Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?

Mit tegyek a kutyámmal?

Figyelt kérdés
A kutyánk ( 2 éves németjuhász) egész éjjel ugat( kb 1ig hallom, utána elalszom) és nem tudjuk miért. Az egész utcában csend van, a többi kutya az utcában nem ugat. Nem tudjuk mit ugat ennyire. De már szóltak is érte, és félek, hogy esetleg baja lesz ha nem hagyja abba az ugatást. Próbáltuk estére lefárasztani, de akkor is. Valaki ötlet??

2016. jún. 29. 20:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a nap nagy részében meg van kötve, ráadásul sétáltatva sincs. Akkor ez a probléma. A labdázás nem elég egy munkakutyának, szellemileg is le kell fárasztani, ezen kívül minden nap sétáltatni, más kutyák közé vinni, akikkel játszhat.

Hiába nagy a kert, ha neked is ugyanazt a szobát kéne egész életedben bámulnod, nem tudom mennyire lenne izgalmas.

2016. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Kb. Reggel 7től d.u 3ig megvan kötve, akkor gondolom mostmár szabadon kéne hagyni. Csak az a baj, hogy ha jön át vki akkor mindig meg kell fogni, mert képes néha ráugrani, megnyalni az embert"

- itt a válasz a kérdésedre.

A kutya nincs nevelve, és hülyére unja magát, ráadásul még meg is van kötve.

Még egyszer írom: munkakutya. Szüksége van a MINDENNAPI hosszú sétákra (nem az udvaron!), és feladatokra, nevelésre, képzésre, hogy agyilag is lefáradjon (szintén nem csak az udvaron).

2016. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
1# vagyok. Miért kellett lepontozni? Nem írtam hülyeséget csak tényeket.
2016. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy szegény kutya azért szív, mert a gazdái nem tudják megnevelni. Bármilyen meglepő, meg lehet rá tanítani, hogy ne ugráljon fel az emberekre, és máris nem kellene megkötni. Persze tanítani is csak akkor lehet, ha nincs tele energiával, és sétáltatva van minden nap.
2016. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el sétálni szabadon és tanítsd, fáraszd le agyilag is! A te kutyád,a te felelősséged, ezt neked kell megoldani! Az, hogy panaszkodsz nem elég. A német juhász munka kutya, nevelést, minden nap nagy sétát és munkát igényel, ezt figyelembe kellett volna venned azelőtt, hogy hazavitted!
2016. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább nevelni kéne nem megkötni.

Rászólsz és befejezi. Nekem 2 óriás schnauzerem van. (5 éves kan,3 éves szuka). A schnauzer is arról híres hogy szeret ugatni.Ilyenkor nyáron amikor lefekszünk mindig ablakot nyitunk mert este nem szeretem ha működnek a légkondik. Na igen és behallom az ugatást. Általában a szuka szokott ugatni de valamikor a kan is rázendít és olyankor rendszeresen rájuk szólok vagy ha beszélgetek valakivel ők meg elkezdenek ott ugatni olyankor is.

Kérdező a ti bénaságotok miatt nem a kutyát kéne büntetni hogy megkötitek mert jön valaki. Nem akarlak megsérteni de akkor maradj a tacskónál.

2016. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudjátok kellően lefárasztani+megnevelni, akkor márpedig be kéne engedni a házba. Konyhába, mosókonyhába, garázsba, stb.


Nyugi, a betörőt így is jelezni fogja, ha be akar jönni, de a szomszédoknak legalább nyugtuk lesz és nem fogják bosszúból megmérgezni.

2016. jún. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem plüss. Nem hiába van a rendőröknek általában német juhász. Könnyű képezni. Falkavezérség keress rá.. azt tartsátok be vele. Mellesleg naponta menj vele 2 órás sétára, játssz vele és FÁRASZD LE AGYILAG is. Ha ezeket nem tudjátok nektek semmilyen kutya nem való nem csak a német juhász. Nekem amstaffom van, napi 4 óra foglalkozás van MINIMUM. Erre készültem, tudtam mit vállalok. Mellesleg a láncon tartásról is megvan a véleményem... egy újabb "mintagazdi"..
2016. jún. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem azért írtam, hogy süket mert a tietek is az , csak hogy biztos nem hall kilóméterekről egy kutyát.
2016. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!