Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Bernipásztor vagy Landseer?
2010. ápr. 13. 21:48
 1/6 A kérdező kommentje:

házörzésre

hobbyra

nem kiállításra

árban mennyire külömböznek.

2010. ápr. 13. 21:49
 2/6 Akiteki ***** válasza:
Landseer ritkább, biztosan drágább. A többit nem tudom, de szerintem házőrzésre egyik sem a legjobb.
2010. ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a kettő jó házőrzésre. Az árakat nem tudom.
2010. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bernáthegyi:

Viselkedésének jellegzetességei


Intelligens, gyengéd és megbízható fajta. Szereti a gyerekeket. Hidegben érzi magát igazán jól. Nagy mérete miatt a tartása, étkeztetése biztos anyagi hátteret igényel. Ez az eb jó természetű, barátságos, kiegyensúlyozott. Kimondottan érzékeny a haragos szavakra és az otthonban uralkodó légkörre. A családjával szemben odaadó, gyakran kimutatja szeretetét, és nem kedveli, ha valamiből kihagyják. Nem ugat sokat. Ha szükséges, megvédi gazdáját és annak otthonát, de nem ez az elsődleges feladata. A felnőtt példányok általában nyugodtak, de vannak mozgékonyabb példányok is, főként a rövid szőrű kutyák között. A bernáthegyi jól kijön a gyerekekkel és a többi kutyával egyaránt. Általában a háziállatok sem jelentenek gondot a számára. Más kutyákkal jól megfér, de azt nem tűri, hogy azok erőszakosan viselkedjenek vele. A becsületes szándékú idegenekkel szembeni magatartása a közöny és a barátságosság között változhat.

Tanítása


A bernáthegyi eléggé engedelmes, és ha következetes, egyértelmű módon nevelik, hamar meg tudja tanulni a parancsokat. Meglehetősen érzékeny a gazdája hanghordozására, a kemény hangvétel nem megfelelő módszer vele szemben. A hosszú foglalkozásokat rosszul tűri, ezért csak akkor szabad parancsokat adni neki, amikor ez valóban szükséges. Már kicsi korától kezdve arra kell szoktatni, hogy ne rángassa a pórázt, mert ha felnő, túl nagy és erős lesz egy embernek, ráadásul ekkor már ezt a szokást is nagyon nehezen vetkőzi le. Az összes többi masztiffhoz hasonlóan a bernáthegyire is igaz, hogy neveléséhez jól kell ismerni a kutyákat. Fejlődési időszakban ügyelni kell arra,hogy ne terheljék túl. A bernáthegyit szinte mindig családi kutyaként tartják. Érdemes lehet nyomkövetési képzésben részesíteni, mert kitűnő a szaglása, és ezt a munkát szereti is csinálni.


landseer:

A landseer barátságos, kedves természetű, egyenes, békés, öntudatos és kiegyensúlyozott kutya. Noha az agresszivitásnak semmi jelét nem adja, szükség esetén hatékonyan védelmezi családját és otthonát. Nem ugat sokat. Általában nagyon szeret úszni. Kitűnő családi kutya, amely harmonikusan él más kutyákkal és egyéb háziállatokkal. A gyerekekre különösen nagy figyelmet fordít-a szó jó értelmében. A látogatókat jelzi ugyan, de ha nincs ártó szándékuk,barátságosan fogadja őket.


a landseer-t én törzskönyvezettet 110000ért láttam.

2010. ápr. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
illetve itt van egy eladó landseer kölyök 70000ért színhiba miatt.
2010. ápr. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

bernipásztor nem bernáthegyi ....

hol 70ért??

2010. ápr. 14. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!