednek. Akik mellett megtanulja, hogy nem fog meghalni köztük. Érdemes lenne kutyaiskolába vinni, olyanba, ahol foglalkoznak ilyen esetekkel.

2016. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van valamilyen kutyás ismerősöd, akivel tudjátok együtt vinni a kutyákat sétálni, az kezdésnek jó. A legjobb lenne egy halál nyugodt kutya, aki ha nem kell, nem nyüszteti fölöslegesen a tiédet. Csak szokják egymást. Ha nyit a másik kutya felé dícsérd. Esetleg ha van valami kedvenc játéka, akkor azzal is megpróbálhatod, hátha eljátszik a másikkal.

Bár szerintem egy kutyasuli se ártana, biztos van valamilyen szocializációs foglalkozás.

2016. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!